mesteri zugravi

mesteri zugravi

Mesajde alexckriss » Vin Aug 24, 2007 5:43 pm

Ne-am cumparat recent un apartament cu 3 camere in bloc nou si am dori sa il amenajam cat mai repede.Stie cineva niste mesteri buni zugravi, faiantari? Imi recomandati pe cineva? (m-ar interesa mesteri , nu firma, ca nu vreau sa platesc si impozitul ei, si TVA..).Apartamentul e semifinisat, deci trebuie gletuit, dat cu lavabil, pusa gresia si faianta.Daca nu mesteri, macar niste preturi.A vazut cineva apartamentul dar mi se par exagerate preturile cerute, cel putin cel pt gletuit, la fel si cantitatea aproximativa de materiale care cica ar intra acolo mi se pare fabuloasa.Astept un raspuns cat mai repede.Multumesc
alexckriss
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Mar 24, 2007 11:58 am

Re:mesteri zugravi

Mesajde mihamatei » Sâm Aug 25, 2007 12:07 pm

noua ne-a facut cineva o camera, si afost 10 lei mp, asta a insemnat ras jos toti peretii de vopseaua veche, corectat, gletuit si zugravit. materialele n-au fost asa de mult, cred ca au intrat mai putin de 2 saci de glet (13lei sacul), caci camera era jale, a trebuit sa corecteze destul de mult, iar vopsea am cumparat de la Metro, o galeata de 17 kg la 44 lei, ceva de la ekonomic, parca. nu e ceva de firma, dar e pe baza de var si mai respira peretii, fata de astea lavabile foarte scumpe prin care nu prea mai respira peretele si exista riscul de a face condens sau mucegai. nu stiu daca e liber mesterul, cred ca e in concediu, daca vrei, cand vine o sa vorbesc cu el daca are timp si nu are lucrari luate, sa te pun in legatura cu el. e un vecin de-al meu, de fapt sunt echipa, sunt tineri si lucreaza destul de repede si bine, dupa parerea mea. iti dau de stire daca aflu ceva. :kiss:
mihamatei
 
Mesaje: 1293
Membru din: Vin Dec 15, 2006 4:10 pm


Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron