Tinuta de gala

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Re:Tinuta de gala

Mesajde gabi77 » Mie Iul 05, 2006 1:31 pm

Claualex, e nunta pe noi si inca suntem la faza de \"ponturi\". sa vezi cum intru in fibrilatii mai pe la sf. sapt. cand vad ca vremea trece si eu tot cu baschetii sunt in picioare.:P cred ca sambata o iau la batut magazinele. daca merg mai repede decat tine si vad ceva tare, sexy, si bun pt noi, te anunt;)
:kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Tinuta de gala

Mesajde claualex » Mie Iul 05, 2006 9:35 pm

da cred ca ai dreptate,dar eu saptamana asta nu pot merge,alexandra e inca bolnavioara,mai am conducere lascoala de soferi,ramane pe saptamana viitoare.P.S.te rog din suflet daca vezi ceva sa ma anunti,:laugh: :laugh: :kiss: :kiss:
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:Tinuta de gala

Mesajde gabi77 » Mie Iul 05, 2006 9:46 pm

Stai linistita, ca te anunt. Sanatate multa Alexandrei si bafta la volan.
:kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Tinuta de gala

Mesajde gabi77 » Sâm Iul 08, 2006 2:27 pm

Claualex, azi am facut un tur de forta prin magazine. ce pot sa-ti spun e ca marimile mai mari, au modele de toata tranta, in schimb am vazut nr de la 48 in sus, dragutze, la Galeriile Ferdinand (et.1, mag cu F, ceva, ca am si uitat), la Rialda, si la central, standul de la Bad Axel. in rest, mai nimic. eu mi-am luat de la central un sacou dragutz si mai urmeaza sa-mi caut pantalonii si papuci, ca nu ma inteleg defel cu rochiile si fustele. n-am mai avut nervi sa mai caut azi. si ce am mai observat ca nu mai corespund numerele. cea ce era candva 48, acum e vis, sunt asa de tampit croite, ca nu-ti incap pe umeri. sa te avanti prin magazine cu muuuulta rabdare si daca se poate s-o lasi pe Alexandra cu cineva. iti spun, ca eu am fost nevoita sa merg cu Patrick, pt ca d-l tati, ne-a facut harcea-parcea programul:angry: .
bafta si :kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Tinuta de gala

Mesajde claualex » Dum Iul 09, 2006 10:01 pm

Mersi pentru urari:kiss: eu mi-am luat din complexul marasti pantaloni din voal,sunt mai evazati,arata bine,nu am gasit decat negrii,dar o sa imi iau ceva rosu sau albastru sus.camasa nu am gasit nimic care sa intre pe mine si sa nu puste.lui Alexandra i-am luat rochita tot din voal,roz,si sandalute roz.oricum copii nostrii o sa fie vedete la nunta,noi suntem pe locul 2.merg marti sa ved ca imi gasesc prin central ,succes si tie in cautari.:kiss:
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:Tinuta de gala

Mesajde gabi77 » Lun Iul 10, 2006 7:52 am

eu sunt un pic :( ca lui Patrick nu i-am gasit nicaieri o camasutza. marimi asa mici nu se gasesc, asa ca pe el am sa-l imbrac mai casual;) . oricum, la cat e de frumos, nimeni n-o sa observe ca nu e in frac:P . de azi incep marsul pt. pantaloni si incaltari, ca sa-mi ramana timp de infrumusetat (vopsit si alte figuri d-astea).
spor la cautat si tie :kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Tinuta de gala

Mesajde mgm » Lun Iul 10, 2006 8:02 am

Gabi,daca vrei totusi sa ii iei lui Patrick costum,am vazut tot la un magazin de langa Napolact,in piata M.Viteazu,este un magazin de haine de copii.Sunt un pic mai scumpe,dar sunt tare dragute. Sunt frumoase,oricum,camasutele astea de vara pt. copii,si cum zici-la ce frumusete e Patrick,sigur o sa fie curtat de toata lumea si daca-l duci in trening:laugh: :kiss: :kiss:
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Tinuta de gala

