[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
parinticlujeni.ro • Vezi subiect - cum va intretineti sanii

cum va intretineti sanii

cum va intretineti sanii

Mesajde cristinuta » Mar Dec 19, 2006 8:00 pm

Dupa ce am nascut mi s-au last putin sanii . Am niceput sa fac multe exercitii , masaje cu creme speciale si parca , parca e mai bine . Chiar daca nu recunosc barbatilor le place ca femeia sa aiba sani frumosi , mari si sa fim si foarte slabe . Cand eram domnisoara am asistat la multe discutii ale barbatilor care se plangeau de felul in care aratau nevestele lor dupa nastere , ca au fundul mare , burta , sani lasati si ca le este greu sa faca dragoste cu ele . Si mai spuneau ca daca o fac se gandesc la femei blonde , cu par luung , cu sani tari , fardate si ca o fac din obligatie .Urat din partea lor . Ce parere aveti ?
Eu nu ma plang acum . Sunt slabuta , dar nu mai am sanii asa de fermi cum i-am avut inainte de sarcina.
Voi cum va ingrijiti aceasta parte importanta a noastra , a femeilor ?
cristinuta
 
Mesaje: 69
Membru din: Mar Oct 10, 2006 11:59 am

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde Ank » Mar Dec 19, 2006 9:11 pm

Eu alaptez inca, asa ca nu mi-am pus problema. O data cand mi-am manifestat nemultumirea fata de faptul ca mi s-a schimbat forma corpului de cand am copil, sotul meu mi-a spus ca \"am voie, acum sunt mami\" si a spus-o asa de spontan ca l-am crezut! :P
Despre gandurile \"negre\" ale barbatilor pe care i-ai auzit povestind....cred ca sunt si alte ingrediente mult mai importante pt a evita \"facutul de dragoste din obligatie si fantasmand la dive\". Imaginatia si indrazneala sunt cateva din ele.:)
Ank
 
Mesaje: 505
Membru din: Mar Mar 07, 2006 7:42 pm

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde danasalo » Mar Dec 19, 2006 11:07 pm

Cristinutza bine te-ai intors...sper mai bine dispusa.:kiss:

La mine e cam asa: m-am ingrasat in sarcina 24 de kile....sinistru aratam, dar...nu prea aveam ce face. Asa mi-a fost constitutia. Si mi-a crapat pielea...si ce mai, .. nasol.
Dupa ce am nascut, a inceput alaptarea...asa ca si sanii au inceput sa se umfle si sa se lase...numai pe ei ii mai avea ok, si si ei ma lasa balta:lol: .

Dupa 6 luni, mi-am reventi la kilele initiale- nu am fost nici inainte de sarcina slaba, ci bine facuta- dar vergeturile tot raman. Trebuie mult soare, masaj si oricum ele nu dispar. Despre sani inca alaptez....si Alex are 10 luni, lapte este mult si probabil il voi dupa pana la 1 an. Dupa care il intarc treptat. Deci mari sanse sa ramina pere( stii tu stadiile tzitzilor:mere, pere si bretele. Ale mele au fost mere inainte.)

Despre barbati :evil: eu zik asa: fiecare cam stim ce avem langa noi. Intotdeauna se vor uita dupa femei frumoase si sicer si eu i le arat , ca doar ce e fain si Doamne Doamne ii place. Dar...ele nu sunt prietenele lor, confidentele lor, mamele copiilor lor.
Niciodata un barbat care cunoaste [b:]valoarea femeii de langa e[/b:]l nu o sa isi schimbe comportamentul.

Cat despre ce isi doresc ei in partea de sex: eu am mai scris si la alte topicuri, TREBUIE sa fii o artista.Ce daca sanii is o tira mai lasati? Baga-ti un sutien super sexos, scoate-i in evidenta si...Ce daca suntem cu burta, putem sa fim si sexi cu burtica...
Te adaptezi dupa vremuri...In primele 3 luni eu am facut depresie...indusa de mine, ca nu mai eram eu cea care ...arata asa si pe dincolo. Si sotul m-a sustinut, si dupa primele incercari de reluare a vietii intime, am reusit sa scap di de depresie. Conteaza foarte mult sa te simti iubita.

Si acum un secret ce l-am citit si eu undeva: cica femeile care au avut copii sunt mult mai ....:woohoo: in pat, ca li s-a schimbat \"configuratia\".

te pup
danasalo
 
Mesaje: 204
Membru din: Lun Aug 14, 2006 12:27 pm

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde danasalo » Mar Dec 19, 2006 11:12 pm

stai ca nu am scris ce fac cu intretinutul: foarte important a fost sa ii tin in sutien si in perioada alaptarii. Ce-i drept acum, de cand cu iarna ma mai las si fara:( si rau fac.

Creme de vergeturi sau altele pentru fermitate - eu am folosit Avon.

Si eu mai cred una- si din ianuarie o sa o aplic- [b:]sport si masaj[/b:]. La sport neaparat cu sutien, ca sa ii tina, dar trebuie lucrati muschii pectoriali .
danasalo
 
Mesaje: 204
Membru din: Lun Aug 14, 2006 12:27 pm

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde Ioly » Mie Dec 20, 2006 10:46 am

DA-DA! Cremele de la Avon sunt bune, si eu am folosit si vergeturile nu se mai vad asa de tare.
In ceea ce priveste sanii... la mine cred ca este o cauza pierduta... inainte sa raman insarcinata cu Tibi (cel mare) imi permiteam sa umblu fara sutien si nu se vedea ca n-am... asta poate ca o fac multe femei, dar yo imi faceam sutienele la comanda pentru ca nu gaseam numar asha de mare in magazinele obisnuite cu lenjerie intima. Apoi a urmat alaptatul si a fost cea mai \"neagra\" perioada pentru ca dupa ce ca erau mari, devenisera si mai mari, nu mai aveam cu ce sa ma imbrac si laptele curgea intr-una, parca era un robinet defect...imi devenisera mici si tricourile sotului... a fost un chin, dar a trecut. Binenteles ca dupa a doua nastere s-a repetat \"chinul\"...(cu chiu cu vai am reusit sa-mi fac rost de un sutien de alaptat asa de mare...l-am purtat pana s-a rupt... va dati seama... spalat - uscat pe calorifer - spalat - uscat etc.) si iata-ma acum cu sanii lasati si, dupa parerea mea, doar o operatie ma mai poate aduce la formele di-nainte... In ceea ce priveste silueta... la prima nastere mi s-au declansat ceva pb cu tiroide, asa ca kilogramele pe care le-am pus pe mine in timpul sarcinii nu numai ca nu le-am dat jos, dar s-au mai adaugat si altele, iar dupa a doua nastere ajunsesem aproape de suta...(98) de la nici 60 de kg (greutate la care aveam: 110-60-95)... Ma dureau cumplit genunchii, coloana, nu mai puteam dormii noaptea etc. Dar in urma unui regim strict si cu ajutorul spirulinei am ajuns acum la 81. Acum fac pauza de dieta pentru ca fiind foarte stricta nu ai voie sa o tii mai mult de 2 saptamani pe luna, doua luni (la recomandarea d-nei dr.endo. David)... si totusi cu atatea schimbari in rau vis-a-vis de silueta mea vreau sa va spun ca apetitul sexual al sotului meu nu a scazut de loc, din contra parca e mai bine acum...

Ca o concluzie, Cristinuta: barbatii aceei care vorbeau atat de urat la adresa sotiilor lor inseamna ca nu-si iubeau jumatatile si, din cate stiu yo, nu cred ca barbatii pot s-o faca din obligatie... ei trebuie sa fie excitati... asa ca s-ar putea ca multe dintre vorbele lor sa fi fost de \"bravada\" in fata celorlalti...

Succes! eu iti recomand multa gimnastica, incearca si acasa cu 2 gantere USOARE impins de la piept din pozitia culcat cate 4 serii de 12-15 repetari. Atentie seriile lungi cu greutati usoare sunt pentru intretinere si fortifiere, seriile scurte cu greutati mari sunt pentru masa musculara. Daca faci masa si te lasi de exercitii apoi muschii se lasa mai tare decat dupa alaptare. Daca ai timp sa te duci la sala aparatul buterfly este cel mai bun.
Ioly
 
Mesaje: 552
Membru din: Mar Iul 11, 2006 2:13 pm

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde visualVenus » Joi Dec 21, 2006 1:37 am

Dupa ce nu mai alaptezi, si mai ales daca mai vrei sa mai faci un bebe :P poti lua cu incredere tinctura de lemn dulce, eventual combinata cu cea de seminte de marar. Se ia cate o lgt. in juma\' de pahar de apa, de 3 ori pe zi cu 1/2h inainte de masa, timp de 3 saptamani cu 1 saptamana pauza. Atentie - nu se face cura mai mult de 2-3 luni.

Marimea si forma sanilor depinde si de estrogenii pe care ii ai la acel moment, si de starea ta sufleteasca. Pentru a-ti mari nivelul de estrogen in mod natural, poti folosi aceste tincturi (se gasec la Plafar). Pentru starea de spirit... :) ar trebui sa stii tu mai bine decat oricine altcineva ce e de facut.

Alte tehnici: dusuri cu apa rece pe sani, automasaj (cere mult timp si ambitie, caci e nevoie de macar 1h zilnic timp de saptamani).
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde Ank » Joi Dec 21, 2006 2:07 am

Ioly, mersi de ponturile cu exercitiile! Ma si apuc! :P
Ank
 
Mesaje: 505
Membru din: Mar Mar 07, 2006 7:42 pm

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde Ioly » Joi Dec 21, 2006 12:19 pm

Ank n-ai pentru ce! ti le-am scris pentru ca le-am facut si le fac in continuare ca altfel treceam de mult la faza de...\"bretele\":blink: :laugh: :laugh:
Ioly
 
Mesaje: 552
Membru din: Mar Iul 11, 2006 2:13 pm

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde ofe » Joi Dec 21, 2006 2:54 pm

mai fetelor dar exercitii de marire a sinilor nu stiti ca bb a mea i-a papat de tot si mami nu mai are :silly: :silly: :silly: . la mine nu mai au de unde sa se lase.
ofe
 
Mesaje: 560
Membru din: Lun Aug 28, 2006 3:48 pm

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde gabi77 » Joi Dec 21, 2006 4:43 pm

:silly: :laugh: :laugh: :laugh: ;)
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde visualVenus » Vin Dec 22, 2006 1:24 am

[quote:]mai fetelor dar exercitii de marire a sinilor nu stiti ca bb a mea i-a papat de tot si mami nu mai are[/quote:]

Poate o fi vrut sa aiba si ea de mica :laugh:

Pentru marire, merg cele doua tincturi in paralel cu automasaj sustinut (macar de doua ori juma\' de ora zilnic) facut cu o crema (poate fi oricare). Atentie mare la contraceptie daca nu mai vrei un bebe, caci tincturile iti maresc considerabil fertilitatea precum si libidoul.

Stressul prea mare si prea indelungat, mintea mereu prinsa in orice altceva decat lucrurile care iti fac placere sunt si dusmanii sanilor. Acestia se vor micsora si lasa... e mai greu sa repari decat sa previi, asa ca... e recomandabil sa gandesti pozitiv, sa faci haz de necaz si sa nu-ti uiti partenerul ;-) (cam cum scria danasalo la \"subiect delicat\" :P ) - apropos, danasalo, zece puncte de la mine B)

ofe, nu-ti fa griji, esti pe drumul cel bun. Faptul ca ti-ai pus problema reprezinta primul pas din cei o mie pe care-i va avea \"calatoria\" ta (\"Calatoria de o mie de pasi incepe cu primul\"). Bafta si-ti tin pumnii :)
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde ofe » Vin Dec 22, 2006 11:00 am

multumesc frumos de raspuns.:kiss: o sa tin cont de toate sfaturile:kiss:
tincturile se gasesc la plafar?<br><br>Post editat de: ofe, la: 2006/12/22 11:01
ofe
 
Mesaje: 560
Membru din: Lun Aug 28, 2006 3:48 pm

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde cristinuta » Vin Dec 22, 2006 11:47 am

Cred ca pana la urma voi apela la chirurgie estetica . Am inteles ca sunt 4 clinici in cluj. Stie cineva un medic foarte bun ?
Poate am pretentii exagerate dar pentru mine este important sa arat bine. Daca imi pun sutien push -up arat foarte sexi , si in tricouri mulate dar as vrea sa fie mai plini , mai tari , mai fermi . In rest nu am deloc probleme , nici vergeturi , nici celulita, nimic. Desi am alaptat nu am probleme nici cu dantura.
Imi puteti recomanda un chirurg estetician bun ? Am inteles ca nu e chiar asa de scumpa interventia si ca au garantie cel putin 10 ani.
cristinuta
 
Mesaje: 69
Membru din: Mar Oct 10, 2006 11:59 am

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde gabi77 » Vin Dec 22, 2006 12:23 pm

eu stiu de dr. Mugea, la Medestet. clinica e pe undeva pe langa interservisan

0040 (0)264 +414 677, +414 432 , +541 490
GSM: 0744-77 11 47, 0723-37 77 00
Chirurgie estetica - www.medestet.ro
Bafta si sa ai un rezultat beton:)
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:cum va intretineti sanii

Mesajde voichita » Vin Dec 22, 2006 1:17 pm

Cristinuta, pentru o necunoscatoare ca mine ;) spune-mi ce inseamna o operatie nu prea scumpa ca sa ma pun pe adunat bani!:laugh:
voichita
 
Mesaje: 473
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 1:56 pm

Următorul

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron