cadouri pt copii de Mos Craciun

cadouri pt copii de Mos Craciun

Mesajde botagianina » Mar Noi 20, 2007 10:30 am

dragi mamici....caut casuta de joaca pt copii dar din aceea de pinza.Ati vazut careva pe undeva??????Stiu ca am zarit intr-o revista publicitara dar nu mai stiu de la ce magazin.....Ma gindesc ca o sa ii ocupe timpul frumos la cea mica atunci cind nu iesim afara.
Voi ce idei de cadouri aveti?ati luat deja?de unde?poate asa ne informam si ne e mai usor cu cautarea...va astept cu postarile
botagianina
 
Mesaje: 1380
Membru din: Vin Oct 27, 2006 3:15 pm

Re:cadouri pt copii de Mos Craciun

Mesajde mina » Mar Noi 20, 2007 11:17 am

draga gianina, nu sunt foarte sigura, dar cred ca am vazut la metro. S-ar putea sa aiba si cei de la auchan din iulius mall dar in cora si carrefour nu tin minte sa fi vazut asa ceva. Succes si spor la cumparaturi. Poate imi dai si mie niste idei.
Apropo: eu caut o cutiutia muzicala cu balerina si cheita (din acelea gen vechi). Are cineva habar unde s-ar putea gasi?
mina
 
Mesaje: 895
Membru din: Dum Apr 30, 2006 12:05 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re:cadouri pt copii de Mos Craciun

Mesajde botagianina » Mar Noi 20, 2007 3:31 pm

am mai gasit ceva interesant pentru ramona,si anume un set barbie cu parfum si curea.Asta cred ca ar bucura-o .Mina ,ce cauti tu nu am zarit pe unde am mai umblat insa promit sa fiu mai atenta.Asta a \"scris\"Valentina mosului?
botagianina
 
Mesaje: 1380
Membru din: Vin Oct 27, 2006 3:15 pm

Re:cadouri pt copii de Mos Craciun

Mesajde mina » Mar Noi 20, 2007 4:17 pm

Valentina pina acum se juca doar cu plusuri, papusile le dezmembra si gata! mai nou, vrea papusa cu carucior si accesorii. Mosului insa nici ea nu stie ce sa-i ceara, ba ceas, ba papusa, ba bomboane, dar am vazut ca e innebunita dupa chestiile muzicale, de altfel tot ce e muzical o tine cu sufletul la gura. Si ma gindeam fie la o cutiuta muzicala cu papusica, fie la un minipian, dar nu cu melodii setate ci pe care sa poata ea exersa (in copilarie am avut asa ceva). Deocamdata i-am luat o miniorga cu melodii si o papusa care se desface ca o umbrela si o invirti de suportul de jos si se invirta si e o melodie gen cutiuta. Sincer, habar n-am ce sa-i mai iau. Poate au si altii idei! :woohoo:
mina
 
Mesaje: 895
Membru din: Dum Apr 30, 2006 12:05 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re:cadouri pt copii de Mos Craciun

Mesajde rodi78 » Mie Noi 21, 2007 11:45 am

Nici eu nu stiu ce o sa le cumpar de Craciun,Larisa in fiecare zi imi zice tot altceva,se gindeste si la ce sa-i aduca MOSU la Cata,nici nu stiu prin ce magazine sa ma duc sa cumpar.Anul trecut i-am luat lui Larisa un carucior din cora si dupa citeva zile am vazut in metro mai frumos si mai ieftin:S Voi prin ce magazine veti merge sa faceti cumparaturi?dati-mi si mie ceva idei,ca sint in plop:silly:
rodi78
 
Mesaje: 1589
Membru din: Joi Aug 17, 2006 11:17 pm
Localitate: cluj napoca

Re:cadouri pt copii de Mos Craciun

Mesajde mina » Mie Noi 21, 2007 11:56 am

Rodi78, noi am fost aseara in cora si aveau oferte destul de frumoase pt. copii, de ex. bebe cu patut si accesorii (cca 20 ron), papusi cu accesorii (cca 30 ron), globuri magice cu mos sau om zapada (cca 50 ron) si apoi chestii muzicale, orga, telefon etc. Ai de unde alege! ca alternativa e carrefour, ceva mai scumpe! Succes!
P.S. daca ti-ai ales ceva din catalog, spune-mi te rog!<br><br>Post editat de: mina, la: 2007/11/21 12:34
mina
 
Mesaje: 895
Membru din: Dum Apr 30, 2006 12:05 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re:cadouri pt copii de Mos Craciun

Mesajde botagianina » Mie Noi 21, 2007 6:38 pm

si noi am fost azi pe la amiaz la cora si pot spune ca poti gasii cadouri pt toate preferintele si buzunarele.Deocamdata am luat numai de mos Nicolae si abia m-am hotarit asa frumoase erau....jucariile sint intr-un stand special intr-un singur loc,deci usor de cautat.Spor la cumparaturi!
botagianina
 
Mesaje: 1380
Membru din: Vin Oct 27, 2006 3:15 pm

Re:cadouri pt copii de Mos Craciun

Mesajde claualex » Mie Noi 21, 2007 7:59 pm

sincer,avand in vedere ca are o gramada de papusi(dezmembrate:ohmy: )nici nu stiu ce sa ii iau.Aly a scris mosului sa ii aduca o printesa si farduri:ohmy:
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:cadouri pt copii de Mos Craciun

Mesajde rodi78 » Mie Noi 21, 2007 11:31 pm

as vrea sa imi dati ceva idei sau sa imi spuneti ce fel de cadouri se vor cumpara la gradinita pt. serbarea de CRACIUN.Anul acesta eu trebuie sa la cumpar cadourile si nu prea stiu ce iar parinti de la gradi,fiecare au zis tot alceva,uni au zis ca nu jucarii iar alti jucarii:woohoo: deci nu prea stiu ce sa aleg,cadoul trebe sa coste 25 lei.
rodi78
 
Mesaje: 1589
Membru din: Joi Aug 17, 2006 11:17 pm
Localitate: cluj napoca

Re:cadouri pt copii de Mos Craciun

Mesajde mina » Mie Noi 21, 2007 11:59 pm

la noi la gradi inca nu s-a abordat subiectul, de-abia ce au facut poze azi si vineri e liber pt votare, dar repet, la cora au de toate: plusuri, masinute, papusi, chestii educative, puzzle, o combinatie de 1-2 lucruri gasesti in 25 ron. daca mai aflu ceva iti spun! adica si ceva dulciuri ar fi bune, mosuleti sau bomb cioc...de ex. un calendar de cioc cu decembrie si ferestre pt fiec zi.
P.S. inseamna ca tu nu ti-ai ales nimic avon, din moment ce nu ai reactionat. Corect?:cheer:<br><br>Post editat de: mina, la: 2007/11/22 00:03
mina
 
Mesaje: 895
Membru din: Dum Apr 30, 2006 12:05 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re:cadouri pt copii de Mos Craciun

Mesajde rodi78 » Joi Noi 22, 2007 8:14 am

Pai as vrea totusi ceva,dar unde vrei sa iti scriu ceea ce vreau?
rodi78
 
Mesaje: 1589
Membru din: Joi Aug 17, 2006 11:17 pm
Localitate: cluj napoca

Re:cadouri pt copii de Mos Craciun

Mesajde botagianina » Joi Noi 22, 2007 8:36 am

rodi,pt gradi pot sa-ti spun din experienta celor 5 ani de gradi cu ramo ca cea mai mare bucurie pt copii a fost cind primeau jucarii.Si la noi au fost parinti care doreau altceva insa doamnele educatoare le-au spus ca acasa pot alege dinsii in particular ce doresc.A fost un an cind le-a \"adus\"mosul un puzzle si au fost taaaare dezamagiti.In general la fetite se lua o papusica de cam 100 mii vechi si la baietei cite o masinuta +dulciuri.Eu zic sa cauti si la mag mai mici de cartier care au lucruri si mai ieftine....sper ca ti-am fost de folos.
botagianina
 
Mesaje: 1380
Membru din: Vin Oct 27, 2006 3:15 pm

Re:cadouri pt copii de Mos Craciun

Mesajde mina » Joi Noi 22, 2007 10:02 am

rodi, pe coperta din spate e trecut nr meu de tel si mail. daca nu te descurci le are gabi77.
mina
 
Mesaje: 895
Membru din: Dum Apr 30, 2006 12:05 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re:cadouri pt copii de Mos Craciun

Mesajde rodi78 » Vin Noi 23, 2007 7:53 am

Da,le-am vazut,dar m-am razgindit,mi-a zis cineva ca este foarte mic globul acela pentru fetite.Mersi,pa:kiss: :kiss:
rodi78
 
Mesaje: 1589
Membru din: Joi Aug 17, 2006 11:17 pm
Localitate: cluj napoca

Re:cadouri pt copii de Mos Craciun

Mesajde mina » Vin Noi 23, 2007 7:55 am

eu de ex. ii iau lui vmic din catalogul urm. globul cu 12.99 si aripioare de printesa cu bagheta magica cu 19.99. Sunt sigura ca o sa se bucure! Bien rodi, atunci spor la cadouri pt. pici!:kiss:

apropo, am fost aseara in carrefour si au si ei oferte care mai de care la jucarii, masinute, papusi, animale, mosi etc. Mi-a sarit in ochi un magarus care dadea di coada, clipea, mesteca si mugea, la intervale repetate. Spuneai ca e viu. Era si mai mic, gen leagan pt. copii mai mici. Iar dintre cele de sezon tot felul de glugi+- codite de mos, ingerasi etc. f. dragute!<br><br>Post editat de: mina, la: 2007/11/23 08:01
mina
 
Mesaje: 895
Membru din: Dum Apr 30, 2006 12:05 pm
Localitate: Cluj Napoca

Următorul

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron