Scutece ... de doi lei!

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Re:Scutece ... de doi lei!

Mesajde giagirl » Mie Aug 16, 2006 9:25 am

sunt SUPER NERVOASA :woohoo: :evil:
azi dimineata cand s-a trezit melinda era baltoaca in patutz
cu PAMPERS let\'s go
dau shi o gramada de bani, shi is de kkt
is comode, dar ca shi absorbtie:angry:
inainte foloseam BEBIKO noaptea, shi nu am avut probleme
(shi is la jumate de pretz)
azi ma duc sa-mi cumpar iar.
:angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
giagirl
 
Mesaje: 750
Membru din: Mie Iun 07, 2006 2:15 pm

Re:Scutece ... de doi lei!

Mesajde anca27 » Mie Aug 16, 2006 8:45 pm

Am vazut in Metro ceva scutece \"Seni\" produse in Polonia. A incercat cineva produsul asta?
anca27
 
Mesaje: 298
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:40 pm

Re:Scutece ... de doi lei!

Mesajde giagirl » Mie Aug 16, 2006 10:02 pm

dupa cate stiu eu seni sunt scutece pt adulti (batrani)
giagirl
 
Mesaje: 750
Membru din: Mie Iun 07, 2006 2:15 pm

Re:Scutece ... de doi lei!

Mesajde Ioanab » Joi Aug 17, 2006 10:34 am

Nu stiu daca s-a mai spus asta... eu folosesc mai nou (dupa nervii de rigoare cu Pampers) Huggies
Sunt multumita de ele, au elastic la spate...cred ca nu sunt facute pe la noi....
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:Scutece ... de doi lei!

Mesajde tzupi » Dum Aug 20, 2006 6:00 pm

Noi am castigat:D acum un bax de BEBIKO sunt ok, le punem noaptea.

Arin, HUGGIES unde se gasesc de cumparat? Daca la pampers avem nr.5 la Huggies e acelasi?
tzupi
 
Mesaje: 227
Membru din: Mar Ian 03, 2006 8:14 pm

Re:Scutece ... de doi lei!

Mesajde gabi77 » Dum Aug 20, 2006 9:04 pm

si eu am auzit ca huggies sunt f bune. in metro gasesti. pana acum a fost o oferta 2 baxuri +1 gratuiut. acum nu mai stiu daca e valabila oferta. nici cu nr. nu stiu cum e dar te orientezi dupa kg. si pe mine ma bate gandul sa incerc, mai ales ca au la spate banda aceea elastica. si m-a pus acum :evil: si am luat 2 baxuri de pampers si nu mai iau nimic pana nu le termina pe astea. dar cu pampers de la atata catzarat, foit si sucit, lui Patrick i se vad bucutzele:blush: asa de tare coboara.
scutecele primite cadou nu le-am incercat ca sunt pt bebe mic mic si tr sa mergem sa le schimbam si apoi mai pove despre ele.;)
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Scutece ... de doi lei!

Mesajde tzupi » Mar Aug 22, 2006 10:01 am

azi noapte pe la 3 cad i se facuse sete lui Mara am observat ca scutecu era desfacut si printesa mea facuse pisi in pat:D. I=am pus pampers pana dimineatza, si a fost ok dar a trebuit sa schimb patu noaptea si hainele de pe ea si cand am terminat [i:][b:]operatiunea pisi[/b:][/i:] :P ea avea chef de joaca asa ca pana la 4 jumate am facut ture de patut in picioare si am cantat nani-nani de cred ca eu am adormit inaintea ei :P

Post editat de: tzupi, la: 2006/08/22 11:02<br><br>Post editat de: tzupi, la: 2006/08/23 09:06
tzupi
 
Mesaje: 227
Membru din: Mar Ian 03, 2006 8:14 pm

Re:Scutece ... de doi lei!

Mesajde gabi77 » Mar Aug 22, 2006 4:22 pm

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Tzupi, cand s-a intamplat \"opertiunea pisi\" ce fel de scutec aveati? ca noi de patzim d-eastea, il culc pe jos, ca-si uda salteaua, care are o husa mai ciudi, si aia daca o dau jos, ramane din saltea ceva buretzei.:P asa ca, pazea de pishi in pat!!;)
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Scutece ... de doi lei!

Mesajde visualVenus » Mar Aug 22, 2006 10:38 pm

Daca de la \"operatuinea pisi\" ;) vi se intampla asa ceva inseamna ca salteaua voastra nu e protejata.

Noi ne-am invatat, de la pruncii nostri mai maricei... fiindca unul dintre ei facea pe el noptile destul de des am gasit o solutie pe care o aplicam acum si la patutul sugarului, si anume 1-2 scutece de pat. Astea sunt ca niste paturici de 60x60, pe o parte absorbante, pe cealalta impermeabile. Se gasesc in farmaciile mai mari (la Sensiblu de pilda) si merita banii, ca le poti tine saptamani pana sa le schimbi. Le pui intre cearceaf si pat.

Hope this helps :-)
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re:Scutece ... de doi lei!

Mesajde tzupi » Mie Aug 23, 2006 8:12 am

Gabi draga aveam scutecel BEBIKO dar nu inteleg cum de sa putut desface in ambele parti. Ca si calitate sa stii ca sunt bune, rezistente, dar ca si design prefer Pampers pentru ca sunt mai inguste intre picioare. Sa stii ca si BEBIKO coboara pe fundulety in jos pentru ca nu au elastic la spate de aceea intrebam de Huggies ca eram curioasa cum sunt. Noi pana la IPC tot Pampers am folosit desi am avut si noi surpriza ca si Arin sa se rupa scutecu si sa iasa gelul din el :d.

Oricum Mara era uda toata si lenjeria de pat dar s=a rezolvat pana la urma.
tzupi
 
Mesaje: 227
Membru din: Mar Ian 03, 2006 8:14 pm

Re:Scutece ... de doi lei!

Mesajde Elia » Mie Aug 23, 2006 8:15 am

Cred ca am mai scris pe undeva ca noi mai folosim si Huggies si sunt f multumita. au elastic, nu coboara, designul e la fel ca pampers si nu am avut accidente. chiar si servetelele de la ei sunt ok.
Elia
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mai 03, 2006 11:17 am

Re:Scutece ... de doi lei!

Mesajde gabi77 » Mie Aug 23, 2006 10:08 am

visualVenus, multu de pont;) n-am avut inca accidente, dar e bine de stiut.
am schimbat si noi cadoul de la IPC, dar nu l-am incercat. o sa-l folosim ziua si noaptea vom ramane tot la pampers (cu care de muuult tare n-am mai patit nimic). daca pana ce terminam stocul de scutece pe care il avem nu ne stim cu olita:P , incercam si noi huggies, ca prea sunt laudate.
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Scutece ... de doi lei!

Mesajde Ank » Mie Aug 23, 2006 10:52 am

[b:]gabi77 a scris:[/b:]
[quote:]:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Tzupi, cand s-a intamplat \"opertiunea pisi\" ce fel de scutec aveati? ca noi de patzim d-eastea, il culc pe jos, ca-si uda salteaua, care are o husa mai ciudi, si aia daca o dau jos, ramane din saltea ceva buretzei.:P asa ca, pazea de pishi in pat!!;)[/quote:]

Gabi, exista acele cearceafuri impermeabile - eu am avut de la Happy un pachet, se gasesc la farmacie. Pui sub cearceaful de bumbac unul, si asa stai linistita. Nu stiu exact cat costa dar merita. Aha si la magazinul acela din M Viteazul Toria M, parca ii spune, care are si confectii pt gravide - si acolo aveau.
Ank
 
Mesaje: 505
Membru din: Mar Mar 07, 2006 7:42 pm

Re:Scutece ... de doi lei!

Mesajde gabi77 » Mie Aug 23, 2006 1:37 pm

Ank, multumim. si :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: pentru scumpica mica
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Scutece ... de doi lei!

Mesajde tzupi » Vin Aug 25, 2006 10:41 am

Multumim Ank de pont, o sa luam si noi in caz de se mai repeta povestea.
Gabi77 noi la olita ne stim, adik face3m pisi de fiecare data cand ne trezim si kk de 99 % de ori tot la olita facem. Dar cand doarme tot mai face pisi i pampers si mi=e mila sa o scol noaptea sa o pun. Lasa ca va creste ea si o sa scapam si noi de pampersu asra afurisit
tzupi
 
Mesaje: 227
Membru din: Mar Ian 03, 2006 8:14 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron