Copilul si ... pomisorul lui!

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Copilul si ... pomisorul lui!

Mesajde Arin » Mar Mai 09, 2006 9:48 pm

iscutam noi mai demult despre ce face si ce nu face noul primar. Eu zic ca face destule. Era un proiect al primariei cu plantarea unui pomisor pentru fiecare nou-nascut. Habar n-am daca asta s-a realizat deja sau a ramas la stadiul de proiect (trebuia sa numar pomii din Cluj inainte si dupa ce s-a nascut al meu: :P ). M-am gandit sa va fac o propunere: hai sa plantam noi fiecare cate un pomisor pentru fiecare bebica al nostru. Pe langa bloc, sau unde puteti. Ce ziceti? Eu am facut-o deja. Asta va insemna mai putin praf si mai mult aer curat. In plus, cand copiii vor fi mari, vor putea spune: \"exista acolo un copacel care are varsta mea.\".
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:Copilul si ... pomisorul lui!

Mesajde gabi77 » Mie Mai 10, 2006 8:32 am

Felicitari pt pomul lui bebe tau!!!!!!!!!da, face si primarul ce poate. de pomisori am auzit ca s-au plantat undeva in gheorgieni, pt fiecare bebelus nascut, dar numai pt. bebei nascuti incepand cu luna noiembrie 2005. si fiecare copacel are numele lui bebe. tare dragut mi s-a mai parut!!! n-am vazut copaceii, nu stiu daca din proiect s-a realizat ceva sau a ramas inca o poveste, dar ar fi frumos sa fie realizat. Patrick al meu s-a nascut in sept. 2005, asa ca el n-are copacel de la boc:( :( :( . si daca Boc nu i-a plantat lui bebe meu copacel, am s-o fac eu! Si asa am loc destul pe la bloc, ca la cat sunt de gospodari vecinii mei....am loc si de o livada:P . daca voi n-aveti loc, haideti ca va dau eu;)
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm


Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron