Indemnizatiile

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Indemnizatiile

Mesajde mgm » Mie Feb 08, 2006 12:08 pm

Stiti ceva de indemnizatii?Eu m-am saturat sa nu ni se dea nici macar o informatie.nu e normal ca in toiul iernii,cand toata lumea are cheltuieli,sa trateze oamenii asa!!Eu am trimis un mail la Directia de munca,si am solicitat sa-mi dea macar o data sa stiu la ce sa ma astept.Si raspunsul a fost ca vor sosi in luna februarie,sub forma de mandat,desi eu mi-am facut cont pt. virarea lor,fiind si posibilitatea asta.Deci mi-am deschis si cont degeaba,si nici nu binevoiesc macar ceva sa spuna-ca ne dau acuma,ca ne dau la sfarsitul lunii...orice.E revoltator,si cred ca sunt alti parinti care o duc tare greu din pricina acestor situatii cu indemnizatiile si cu criza laptelui praf.
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Indemnizatiile

Mesajde mgm » Mie Feb 08, 2006 8:46 pm

Eu stiam ca termenul de depunere e nelimitat,dar in sensul ca pana nu depui nu primesti,si dupa ce depui,primesti retroactiv.Dar asta n-are nici o legatura cu cei care au depus dosarul la timp. Ei sunt datori macar sa informeze.,zic eu,sa zica nu primit luna asta,sau primiti in data cutare..Nimeni nu stie nimic.Si sunt sigura ca daca am face un sondaj,toata lumea are probleme cu banii,pt. ca e iarna si sunt multe cheltuieli.Plus cine mai are si rate,cum zicea cineva,pe alt mesaj...
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Indemnizatiile

Mesajde Arin » Joi Feb 09, 2006 10:24 am

Stabiliti o intalnire, cu totii care avem copii (si prietenii vostri pot veni), chemam si media, si ne \"infiintam\" cu totii la primarie si intrebam \"in grup compact\". E doar o idee.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:Indemnizatiile

Mesajde mgm » Joi Feb 09, 2006 1:10 pm

Sa va zic ce am mai aflat.Pe www.domnuleprimar.ro a intrebat o mamica ce se aude cu indemnizatiile.Boc a zis ca pana in 15 ale lunii vor fi trimise o tura de mandate,iar intre 16feb-6mar,alta tura.De conturi nu a zis nimic,dar imi zicea cineva,ca mamicile cu conturi vor primi ultimele.\'Om trai si-om vedea.Ce nu inteleg,daca banii pe ianuarie ii dau asa tarziu,n-ar fi normal sa ii dea si aia pe februarie?Ca altfel,va fi aceeasi poveste si in martie,si practic o sa primim banii mereu cu 2 luni intarziere.
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Indemnizatiile

Mesajde mgm » Joi Feb 09, 2006 6:47 pm

O.k,tsuzh,asteptam sa vedem atunci ce zice.Dar eu am renuntat sa mai astept.si ma reorientez cum pot.Asta nu inseamna nimic bun,ci doar ca trebuie sa traim cumva.Nu te mai supara,ca nu are rost,vezi si tu.Mai vorbim.PA:dry:
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Indemnizatiile

Mesajde admin » Joi Feb 09, 2006 6:52 pm

Nu exista nici o diferenta intre cei care primesc indemnizatia prin mandat sau direct in cont - ma refer la data primirii banilor. Cu putin noroc, banii ajung pana la sfarsitul saptamanii viitoare. Daca nu, nu:(
admin
 
Mesaje: 261
Membru din: Lun Sep 28, 2009 7:25 pm

Re:Indemnizatiile

Mesajde tzupi » Vin Feb 10, 2006 1:49 pm

toata lumea ia prin mandat postal chiar daca au depus la dosar extras de cont . Azi a venit postasul la prietena mea cu banii , deci inseamna ca vor veni. Doar ca unii postasi nu au chef sa vna sa iti aduca banii si trebuie sa mergi la posta si de acolo ti se zice ca e in concediu sau mai stiu io ce aberatii.... ca la noi pstasul e in concediu de cand s-a nascut fetita si pentru alocatie tot noi mergem si stam la cozi. Asa ca vom avea ce sta la rand sa ne luam banii.
tzupi
 
Mesaje: 227
Membru din: Mar Ian 03, 2006 8:14 pm

Re:Indemnizatiile

Mesajde mgm » Vin Feb 10, 2006 2:45 pm

Deci si vesti bune si vesti rele.Dupa ce m-am enervat pe situatia asta,cateva zile,recomand celorlalti sa nu se mai streseze.Adevarul e ca banii nu vin mai repede,daca ne suparamSanatatea conteaza.Sa fim sanatosi,ca restul trec:)
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Indemnizatiile

Mesajde ionela77 » Vin Feb 10, 2006 4:42 pm

Dosarul meu de la angajator nu a ajuns inca la Directia de Munca. Mi l-au trimis o data acasa de l aBucuresti, dar la cit sunt de incompetenti aia de la firma au gresita adresa si s-a intors dosarul inapoi. Acum astept sa mi-l mai trimita o data.
Am depus insa l aPrimarie celalalt dosar.Oare eu am sanse sa primesc luna asta banii?
In aprilie termin concediu de maternitate, paot epina atunci imi ajung si mie banutzii.
ionela77
 
Mesaje: 25
Membru din: Vin Dec 16, 2005 2:26 pm

Următorul

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron