UUFFFFFF!!!!! Medicii!!!!!!

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

UUFFFFFF!!!!! Medicii!!!!!!

Mesajde admina » Lun Iul 31, 2006 5:51 pm

In primul rand va salut pe toti de pe forum. Ma bucur sa va vad asa de activi si va multumesc ca existati!
N-am mai rezistat si m-am gandit sa scriu si eu cateva randuri, mai ales ca sunt foarte suparata!:angry: :angry: :angry:
Robert al nostru trebuie operat de polipi pt a 2-a oara. Am vorbit cu medicul si l-am rugat sa ma lase sa stau cu el cat timp ii recolteaza sange si maine cand il adorm pt operatie. Dar surpriza!!! N-au vrut sa ma lase sa stau cu el la recoltare. I-am spus medicului: copilul este f. sensibil, a avut 2 enterocolite, e super speriat. Am fost la medici de n`spe mii de ori. Psihic e terminat.
Nu m-au lasat.Cica asa e regulamentul. Probabil nu m-am grabit cu banii!! Ce sa mai crezi?? Mi se pare o cruzime sa iei copilul din bratele mamei.Parca am fi in evul mediu. N-am cerut sa asist la opertatie ci doar sa fiu cu el inainte si dupa. Iar asistentele!!! Niste scarbe de iti vine sa le .......:sick: Oricum voi vedea maine daca doctorul isi tine promisiunea.Daca nu, s-ar putea sa nu-l mai operez pe Robert.
admina
 
Mesaje: 86
Membru din: Lun Iul 31, 2006 5:25 pm

Re:UUFFFFFF!!!!! Medicii!!!!!!

Mesajde gabi77 » Lun Iul 31, 2006 8:31 pm

Bun venit!
imi pare tare rau pentru Robert si nu mi se pare corect ceea ce vi se intampla. e totusi un copil mic, care inafara de mama(mai ales in astfel de sit.) nu are incredere in nimeni si nu se simte mai linistit nicaieri decat la mama in brate. inteleg ca in operatie nu-ti dau voie, pt. ca si tu ai suferi alaturi de copil, dar macar la recoltare, unde cu sigurata mai mult ai ajuta. mi-e sila si mie ca iar ajungem la dureroasa chestiune - banii. e crud dar adevarat, banu face legea:( :( :(
vedeti maine ce si cum, iar daca tu nu te simti impacata, mai bine cautati alta clinica pentru operatie.
sa fie Robert sanatos, sa scapati cu bine din asta si sa ne tii la curent.
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:UUFFFFFF!!!!! Medicii!!!!!!

Mesajde Rozica » Mar Aug 01, 2006 8:08 pm

Si eu am patit cu doctorita de familie a lui Vlad tot felu. Pentru ca i s-a parut ei ca nu am cotizat destul a inceput sa imi zica, ca are rahitism si sa ii cresc doza de Vigantol de la 2 pic pe zi la 10. Si mie mi s-a parut enorm.Ll-am sunat disperata pe seful meu care e pediatru la Pedi 2 sa vina sa il vada, l-a vazut si el si profesorul de la Pedi 2 si a zis sa stau linistita ca nu are nimic, si s-au mirat pt ca ziceau ca d-na Eneydi e o doctorita in varsta si destul de priceputa. Normal ca nu am urmat tratamentul ei si m-am dus apoi la ea la control si a zis oauu copilul si-a revenit complet. Si eu nu facusem nimic din ce imi spusese ea. Apoi a inceput sa imi spuna ca are capul infundat Vlad, iar am sunat disperata la seful meu si l-am chemat acasa sa il vada. A zis ca Vlad e perfect normal si ca in toata medicina nu a auzit de expresia cap infundat.
Deci se pare ca pentru medici banii conteaza mai mult decat un ingeras de copilas.
Rozica
 
Mesaje: 645
Membru din: Mar Iun 13, 2006 5:50 pm

Re:UUFFFFFF!!!!! Medicii!!!!!!

Mesajde admina » Mie Aug 02, 2006 7:49 am

Multumesc pentru urari gabi77. Am trecut cu bine peste operatie. Am reusit sa ne \"intelegem\" cu asistentele si totul a fost OK. Robert are dureri mari de gat si cap dar sper ca toate astea vor trece.
Sanatate la toti piticii. :)<br><br>Post editat de: admin1sotie, la: 2006/08/02 08:51
admina
 
Mesaje: 86
Membru din: Lun Iul 31, 2006 5:25 pm

Re:UUFFFFFF!!!!! Medicii!!!!!!

Mesajde gabi77 » Mie Aug 02, 2006 8:43 am

bine ca totul a trecut si-i dorim lui Robert insanatosire grabnica si voua tarie sa-l ajutati.
sanatate la toata lumea!
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm


Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori

cron