Mesajde gabi77 » Lun Iul 10, 2006 8:41 am

:laugh: :laugh: , MGM, nu as fi vrut tocmai costum, pentru ca o sa fie f cald, macar o camasutza interesanta. am batut toate magazinele, pana si la Z, in galeriile ferdinand am fost, unde nu ma asteptam sa nu gasesc ceva super si sa-i fie bun.(acolo, spre socul meu au zis ca nu mai au si nu mai aduc pt. ca de-acum aduc marfa din colectia de toamna:ohmy: :angry: ) stiu unde zici de magazin si chiar acolo n-am fost, ca am uitat de el:whistle: , dar nu-i pierdut timpul
multumim si pupam nazdravanii brunetzei.
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Tinuta de gala

Mesajde claualex » Lun Iul 10, 2006 10:40 pm

de vopsit m-am vopsit sambata seara,eu singura,:unsure:mai trebuie sa imi pun suvite,la astea nu ma bag,:( iar sambata dimineata imi vine coafeza acasa pt frezat.in rest vineri merg la cosmetica,si daca imi gasesc camasa pana atunci e totul ok,sa inceapa nunta.:P mai ma de facut curatenie mare si imi e groaza sa ma apuc,da asta e,tot trebuie sa fac.sper sa ajung maine in oras pe la magazine sa vad ceva frumos.succes si tie in cautari.:cheer: :cheer: :cheer:
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:Tinuta de gala

Mesajde gabi77 » Lun Iul 10, 2006 10:47 pm

maine merg la cautat papuci si ceva sexy pentru Patrick. cu coafatul se rez. repede, ca-i scurt parul, asta samb. dim. inainte de a decolam spre baia mare. iar despre curatenie.... s-o faca tati nostru ca eu sunt ocupata:P .
vezi, intra si in sora, la primul stand pe dreapta, poate-ti place ceva de acolo.
multa bafta si spor la cumparaturi
pupici voua
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Tinuta de gala

Mesajde claualex » Mar Iul 11, 2006 11:46 am

cred ca maine ajung si eu in oras.si tati ar face curatenie dar el e tot timpul plecat in tara,asa ca....:S ramane pe capul meu tot,si fac curatenie MARE,ca doar sunt nanasa....:huh: ce sa fac asta e....:unsure:
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:Tinuta de gala

Mesajde anca27 » Mar Iul 11, 2006 2:00 pm

gabi77 ai incercat la magazinul cu haine pentru copii de pe Iuliu Maniu colt cu Baba Novac? Au lucruri foarte dragute pentru prichindei dar si preturi sa te tii. Poate gasesti ceva frumos pentru Patrick!
anca27
 
Mesaje: 298
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:40 pm

Re:Tinuta de gala

Mesajde gabi77 » Mar Iul 11, 2006 2:52 pm

nasa mare, nasa mare, bafta muuulta si spor in toate.
Ankkk, azi am fost pe acolo, hansel si gretel(parca ii zice la mag.).
am terminat cu tzoalele pentru toata casa, slava Domnului. Tare bine mai e de barbati astia....... costume pt ei gasesti pe toate gardurile, o camasa, o cravata si papuci si iaca-i gata macho men,:P .
mie mi-a mai ramas de terminat fatada, adica freza, vopsit mani, pedi, si gata. poate termin pana incepe nunta. daca nu, mai fac ce pot si pe masina. noroc ca-i nunta de noapte:laugh:
:kiss: :kiss: :kiss: la toata lumea !!!!!
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Tinuta de gala

Mesajde claualex » Mar Iul 11, 2006 4:54 pm

mersi Gabi,deci te-ai aranjat cu hainele?bravo tie norocoaso:laugh: da tii pt tine secretul de unde ti-ai luat haine?:S zimi pls si mie sa merg direct sa vad poate imi gasesc ceva camasuta,mersi,te pup:kiss: :kiss: :kiss: :kiss:<br><br>Post editat de: claualex, la: 2006/07/11 17:55
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:Tinuta de gala

Mesajde gabi77 » Mar Iul 11, 2006 9:05 pm

da, mare secret mai am:laugh: . sacoul e de la central, et. 1- bad axel, pantalonii idem, si sandalele de la benvenuti. si gata, ca eu nu trebuie sa fiu asa de gatita, ca nu-s nasa :P ;) .
da nu mai sta, fugi la cumparaturi, ca vremea trece si poate mai trebuie sa faci niste retusuri. ca eu cum sunt de 1 metru si un zambet, am treaba cu pantalonii. trebuie mereu sa tai din ei, de mai ramane si de-o fusta mini:woohoo:
sa ne spui ce ti-ai luat:kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron