[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
parinticlujeni.ro • Vezi subiect - Pitici intre 0-2 ani

Pitici intre 0-2 ani

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Re:Pitici intre 0-2 ani

Mesajde mgm » Mie Mai 24, 2006 4:02 pm

Supermommy,Arin nu e mamica,e...tacic:laugh: Dar sunt sigura ca i-ar placea sa discute cu tine.Despre chat am scris si eu,dar nu a vrut decat o mamica,asa ca am renuntat la idee.Mai vorbim.
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Pitici intre 0-2 ani

Mesajde supermomy05 » Mie Mai 24, 2006 4:13 pm

:blush: Arin? Suna frumos pt nume de......tatic. Scuze, n-am stiut. Am retinut!
supermomy05
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mai 04, 2006 11:34 pm

Re:Pitici intre 0-2 ani

Mesajde supermomy05 » Mie Mai 24, 2006 5:11 pm

:kiss: Tatiana! Ma gandeam sa incerc si eu cerealele de la Bebelac, cutiile care se pot da de la 4 luni. Stiu ca sunt cereale cu si fara lapte.
Nu m-am hotarat inca de care sa iau.:dry:
Cu laptele praf Bebelac m-am descurcat la limita. Sotul a fost si pana in Turda dupa 4 cutii (toate la 250.000+benzina 150.000). Apoi am gasit pe internet, pe site-ul \'bebelusultau\', apoi am gasit pe cineva tot pe net, din Buc., care avea de vanzare 60-70 de cutii cu 700 gr., 200.000 pe cutie. Cand l-am contactat avea doar 16 cutii. Le-am luat pe toate.
De altfel am aflat ca in cursul zilei de astazi am primit si noi, clujenii, in depozit lapte praf Bebelac. Daca mergi la plimbare in dupa-amiaza asta, mergi la farm. Balanis, in capat la 35, pt ca mi-au zis sa incerc miercuri dupa masa. S-ar putea sa fi primit deja. Cand aveam putin din Bebelac, le dadeam amestecat cu cel de Vitalact. Care ulterior s-a dovedit ca nu e de nici o treaba. Vomau, dadeau inapoi, aveau dureri de burta si noaptea :angry: .Farmacistele au recomandat-o, fiind cea mai apropiata dupa compozitie cu cea a Bebelacului.:blink:
Cu Nan am trecut prin alta experienta. La 2 luni mancau cate 230-250 ml, si nu se saturau. Atunci am trecut la Bebelac. Am fost bucuroasa 2 luni. Acum nu mai primesc nici gratuit. Nu stiu cine si cu ce drept a hotarat ca eu sa nu mai primesc?!:angry:
Nici nu are rost sa le mai pun la suflet. Oricum chiar maine tre\' sa ne prezentam la vaccin:huh: , si voi intreba treaba cu laptele gratuit.

PS:ne vedem la Babyexpo? Putem sa va felicitam,nu?
:kiss: :kiss: pentru baieti!!!
supermomy05
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mai 04, 2006 11:34 pm

Re:Pitici intre 0-2 ani

Mesajde Arin » Mie Mai 24, 2006 9:57 pm

Arin e defapt \"bebelacul\" nostru, iar tati i-a \"preluat numele pentru forum. Cat priveste discutiile , in ultima vreme vorbesc singur ca nu am vreme nici sa mor (Doamne fereste). De altfel se si vede, ca am cam \"disparut \" de pe site. Dar o sa-mi fac iar timp pentru discutii, mai ales ca daca le porti cu mamicile, e intotdeauna o placere.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:Pitici intre 0-2 ani

Mesajde gabi77 » Joi Mai 25, 2006 8:30 am

supermomy, cerealele de la bebelac sunt foarte bune, asa \"zice\" piciu meu, ca le mananca de rupe. dar, atentie, cerealele de la bebelac, CONTIN ZAHAR. noi am inceput cu milupa, fara zahar, fara gluten si f bune.pana dupa 6 luni, sa nu dai nimic fetelor cu gluten. cu nestle nu ne-am impacat, ca si mie mi s-a parut ca au un gust ciudat, asa de gris prins de fundul oalei :P . dar in sticla cu lapte le-a papat si pe alea, dar nu cu lingurita, facute terci. sfatul meu e sa-i iei din alea cu lapte, ca le prepari doar cu apa si asa mai faci economie la sf. bebelac (ca asa fac si eu, ca ma uit la ultima cutie pe care o mai am ca si la apa cea putina). sper sa se termine cu criza bebelac. n-am pus veci baza pe ceea ce dadea statul de-a moca, dar macar sa gasesc in comert. nu vreau in ruptul capului sa-i schimb lapticul, ca tare bine i-a mers cu bebelac. farmaciile spun ca sapt. asta se incheie cosmarul. sper.
in metro am gasit cutie din aia cu biscuiti fara gluten, care de fapt e un praf, ca si cerealele si daca n-as fi stat sa buchisec de pe cutie, veci n-as fi zis ca-s bescuiti.;) si eu nu i-a dat copilului pana la 6 luni nici biscu, nici pituca, nici nimic cu gluten.
si inca o faza care pe mine tare ma intriga, bine, pe langa faptul ca lapticul gratis nu-l mai capata mai nimeni, de ce mami de gemenutzi primesc tot 8 mil? n-am gemeni, dar ma gandesc cum se descurca cei care au. nu zic sa se dea dublu, ca ar crapa statu-n doua, dar macar inca jum. le poate da. e greu cu unul, dar cu 2 ???? parca tatiana zicea de cumparaturi la dublu.
tatiana, vedetele tale ce si-au mai pus in gand sa castige?
bafta gemenilor !!!!!!!!!
Arin, unde ai umblat atata vreme???????? ce va face juniorul?
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Pitici intre 0-2 ani

Mesajde supermomy05 » Joi Mai 25, 2006 12:55 pm

Buna Gabi77! Mersi de sfaturi. Am sa tin cont de cateva dintre ele.
Cred ca voi renunta sa caut biscuiti fara gluten, imediat facem 6 luni si putem papa bisc normali.:laugh:
Aseara am fost in cateva farmacii, si intradevar mi-au confirmat ca ieri dimineata a ajuns lapte praf Bebelac in depozitele din Cluj. Acuma restul depinde de firme si de agentii care distribuie.Cred ca e o nebunie......:woohoo:
Nici eu nu as vrea sa schimb lapticul, dar imi aduc aminte ca inainte sa incep sa le dau lapte praf, majoritatea lumii imi spunea sa nu cumva sa le dau de la Bebelac. Stii de ce? Nu-i bun, e romanesc. Din pacate putina lume poate aprecia produsele fabricate la noi in tara. Oricum eu una am in casa destul de multe produse facute in Romania si sunt multumita de ele. Ca sunt produse straine? Multe nici nu sunt de calitate degeaba au preturile piperate.
Privind laptele praf ca si demnizatia, am scris la primarie, mi-am exprimat parerea, cam dur, dar am si primit raspuns.
Se lucreaza in parlament, reglementeaza lege privind mamicile cu gemeni, dar oricum va fi tarziu... ;)
Poate ce ne mai poate unge la suflet e ca de anul viitor alocatia de copii pana la 2 ani va fii de 200 ron, DAR...indemnizatia va fi de 600 ron. Deci tot acolo suntem teoretic. Voi primi dupa noua lege cu 200 ron mai mult. Banuti dupa copii vor fii deci 1000 ron.
Eu una stiu si cu cumparaturile ca nu pot sa iau numai pentru una. Nu ma lasa inima. Sunt sigur ca si Tatiana face la fel. Deci cumparaturile sunt la dublu. :laugh: :laugh:

Numai bine tuturor!
Kinga, supermamica gemenelor Ella si Sara.
supermomy05
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mai 04, 2006 11:34 pm

Re:Pitici intre 0-2 ani

Mesajde tzupi » Joi Mai 25, 2006 1:07 pm

supermomy05, si noi am inceput cu Nan1 am trecut pe bebelac care din cate stiu eu nu e romanesc.Va tin pumnii sa se gaseasca iara in farmaci ca vad ca de la primarie.....Noi bem mai nou cedra de 1.8 si ne este foarte bine cu el, papam aproape orice(mai putin minunatul ficatel de pui) si crestem mari.
tzupi
 
Mesaje: 227
Membru din: Mar Ian 03, 2006 8:14 pm

Re:Pitici intre 0-2 ani

Mesajde Tatiana » Joi Mai 25, 2006 1:16 pm

KINGA, vad c-ati fost foarte descurcareti cu laptele praf! ;) Produsele Bebelac sunt poloneze (pe cutii scrie ca sunt produse in Polonia). Si au gust bun, atat laptele praf cat si cerealele.
Ati fost la vaccin? Cum s-au comportat fetitele?
Nu iesiti la plimbare? Baietii trebuie sa manance la 14 si pe urma iesim; acum dorm pe balcon.
La Expo mergem maine la 14 pentru \"premiere\", dar vom fi acolo si sambata si duminica, sa se joace Clara (dar si pentru noi, ca e si festival de bere).
Si eu am in gand sa trimit pe undeva o \"sesizare\" privind mamicile cu gemeni. Pana acum nu stiam unde (intre timp am aflat de \"domnuleprimar\"), ramane s-o formulez. Sa vada ca suntem destul de multe. Duminica am fost in parcul din Grigorescu si erau 4 perechi de gemeni.

GABI, mersi de felicitari!
Tatiana
 
Mesaje: 186
Membru din: Mar Ian 24, 2006 2:13 pm

Re:Pitici intre 0-2 ani

Mesajde supermomy05 » Joi Mai 25, 2006 7:14 pm

Buna Tzupi! Ce frumosi sunteti!:P Cu laptele cedra mi-a dat cineva o idee. Vi-l impartasesc si voua. Se ia un litru de lapte slab 1,8%, se fierbe si dupa ce se raceste se pune in lapte 8 comprimate de calciu lactic. Dupa ce se brinzeste se strecoara prin tifon, si astfel e gata branza (de vaca) facuta acasa. Azi am cumparat lapte sa incerc, dar laptele era deja acru in ambalaj.:angry:
Ficatel de pui! Abia astept sa vad ale mele cum se vor \"minuna\" de ea. Mie una nu imi placa deloc, nici nu maninc. Dar poate ma voi \"reprofila\".:S
Si bravo voua!!!Sa cresteti mari, papati tot!!!

Supermamica, si fetele Ella si Sara.
supermomy05
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mai 04, 2006 11:34 pm

Re:Pitici intre 0-2 ani

Mesajde gabi77 » Sâm Mai 27, 2006 9:52 am

eu ma declar PRO bebelac, cu toate ca lume zice ca nu-i ok. ba e super ok.si facand o comparatie cu alte marci, in bebelac am gasit mai multe elemente nutritive.si nu-i romanesc, ca e polonez.cu toate promisiunile ca sapt se rezolva problema bebelac, eu tot n-am gasit lapte in farmacii. stiti voi unde s-a adus deja? ca tare n-as vrea sa-i dau altceva, daca de criza asta aproape am trecut. mai avem 1 cutie din aceea de 700 gr, dar n-o sa ne tina vesnic si intru in panica daca nu gasesc.am facut apel la toate cunostintele posibile si imposibile. pana si o farmacista mi-a adus de la fetitza ei 2 cutii, dar e pe terminate. sper sa gasesc. lapte de la magazin nu vreau sa-i dau pana la 1 an, apoi alt fel de lapte praf, care? daca n-o sa mai fie in veci bebelac, am sa-i iau nan, ca la asta n-am auzit sa fi fost vreodata criza. stiti voi de la nestle inca un fel de lapte praf? doctorita zicea sa-i iau din ala, dar nu stia cum ii zice si eu n-am gasit prin mag de specialitate. in alte orase stiti cum sta treaba? se va mai da lapte gratuit pt toate mamicile sau doar pentu cazurile speciale?
supermimy, ce papati?
ati facut careva vaccin anti varicela?(am citit ca e epidemie:ohmy: :( :( )
:kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Pitici intre 0-2 ani

Mesajde mgm » Sâm Mai 27, 2006 12:59 pm

Eu i-am facut baietelului celui mare,dar prin iarna,cand a mai fost o data epidemie.Celui mic i l-am cumparat deja,dar trebe sa astept o luna,ca abia a facut vaccinul de un an(facut cu intarziere din motive obiective).Asa ca acuma,ca am citit ca iar sunt cazuri,mi-e cam frica,dar sper sa nu fie problema pana i-l fac.Sanatate tuturor!
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Pitici intre 0-2 ani

Mesajde supermomy05 » Sâm Mai 27, 2006 5:20 pm

Buna Tatiana!
Ma bucur ca ne-am vazut la Expo. Dupa ce am venit acasa am si facut o mica listuta cu ce voi cumpara maine. Bineinteles pt fete. DAR...am gasit ceva si pt mine.La standul unde e crema Garmastan, am vazut 3 feluri de cutii cu magnezium. Am sa cumpar, nu cred sa-mi faca rau. Oricum inainte de sarcina eram anemica. Apoi in timpul sarcinii mi-am revenit. Acuma nu stiu cum stau, dar tot am sa cumpar. :laugh:
Am vazut multe chestii. Apropo!!! Ati reusit pana la urma sa obtinet premiile care va asteptau?? Sau vi-le trimit acasa, daca n-ati reusit sa ajungeti (nici noi!!!) la decernarea premiilor.
Si inca un apropo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ce detestam cel mai mult in timp ce ne invarteam prin sala, faptul ca explodau baloanele :angry: . Nu stiu daca se facea intentionat sau erau de cea mai proasta calitate posibila, ideea e ca fetita mea, Ella, ori de cate ori se spargea un balon, ea saraca incepea sa planga ca din gura sarpelui. Si sa nu mai zic ca am si multumit unui tanar de la standul de Nestle, ca mi-a speriat fata. Chiar atunci m-am intors catre stand (curioasa fiind ce se prezinta!!!), cand respectivul domn a spart un ditamai balon. Deci...Cat pe ce sa incep sa plang si eu, dupa ce am auzit fata urland....:ohmy:
Daca baietii tai nu se sperie inseamna ca sunt foarte curajosi! Mi-e si groaza daca ma gandesc ca si maine ma cobor cu ele la Expo. Vrem sa fim macar la tombala prezenti. :laugh:
La vaccin am fost cat de cat cuminti, dar catre seara ne-au luat durerile mai tare, asa ca nu prea am putut papa, neavand nici pofta de mancare.:dry: Ella saracuta a adormit pe umarul meu in timp ce plangea cu lacrimi de crocodil. Voi cum v-ati prezentat? Ati fost curajosi, nu?
Ideea cu \"domnuleprimar\" am s-o folosesc si eu. Cu cat suntem mai multe mamici cu atat mai bine!:woohoo:
supermomy05
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mai 04, 2006 11:34 pm

Re:Pitici intre 0-2 ani

Mesajde supermomy05 » Sâm Mai 27, 2006 6:58 pm

Gabi77 draga si eu sunt pro Bebelac. Nu stiu de unde e, am auzit ca ba e din Germania adus, ba din Olanda, oricum si eu sunt foarte multumita de ea. Intradevar e mai bogat in elementele nutritive, si fetelor mele le place mult. Cu Nan din pacate nu avem experienta buna...:S
Nu stiu incotro sa te indrum pt a putea cumpara lapte praf Bebelac, dar iti dau cateva adrese: Manastur incearca pe Ion Mester. S-a deschis o noua farmacie, unde candva era lactate.Langa Provalcon showroom. S-au tot Manastur langa Pritax. Coltul Blocului, imediat cum ai trecut la semafor.
In Zorilor, la farmacia Balanis, capatul 35ului, chiar la trecerea de pietoni. Cam astea ar fii. Maine e dum, dar poti incerca. A!!Si mai e si farmacia pe colt, vis-avis de Big, Manastur.
Sper sa gasesti. Poti incerca si la parterul Bigului. In incinta este o farmacie. Bafta! Sa anunti unde ai gasit! Mersi!
In alte orase sunt. Catre Buc. Stiu sigur!
Noi papam Bebelac. Mai avem...Sa speram ca totusi se va remedia problema cu laptele praf!

Supermamica, si fetele: Ella si Sara.
supermomy05
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mai 04, 2006 11:34 pm

Re:Pitici intre 0-2 ani

Mesajde mgm » Sâm Mai 27, 2006 9:09 pm

Si eu i-am dat la pitic tot Bebelac si am fost multumita.Cu primul am mers pe Milupa,dar acuma mi se pare ca s-a scumpit prea mult,si oricum Bebelacul a fost tare apreciat de cel mic:)Gabi77,eu mereu am gasit la Metro,cand nu mai avea la farmacie,gaseam acolo.Daca acuma zici ca sunt probleme in a-l gasi..nu stiu...dar incearca.Pupici.
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Pitici intre 0-2 ani

Mesajde Tatiana » Dum Mai 28, 2006 1:05 am

Kinga, si eu ma bucur ca ne-am intalnit! Da, ne-am primit premiile chiar dupa ce-am intrat. Chiar, vrei sa stii ce-am primit??? N-o sa-ti vina sa crezi ce obiecte utile :P : ciocolata, chipsuri, pufarin, bomboane, caramele, cartuliii de colorat, caiet cu exercitii de matematica pentru clasa 1-ai. Ce sa zic, am fost dezamagita :( Ma asteptam macar la o zornaitoare de doi bani. Ramane diploma cu poza baietilor. Iar de cadouri, s-a bucurat Clara.

Hmmm, lista de cumparaturi...ar fi cam lunga...Baietilor vrem sa cumparam o jucarie - saltea cu jucarioare pe arcade sau am vazut doar jucarioare agatate pe supot (fara salteluta). De la primii pasi am vazut termos (ne-ar trebui atunci cand vom servi lapticul in \"deplasare\", pe caldura asta nu-mi place sa-l tin gata preparat) si niste cuburi din material textil sau plastic (le-am vazut in catalogul targului). Si mi-au mai placut cartile din material plastic. Iar pentru Clara nu ne-am hotarat...de obicei ma gandesc foarte mult la ce jucarii sa cumpar ca sa fie interesante si s-o tina ocupata mult timp. Dar tot cu mama sau tata vrea sa se joace, singura nu prea.

Eu iau din cand in cand (cand imi aduc aminte) eurovita multiminerale. Nici eu nu mi-am facut analizele, dar dupa cum ma simt (si cu oboseala acumulata) nu cred sa fie carente de vreun fel. Inainte de prima sarcina am fost cu valorile sub cele normale, deci cam stiu care-s simptomele.

Baloanele erau cam de proasta calitate. La un moment dat, aveam vreo 8 baloane, cand a venit si Clara la targ a mai adunat cateva si acasa am ajuns cu 4. Celelalte s-au spart. unul s-a spart cand a atins camasa sotului (nu avea tepi ;) ) Din fericire, baietii nu reactionau urat, unul s-a spart chiar in fata lor, in carucior. Sunt \"caliti\"; Clara obisnuieste sa tipe sau sa se manifeste mai zgomotos.

Pupicei pe piciorusele fetitzelor, sa nu le doara locul vaccinului. Noi n-am avut probleme (a doua zi am pus mana la locul vaccinului si n-au reactionat ca si cum i-ar durea), doar putina febra, in jur de 38 care a trecut cu supozitor de paracetamol. Pe locul vaccinului e indicat sa pui compresa cu apa statuta (poate ca stii). Noi am luat imediat dupa vaccin un remediu homeopat (thuja) pentru atenuarea reactiilor secundare.

Poate ne vedem si maine la targ, azi n-am mai ajuns; inainte de masa am fost la cumparaturi si am lungit-o de s-a facut ora mesei, iar dupa masa, atata ne-am pregatit ca s-a facut ora 18,30 si am iesit doar prin imprejurimi. Ati luat carucioarul? L-ati si inaugurat? Daca da, iti place?
Tatiana
 
Mesaje: 186
Membru din: Mar Ian 24, 2006 2:13 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron