cum va intretineti sanii

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde blueflower » Sâm Ian 06, 2007 2:54 pm

...sa ai o interventie reusita...si cu obtinerea rezultatelor dorite;) ! Astept sa vii si cu detalii, mai ales din timpul interventiei si dupa...caci cine stie?:laugh:
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde Arin » Sâm Ian 06, 2007 10:34 pm

Si fa-ti rost de .... morfina pentru ... dupa! (exagerez, insa nu cred ca va fi \"moale\" in primele zile si e bine de stiut).
Daca vreti o parere masculina (numai daca vreti), orice interventie de genul asta, din punctul meu de vedere, este ca si cum ai incerca sa .... minti. Pe cine? Pe tine, pe cel de langa tine, etc. Natura isi are regulile ei si orice interventie e de fapt doar un artificiu. Ba in plus, daca esti in cautarea \"perfectiunii\" (care oricum nu exista) vei realiza permanent , undeva in adancurile tale ca de fapt TU , cel real si natural ... NU esti asa. Vei realiza ca in fond, nu ai facut altceva decat sa \"pacalesti\" natura si pe cei din jur, insa TU oricum stii asta.
Cunosc si eu persoane care au facut \"mariri\" si credeti-ma, in ochii mei, cel putin, nu sunt nici mai urate, nici mai frumoase decat inainte. Eu vad exact acelasi om. Pentru ca de fapt, atunci cand ma uit la cineva, nu vad nasuri, ochi sau ... sani. Vad OMUL. Care va fi acelasi indiferent cati copii are, sau cate interventii chirurgicale estetice a facut. Asta e punctul meu de vedere!
Insa, e adevarat, daca pentru o persoana un astfel de \"artificiu\" e important ..... atunci el trebuie facut. Cu o conditie: asta sa nu se transforme intr-un scop in sine si sa nu se transforme intr-o \"obsesie\". Unul din cele mai grele lucruri in viata este sa te impaci cu tine insuti (insati), sa inveti sa fii fericit cu tine asa cum esti. Altfel intotdeauna o sa gasesti in jur \"frumuseti\" si \"perfectiuni\" care vor constitui tot atatea motive permanente de .... nefericire pentru cel care nu se stie accepta pe sine asa cum este!
Orice \"calitate\" (si in materie de fizic gasesti cele mai bune exemple) se raporteaza in fond la parerea unei majoritati. Ca si orice defect dealtfel. Tinand cont de subiectivismul ce ne caracterizeaza, ce este in realitate defect si ce anume ... calitate?
Parerea mea este ca raspunsul e cat se poate de simplu: ceea ce NOI INSINE acceptam, constituie calitate, iar ceea ce NOI nu putem accepta, in ceea ce ne priveste, ala este un ... defect. De aici rezida, cred eu, \"frumusetea\" unor persoane la care daca te uiti atent si \"le studiezi\" o sa-ti spui: \"De ce mi se pare asa de agreabila si placuta aceasta persoana, cand de fapt , daca ma uit, nu are nimic frumos?\". Pai de-aia, fiindca radiaza a impacare cu sine insasi. Ceea ce poate transforma totul intr-o mare calitate. Iar acea persoana devine automat ... frumoasa.<br><br>Post editat de: arin, la: 2007/01/06 22:41
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde muresan » Sâm Ian 06, 2007 10:46 pm

Mare dreptate ai Arin. Parerea mea este aceeasi,dupa cum s-a vazut, dar ca eu n-o pot expune atat de frumos. Ma bucur ca sunt barbati care gandesc astfel, pt care nu e atat de importanta dimensiunea sanilor, a posteriorului, etc, pe cat e de important intelectul unei femei si ceea ce reprezinta ea ca persoana. :kiss:
muresan
 
Mesaje: 731
Membru din: Vin Mai 05, 2006 1:44 pm

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde muresan » Sâm Ian 06, 2007 10:51 pm

Cristinuta iti doresc sanatate si intelepciune ca sa iei cea mai buna decizie pt tine.
muresan
 
Mesaje: 731
Membru din: Vin Mai 05, 2006 1:44 pm

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde mgm » Sâm Ian 06, 2007 11:06 pm

Cristinuta,daca tu asta iti doresti si te face fericita,eu iti doresc succes si sa ne spui si noua cum a fost!;)
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde cristinuta » Dum Ian 07, 2007 12:25 pm

Arin , iti respect parerile dar ce spui tu e mai potrivit pentru \'FRUMUSETEA INTERIOARA\'\' daca tot s-a deschis topic.
Mi se pare ca la tine totul se rezuma la
1 . femei frumoase - proaste sau lipsite de caracter - din care ai cunoscut si tu cateva ( ooo man !!!:woohoo: ) dar pe care le-ai alungat :ohmy: pentru ca tu preferi ...: B)
2. femeile modeste sau urate care pentru tine sunt si destepte si pline de calitati , virtuti.:laugh: ( in traducere libera mai usor de intretinut si mai ales de pastrat decat celelalte ))
Simplista viziune ai despre aceasta lume pentru un asemenea \'\' experimentat \'\' in ale \'\' femeilor \'\' :(
Cred ca acest subiect este mai degraba pentru femei.asa cum sunt multe din celelalte. Chiar as vrea sa te intreb cum de esti doar tu barbat pe aici ?:ohmy:
Cu stilul asta al tau de STIE TOT e mai greu sa rezisti in lumea barbatilor care cu siguranta te-ar fi flituit ori de cate ori veneai cu ideile tale geniale :laugh: .Pe acest forum ti-e tare cald ca no, femeile sunt tare dragute cu tine . :laugh:

Sa vezi ca bulversate vor fi colegele mele care te adora...woohoo: Ce nu stiu ele este ca si tu esti barbat si ... :P

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
cristinuta
 
Mesaje: 69
Membru din: Mar Oct 10, 2006 11:59 am

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde muresan » Dum Ian 07, 2007 1:24 pm

Cristinuta, Cristinuta, n-ai inteles nimic. Vad ca iar incepi harta:sick: :sick: :sick: Nu imi propun sa fiu avocatul lui Arin, dar care-i pb ta ca e barbat activ pe forum? Dupa parerea mea este de apreciat ca-l intereseaza discutiile despre copii si nu numai, atata vreme cat alti tatici se multumesc sa stie despre cresterea copilului doar atat cat vad la mami, unii care vor de la sotiile lor doar sa aiba un corp perfect, fara sa-i intereseze prea mult ce gandesc acestea, etc.Cristinuta eu cred ca e mai simplist in gandire cel/cea care considera ca dc si-au \"aranjat\" sanii sau alte parti ale corpului, atunci sunt mai frumosi, mai destepti si mai valorosi ca oameni.:sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick:
muresan
 
Mesaje: 731
Membru din: Vin Mai 05, 2006 1:44 pm

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde cristinuta » Dum Ian 07, 2007 1:55 pm

Muresan , daca pot sa ma laud cu ceva in lumea asta sunt studiile, o afacere prospera pe care o conduc singura si pe care am conceput-o singura, un castig satisfacator si o familie fericita.
Atunci cand muncesti si castigi pe masura pretentiile cresc si conceptiile se schimba. E ca si cum si-ar cumpara altcineva un parfumel.
cristinuta
 
Mesaje: 69
Membru din: Mar Oct 10, 2006 11:59 am

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde ofe » Dum Ian 07, 2007 1:56 pm

nu-mi place unde s-a ajuns cu aceasta discutie:angry: :angry: :angry:
mai ales tonul folosit, eu cred ca pina acum chiar daca s-au expus pareri diferite s-au facut intr-un mod civilizat. cineva aici are o mare problema si nu prea stie cum s-o rezolve
cristinuta eu sunt de acord ca o femeie sa fie si frumoasa si desteapta.
;)
dar pe cuvint daca in rest am inteles ceva din rautatile pe care le-ai expus si atacul la arin ..............
mie undeva la o discutie imi spuneai \"mai bine abtine-te\". poate ar fi cazul sa te gindesti mai bine si sa fi mai draguta pt ca toata lumea s-a purtat ok cu tine pe acest forum.
ofe
 
Mesaje: 560
Membru din: Lun Aug 28, 2006 3:48 pm

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde ofe » Dum Ian 07, 2007 1:58 pm

si din cite se pare ar trebui sa propunem un nou topic \"FIGHT CLUB\":evil: :evil: :evil:
ofe
 
Mesaje: 560
Membru din: Lun Aug 28, 2006 3:48 pm

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde admin » Dum Ian 07, 2007 2:53 pm

Abtineti-va sa atacati persoana - n-aveti decat sa criticati ideile expuse, dar de aici incolo [b:]interzic[/b:] orice atac la persoana. Cuvantul este tare dar exprima perfect ceea ce doresc sa va transmit. [u:]Orice post care va contine cea mai mica referire jignitoare la persoane va fi sters.[/u:]
admin
 
Mesaje: 261
Membru din: Lun Sep 28, 2009 7:25 pm

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde Daniela » Dum Ian 07, 2007 4:52 pm

:blink: :blink: :blink: :blink: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :sick:
Daniela
 
Mesaje: 294
Membru din: Joi Feb 23, 2006 3:24 pm

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde Daniela » Dum Ian 07, 2007 5:11 pm

nu-mi vine sa cred la ce s-a ajuns iar:ohmy: :ohmy: :ohmy: :sick:
Daniela
 
Mesaje: 294
Membru din: Joi Feb 23, 2006 3:24 pm

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde Arin » Dum Ian 07, 2007 5:33 pm

Atentie! Acest raspuns este off-topic!

Multumesc frumos, Cristinuta!
Nu e vorba decat despre jigniri, insa si pentru acestea (atata timp cat ma ajuta sa inteleg cate ceva) , multumesc frumos!

Cat priveste prezenta mea pe acest forum al site-ului denumit (inca) parinticlujeni.ro, am sa te rog sa-mi acorzi circumstante atenuante, atata timp cat SI EU, intr-adevar, barbat fiind, SUNT PARINTE, sunt OM si (important) mi-am luat libertatea sa am ... niste opinii ! Promit ca pe un eventual site denumit \"femeidincluj.ro\" care va avea mentiunea expresa \"Interzis barbatilor\", o sa incerc sa nu intru! Pana atunci .....
In plus, iertata imi fie opinia, aud mereu in jurul meu, sau la TV sau citesc despre faptul ca in materie copii, bucatarie, frumusete, romantism si atatea altele, barbatii sunt complet absenti (asta de cele mai multe ori ca un repros adresat \"speciei\" care se numeste \'barbat\").
Nu cred insa ca e vorba decat de niste tipare! Ca atatea altele care vin din partea barbatilor la adresa femeilor !
Ar trebui sa intelegem (unii) odata pentru totdeauna ca aceasta \"lupta\" e atat de artificiala (intotdeauna am considerat asta)!

Iata insa, ca exista \"domenii\" in care a fi prezent, ca barbat, constituie, daca nu o crima, cel putin un motiv pentru ca unii (unele) sa puna intrebarea: \"Tu de fapt, ce cauti aici?\"
De ce? Intrucat, desi viata de zi cu zi ne arata ca in aceasta viata chiar si cele mai mici lucruri pot si trebuie facute IN DOI (poate cu anumite limitari in ceea ce priveste doar maternitatea), la nivel mental, unii dintre noi, mentin inca ideea : \"Asta e domeniul nostru, iar un oarecare \"celalalt\", apartinand \"speciei\" opuse, nu are ce cauta aici\". Prezenta unora ca si mine demonstreaza , sper, ca adevarul nu e (si nu trebuie sa fie) acesta.
Motiv pentru care, oricare ar fi reactia la anumite opinii ale mele, voi continua sa scriu, daca voi simti nevoia, pe acest forum.

Scuze pentru ca am fost TOTALMENTE off-topic, insa .... aveam de dat un raspuns.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde Raisa » Dum Ian 07, 2007 6:36 pm

Pt mine chiar nu are nici o importanta sexul persoanei care scrie pe acest forum,din contra chiar ma bucura prezenta unei persoane masculine printre noi...................inseamna ca nu suntem plictisitoare.;)
Arin sper sa fii activ pe forum in continuare si sa ignori rautatile unora dintre noi.
Cred ca si eu am fost off-topic.
:kiss:
Raisa
 
Mesaje: 1141
Membru din: Joi Iul 13, 2006 8:45 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron