Reomandare

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Reomandare

Mesajde r_ramona » Vin Ian 13, 2006 5:39 pm

Ce parere aveti despre d-na doctor Zsigmond Anna(medic prmar ginecolog )? Am primit o recomandare la cabinetul acesteia si as vrea sa stiu cateva pareri .
Aveti alte recomandari pt. mine? Caut un medic bun.
Multumesc!
r_ramona
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Ian 13, 2006 10:32 am

Re:Reomandare

Mesajde sotieadmin » Vin Ian 13, 2006 6:06 pm

Eu am fost o singura data dar nu m-am mai dus pentru ca mi-a spus clar ca tatii nu au ce cauta in cabinetul ei. Adica sotul meu nu trebuia sa intre atunci and ne-am dus pentru o confirmare de sarcina. Mi s-a parut aiurea de tot. Adica, eu sa nu ma pot bucura cu sotul meu de sarcina.Cred ca si el are acelasi drept ca si mine sa afle despre evolutia embrionului si sa se afle in cabinet.
Asa ca, m-am dus la Dr. Mihu care a fost super fata de noi atat profesional cat si ca om. Are si un cabinet medical pe str. Constanta la firma RADUSAN. Daca te intreseaza am sa aflu adresa exacta.
Zorilor
sotieadmin
 
Mesaje: 13
Membru din: Sâm Dec 03, 2005 7:26 pm

Re:Reomandare

Mesajde dem » Dum Ian 15, 2006 8:33 pm

Nu am avut ocazia sa o cunosc personal pe dr.Zsigmond, stiu ca era (sau mai este inca) considerata printre ginecologii \"la moda\". Din doua surse de incredere am aflat apoi lucruri negative despre ea, chestiuni care tin atat de atitudine cat si de eficienta actului medical oferit de ea. Nu stiu ce sa spun.
Eu am fost \"mosita\" de dr. Fulga Florescu (medic la Stanca, dar lucra si la Holmed, cabinetul dr. Zsigmond) si am fost foarte multumita de ea. O alta doctorita de care am auzit lucruri bune (a \"mosit-o\" pe o colega de-a mea) este dr. Mariana Puscas (de la Gine I, si cu cabinet in P-ta Mihai Viteazu). Mai este, de asemenea, buna (dar numai pentru probleme ginecologice, nu asista nasteri fiindca nu lucreaza in maternitate) dr. Maria Hateganu de la clinica Pro Vita, vis-a-vis de Stanca.
Un alt ginecolog \"faimos\" este dr. Diculescu, de la Stanca, dar nu stiu ce sa zic despre el, am auzit chestii si bune si rele in cantitati egale.
dem
 
Mesaje: 262
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:36 pm

Re:Reomandare

Mesajde gama » Lun Ian 16, 2006 3:22 pm

De d-na dr. Zsigmond nu stiu ce sa zic, mie mi l-a recomandat o prietena pe dr. Cezarin Todea. Inca nu am ajuns la el ca sa-ti pot spune parerea mea personala.Te vaoi tine la curent. Alte fete au auzit ceva despre el?Va pup.
gama
 
Mesaje: 21
Membru din: Mie Ian 04, 2006 6:45 pm

Re:Reomandare

Mesajde mio » Mar Ian 17, 2006 2:10 pm

Si eu la un moment dat cautam un medic ginecolog. Daca am discutat cu 10 persoane mi-au fost recomandati 10 medici. Am fost la medici \'la moda\' care mie nu mi-au placut deloc - mie mi s-a parut ca nu aveau rabdare, ca nu ascultau ce spun si in plus costau destul de mult.Si nici nu mi-au dat o rezolvare la problemele pe care le aveam.
Asa ca eu te sfatuiesc sa mergi la o consultatie si sa vezi. Daca nu ai \'probleme\' aproape orice medic e bun.Am prietene care au fost la un medic 9 luni si au nascut cu medicul de garda pentru ca lipsea cel preferat. Si a fost OK.
mio
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Dec 21, 2005 10:32 am

Re:Reomandare

Mesajde r_ramona » Mie Ian 18, 2006 5:21 pm

O sa raspund tot eu la intrebare.
La cabinet am asteptat mai mult de o ora , aveam programare, iar consultatia a durat 5 minute, desi nu am mers pentru un simplu control .
Prin urmare sunt in cautarea unui alt medic care sa aiba rabdare, sa asculte ce am de zis si sa imi dea o solutie .
Toate astea nu le poate face in cateva minute , oricat de bun medic ar fi.
Sunt convinsa ca daca vorbesc cu 10 persoane o sa primesc 10 recomandari , imi ramane sa merg la mai multi si sa vad care e ok.
Am mai primit recomandari pt. d-na Mironiuc Clara si d-nul Ghe. Cruciat.
Ce imi puteti spune de ei?
r_ramona
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Ian 13, 2006 10:32 am

Re:Reomandare

Mesajde sotieadmin » Joi Ian 19, 2006 9:14 am

Despre d-na dr.Mironiuc, am auzit, ca are aceeasi parare despre barbati (adica negative ) ca si d-na dr.Zsigmond.
Zorilor
sotieadmin
 
Mesaje: 13
Membru din: Sâm Dec 03, 2005 7:26 pm

Re:Reomandare

Mesajde mio » Joi Ian 19, 2006 1:07 pm

Eu merg la Cruciat...Are aprox 39 ani daca vrei sa nasti cu el va fi la Ginecologie1.
Daca vrei sa mergi la consultatie, il gasesti la RaduSan, pe Constanta, marti si joi de la 15-17.
E cu programare, nu am asteptat mai mult de 10 min. Consultatia este max 10 min.
Este calm si incearca sa nu te streseze.Poti sa incerci. Si sa ne spui cum a fost.
mio
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Dec 21, 2005 10:32 am

Re:Reomandare

Mesajde gama » Mar Ian 24, 2006 4:26 pm

Mio, si eu am nascut cu dr.Cruciat acum 5 ani.Mie mi s-a parut putin repezit, dar profesional e bun. De atunci n-am mai fost la el, dar am o prietena insarcinata si am trimis-o la el. De aceea as dori sa ne dai mai multe informatii despre dr. Cruciat.
Multumesc si va pup.
gama
 
Mesaje: 21
Membru din: Mie Ian 04, 2006 6:45 pm

Re:Reomandare

Mesajde Arin » Mar Ian 24, 2006 6:21 pm

Din pacate eu nu pot sa va dau ... nume, pentru ca ..... nu pot si gata. Insa e interesant sa vezi pe site discutiile cu numele fiecarui medic din Cluj. In realitate \"calitatile\" unui medic difera de la un pacient la altul, functie de \"experienta\" placuta sau mai putin placuta a fiecaruia la un moment dat, functie de asteptari (si aici discutiile cu altii joaca un rol important, intrucat daca cineva iti spune \"Ala e grozav\" te astepti la minuni, si atunci vei fi dezamagit sa vezi ca nu este altceva decat un medic ca oricare altul). Oricum sfatul meu : Nu va luati dupa \"sfaturile \"altora in materie de alegerea medicului (De multe ori se aplica vorba \"La pomul laudat......\"). Informati-va, fiti pretentiosi, si daca ceva nu va convine ..... faceti schimbarea.
Insa , oricum faptul ca faceti schimb de experienta e un semn ca in sfarsit \"pacientii\" incep sa \"selecteze\" si dupa alte criterii decat \"titlul\" si \"numarul de pacienti impresionant care statea la usa\". Ceea ce e FFF bine.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:Reomandare

Mesajde mgm » Mar Ian 31, 2006 6:21 pm

Eu am nascut ambii copii cu dna dr. Puscas Mariana,are cabinet in Piata Mihai Viteazu si lucreaza si la Ginecologie 1.Pot sa spun ca am fost foarte multumita de ea,e o profesionista.A venit la spital la 3 noaptea si s-a purtat bine cu mine.Cel mai important,cred,e ca dr. sa urmareasca bine sarcina,sa aiba ochi bun,si in final mama sa fie bine,ca in spital doctorul ginecolog se ocupa de mama si nu de bebe,pt. el este neonatolog.Singurul dezavantaj la ea, este ca fiind un doctor bun,are foarte multe paciente,dar eu zic ca merita sa incerci.Pa-pa
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm


Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron