bagajul pt. mare

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

bagajul pt. mare

Mesajde blueflower » Mar Iun 20, 2006 11:27 pm

Mamicilor voi ce punetzi cand plecatzi la mare cu copilul? sa incercam sa facem o lista cu ce ne-ar trebui la mare... mai multe pareri reduce posibilitatea de a uita ceva.
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re:bagajul pt. mare

Mesajde Elia » Mie Iun 21, 2006 9:33 am

si noi vrem sa mergem cu puiu la mare , in iulie. ne-am gindit cam asa: patut, carucior, scaun de masa (fara el nu putem minca , din pacate), umbrela de soare neaparat.
mincare: lapte praf, cereale, citeva borcanase pt. amiaza, restul (respectiv fructe, iaurturi, alte borcabnase sper ca gasim acolo). in rest, multe tricouri pentru pitic , un treining pt plimbarile de dimineata si seara si bineinteles o galetusa cu ceva ustensile pt nisip, o jucarie noua si altele cunoscute. ne gindeam sa luam si o barcuta mica, dar nu sintem f hotariti. un minim necesar de medicamente.

mai dati-mi idei. voi ce mai luati?
Elia
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mai 03, 2006 11:17 am

Re:bagajul pt. mare

Mesajde Elia » Mie Iun 21, 2006 9:36 am

si crema de plaja pt pitic!!!
Elia
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mai 03, 2006 11:17 am

Re:bagajul pt. mare

Mesajde gabi77 » Mie Iun 21, 2006 3:01 pm

eu ma gandeam sa iau si incalzitorul pt. apa, ca sa-i fac lapticu, si Doamne fereste sa uit, catelusul cu care face nani(n-am mai vazut jucarie sa-i fie mai draga decat asta). cred ca ar trebui sa-i luam cel mai drag lucrusor al lui, sa se simta linistit.
in rest cam ceea ce a scris Elia. daca mai imi vine in minte ceva, scriu.
:kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:bagajul pt. mare

Mesajde gabi77 » Mie Iun 21, 2006 3:53 pm

si musai aparat foto !!!!! (ca la noi e primul sejur in 3:laugh: )
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:bagajul pt. mare

Mesajde Elia » Mie Iun 21, 2006 8:15 pm

musai, musai aparat foto, gabi77!
apropo de incalzitor, banuiesc ca nu e mare, pe linga celelalte lucruri care ar trebui sa le punem. dar eu iti spun, ca am mai fost plecata cu puiu meu si nu am avut nevoie de el. acuma depinde cit de cald e obisnuit puiu tau sa bea lapticu. al meu nu-l bea prea cald, si cum nu ii trebuie noaptea, peste zi incalzeam putin sticla cu lapte la chiuveta.
Elia
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mai 03, 2006 11:17 am

Re:bagajul pt. mare

Mesajde gabi77 » Mie Iun 21, 2006 9:12 pm

Elia, s-ar putea sa ai dreptate si cu incalzitorul. oricum sufletzelul meu de bebe nu-i mofturos deloc. sa vedem cum stam cu bagajele si probabil mai taiem de pe lista.
un lucru e cert si as avea marrreeeee nevoie- O REMORCA:P ;)
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:bagajul pt. mare

Mesajde Arin » Mie Iun 21, 2006 9:52 pm

Si poate o piscina dintr-aia gonflabila (prinde bine ca il mai tii ocupat si ... nu fuge).
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:bagajul pt. mare

Mesajde gabi77 » Mie Iun 21, 2006 10:27 pm

buna idee, dar al meu prichindel nu e la varsta la care sa fuga;) si m-as mira ca prin septembrie s-o ia din loc. abia pe 12 sept va face 1 an, si dupa cum il vad, nu se grabeste sa umble:laugh:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:bagajul pt. mare

Mesajde Arin » Vin Iun 23, 2006 10:47 am

Dar \"in patru labute\"? Si ma gandesc ca prin nisip va fi destul de greu sa-l tii ocupat si sa nu ia vreo cateva guri de nisip amestecat cu ... scoici.:P
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:bagajul pt. mare

Mesajde Elia » Vin Iun 23, 2006 11:49 am

piscina gonfabila e super dar fiti atenti , mai ales la fetite. stind mai mult timp cu funduletul acolo, sa nu faca o mam de cistita. s-a intimplat unor prieteni
Elia
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mai 03, 2006 11:17 am

Re:bagajul pt. mare

Mesajde blueflower » Vin Iun 23, 2006 11:00 pm

mai foristilor suntetzi tare comici...
Elia unde o sa-ti incapa toate? Cum spunea Gabi77, tare buna ar fi o remorca ( cand merg la tzara cu al meu pe cateva zile portbagajul masinii e plin...nu stiu cum voi reusii sa le indes pe toate )
Si eu cred ca o piscinutza e tare buna, se mai incalzeste apa in ea...
Mamicilor le-atzi luat slip/costum baie la bebici, sau ii tineti in fundul gol? Noi avem deja de anul trecut slip, aproape la fel ca si tati- albastru descis. asa drag imi era cand il vedeam in slip...era si el in rand cu oamenii.
Borcanase si cereale pt. copii se gasesc si acolo...de fapt gasesti ce vrei.
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re:bagajul pt. mare

Mesajde blueflower » Vin Iun 23, 2006 11:11 pm

si ceva pt. tantzari, ca acolo sunt din belsug...si cei care isi duc patutzuri pliante, niste plasa pt. tantari ( se gaseste la magazinele cu materiale) care sa se puna peste patutz...
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re:bagajul pt. mare

Mesajde Elia » Sâm Iun 24, 2006 1:51 pm

mersi de ideea cu plasa de tintari. de bagaje nu-mi fac griji. am mai calatorit in formula asta, mai putin umbrela de soare. de cind cu piticot, am o cu totul metoda de facut bagaje. 3/4 pt el , 1/4 pentru noi, cam asa, nu ?:P
Elia
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mai 03, 2006 11:17 am

Re:bagajul pt. mare

Mesajde blueflower » Dum Iun 25, 2006 11:03 pm

cam asa merge si la noi raportul...ce sa faci prichindelul e pe primul loc...si cum mami nu se poate hotara ce sa puna ( dupa ce fac bagajul ma trezesc ca mai bine ii pun si bluza aia, sau altceva...si pana la urma tati de abia le apasa in masina ca sa se inchida portbagajul. Anul acesta a spus ca poate ne luam un portbagaj care se pune pe masina ( cred ca s-a saturat saracul sa se tot chinuie sa le puna pe toate...;)
de la mai multe pareri se va ajunge la un bagaj complet...cu toate ca dupa ce plecam, aproape de fiecare data, uit cate ceva.
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Următorul

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

cron