Eu cu cine votez????

Re:Eu cu cine votez????

Mesajde aky » Mie Mai 30, 2007 9:26 pm

Voichita, in primul rand nu sunt ajutorul nimanui, am votat absolut toate desenele si le voi mai vota, si in al doilea rand te-as ruga ca in viitor sa fi atenta sa nu iti musti limba ca te otravesti la cat venin ai in tine!!

URAT, FOARTE URAT COMPORTAMENT DE MAMICI MATURE!!!
aky
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 30, 2007 9:00 am

Re:Eu cu cine votez????

Mesajde claualex » Mie Mai 30, 2007 9:36 pm

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

e singurul lucru pe care pot sa il fac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!sincer.
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:Eu cu cine votez????

Mesajde claualex » Mie Mai 30, 2007 9:49 pm

[b:]aky a scris

URAT, FOARTE URAT COMPORTAMENT DE MAMICI MATURE!!!

scuzama,dar care e problema ta in fine????eu una poate nu am inteles???


sincer nu ma pot abtine si spun si eu ca poate ar trebui sa se restarteze voturile tuturor desenelor,fara suparare si atunci poate se vor calma spiritele,POATE
serios acuma se ajunge azi maine la injurii si batai,pt ca citez\"sustin in continuare ca pentru drepturile copilului meu \"tai in carne vie\"! ,\"am incheiat citatul.Acuma sincer ce te bati cu pumnii in piept ca copilul tau e cel mai cel????ti-am mai spus ca aici toti au drepturi egale,si pana acuma nici o mamica nu a facut ceea ce ai facut tu.si cred ca si noi restul mamelor suntem in stare sa ne dam viata pt puiutii nostrii.
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:Eu cu cine votez????

Mesajde botagianina » Joi Mai 31, 2007 9:12 am

aky-in comentariul tau de la desenul lui alex ne numesti pe toate \"FRUSTRATELE ASTEA\"
Cred sincer ca tu esti cea mai mare!!!!!!!!!!!doar deca nu ridicam in slavi un desen \"nu intelegem arta adevarata\"\"pai atunci nu stiu ce cautati printre copiii obisnuiti????????de ce nu faceti o expozitie cu operele micului geniu????????daca nu terminati posibil sa fiti excluse de pe forum caci discutiile astea nu sint de nici o importanta pt mamici nici pt bebici!
botagianina
 
Mesaje: 1380
Membru din: Vin Oct 27, 2006 3:15 pm

Re:Eu cu cine votez????

Mesajde botagianina » Joi Mai 31, 2007 9:21 am

admin ar fii trebuit sa intervina deja caci exista niste reguli de bunacuviinta,nu?
nu pot sa cred ca la orice concurs se nasc atitea certuri!aici este deja un comportament deviat de la normal al unora de a cistiga cu orice pret si prin orice mijloc!asa mult conteaza???????????intrebati-va copiii sa vedeti cit conteaza pt ei sa cistige concursul acesta si poate va vati mai potolii!
botagianina
 
Mesaje: 1380
Membru din: Vin Oct 27, 2006 3:15 pm

Re:Eu cu cine votez????

Mesajde aky » Joi Mai 31, 2007 9:45 am

catre toate mamicile de pe acest forum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

numele meu este ana maria.
am intrat pe acest site cautand defapt altceva, referitor la copii si mi s-a parut tare interesant site-ul, forumul, tot.
am vazut si concursul de fotografii si acum cel de desene. am votat si fotografiile si acum si desenele.
ce am observat ca la fotografii s-au votat mamicile intre ele cu comentarii de genu \"vai ce copil dragut la fel ca mamica lui care ii o scumpa si ea\" nu mi se pare corect atata timp cat e un site la care are acces oricine, toata lumea poate vota.
la concursul cu desene s-a ajuns la un adevarat scandal, ci jigniri si vorbe aruncate aiurea. nu mi se pare normal de ce un copil participa cu 4-5 desene (fiindca clar are sanse mai mari), desene care nu mi se par factute de un copil fiindca sunt prea perfecte si nu comenteaza nimeni, iar desenul cu \"ford\" la fel mi se pare o farcalitura pe langa o chestie facuta la calculator.
am gust ama, nu voi mai intra niciodata fiindca este un site manipulat de o mana de mamici isterice si pline de venin.
rog toate mamicile sa nu se oboseasca sa-mi raspunda fiindca nu vreau sa mai am de a face cu nici una din ele.
rog pe toata lumea sa-si tina copii cat mai departe de aceste mamici cu copii fiindca nu au ce invata pt formarea lor ca oameni maturi.
va multumesc si va doresc o zi buna!


pacat ca administratorul nu se ocupa de aceste probleme mai in detaliu.
aky
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 30, 2007 9:00 am

Re:Eu cu cine votez????

Mesajde voichita » Joi Mai 31, 2007 9:50 am

Drum bun!
voichita
 
Mesaje: 473
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 1:56 pm

Re:Eu cu cine votez????

Mesajde claualex » Joi Mai 31, 2007 9:59 am

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: o zi buna!!!a mea sigur va fi dupa ce am citit cele scrise mai sus.
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:Eu cu cine votez????

Mesajde corpodeanualina » Joi Mai 31, 2007 10:01 am

Fetelor pentru ultima data scriu la acest subiect!! Pe bune , n-am vazut in viata mea atata chef de cearta ..dar poate e normal...

Va raspund pe rand : Claualex faptul ca \" tai in carne vie \" era o metafora ..era chiar intre ghilimele ...trebuia sa o iei ca atare, sau tzi-am imaginat ca voi lua de gat pe careva de pe forum??!!:laugh:
Si e normal , eu zic ca orice parinte simte asa pentru copilul lui , atata timp cat el este prea mic pentru asi conoaste drepturile si obligatiile noi raspundem de ei....si poate chiar si atunci cand si le cunosc!
citisem pe forum la capitolul concurs de poze cum scriai mirata de ce o fetitza ara a doua saptamana pe locul 1, de ce??? daca era votata era dreptul ei !! ( asta asa ca sa vezi invidie si rautate zic eu ..poate ma insel)

Gianina, faza cu \"arta adevarata\" era iar o gluma ..si atata timp cam am scris acest comentariu la poza copilului meu nu cred ca am lezat pe nimeni!! Probabil va avea expozitia lui ..odata ...asta va depinde doar de el! Dar pentru noi ( familia lui) si pentru toti cei care il cunosc si iubesc el este un geniu! Si asa ar trebui sa fie considerat fiecare copil in special de catre cei care ii iubesc!! Pentru ca in final chiar sunt, urmarindu0i zi de zi observi cate sunt in stare sa faca..fara sa cunoasca multe si de multe ne depasesc pe noi oamenii mari prin atitudine!!

Va mai spun oadata, am postat \"fircalitura\":laugh: lui Alex pt ca sincer mi s-a parut o idee draguta, nici pe departe pt castigarea concursului, chiar nu ne intereseaza premiul ( sincer nici nu stiu daca si ce se castiga), desii sunt pe forum zilnic am aflat de concurs in ziua in care am postat desenul , de la Raisa, ea mi-a spus ca se poate vota pana pe 17 iunie!(atat stiam)
Am trimis linkul respectiv tuturor celor care il cunosc pe Alex , care il iubesc si adora, toti s-au distrat si au luat-o ca pe o idee nevinovata si draguta! ( na un copil NORMAL de 1.5 ani participa la concurs de pictura ...si mama ce pictura a tras) intelegeti??

Cand am vazut voturile nu pot sa recunosc ca m-am bucurat, dar chiar am crezut ca e votat , plus ca am vazut comentarii dragute si de la persoane de pe site!! NU STIAM DE FAZA CU VOTUL AUTOMAT!! AM RECUNOSCUT CA NU E CORECT!
Chiar nua fost intentia mea sa se ajunga aici , la acest scandal!! Cele care ma cunosc pot sa confirme asta! Iar cele care nu ma cunosc si caracterizeaza oamenii doar dupa orientarile lor politice sa se abtina!

sa nu incurcam viata noastra mizera de zi cu zi si aspiratiile noastre cu viata cpiilor care nu au nici o vina!

dupa cum am mai spus in rog pe Admin sa stearga pozele lui Alex!
daca eu voi mai scrie pe forum va fi alegerea mea....si bineinteles nu voi fi exclusa!
:woohoo: :woohoo:

dar Alex va decide singur cand va avea aceasta putere ...unde sa-si posteze si daca pozele!!

Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi!!
corpodeanualina
 
Mesaje: 406
Membru din: Sâm Mai 20, 2006 3:20 pm

Re:Eu cu cine votez????

Mesajde mgm » Joi Mai 31, 2007 10:04 am

Trebuie sa iti raspund ana maria,pt. ca vad ca ataci in cotinuare.
Desenul copilului meu,\"cu fordu\" cum zici tu,e un desen inteligibil,facut de un copil de 4 ani si 9 luni pe calculator.L-a facut singur si asa stie el sa deseneze la varsta lui.Si toate celelalte desene sunt la fel de frumoase pt.ca fiecare copil a desenat cum a putut pt.varsta lui,si sunt desene inteligibile,vezi copaci,flori,ratuse,intelegi ceva din ele.
Daca tot vorbesti de jigniri,tu esti cea care ne-a jignit pe noi,cu comentariile de la desenul lui alex,nu cred ca cineva te-a jignit pe tine de cand ai intrat pe site!!!Nu cred ca ai intrat numai sa cauti ceva legat de copii,e clar ca te cunosti cu Alina si ai intrat sa o sustii,dovada fiind faptul ca nu ai participat la nici nu alt subiect,decat cel legat de concurs.Sunt atatea subiecte legate de copii,interesante si nu te-am vazut pe acolo.
Nu vad ce e rau in faptul ca o mamica spune ca alta mamica sau alt copil sunt simpatici,atata timp cat multa lume de aici se cunoaste,datorita intalnirilor care au avut loc de-a lungul timpului.
Tot tu esti cea care ne arunci injurii numindu-ne isterice si ca noi conducem site-ul.Eu am cerut deja parerea lui admin.

Si ca urmare a faptului ca ne-am mai confruntam deja odata cu o persoana care ne-a aruncat injurii pe nedrept si acum din nou avem parte de injurii si comentarii nemeritate,eu ma retrag de pe acest site.Daca dupa cat m-am implicat,mereu am ajutat pe cine am putut,n-am jignit niciodata pe nimeni si am parte de asemenea lucruri,mai bine ma retrag,pt. ca cel mai destept cedeaza primul.
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Eu cu cine votez????

Mesajde Ioly » Joi Mai 31, 2007 10:12 am

AKY, sau Ana Maria... Este un nume superb, asa ar fi chemat-o pe fetita mea, dar nascand si a doua oara un baiat, i-am spus Adrian... Dar se pare ca numai numele este superb... Sunt sigura ca vei mai citi ce se scrie pe aici pentru ca se stie: curiozitatea este mare la toate femeile, mai ales la cele care provoaca sau intretin conflicte...

Uite care este chestia: eu personal am votat desenul lui Alex (acela numit \"fircalitura\"), dar l-am votat fara sa vreau pentru ca am apasat pe link-ul din dreptul numelui Alinei de pe messenger din CURIOZITATE (!!!!!!! asta apropos de ceea ce am scris cu 2-3 randuri mai sus...) iar surpriza a fost ca am fost logata pe site si mi s-a multumit pentru votul meu desi eu nici n-am stiut ce-am votat... NU mi s-a parut corect, dar am zis \"asta e!\"... Dar observ ca acest lucru a provocat o adevarata \"furtuna\" pe site si imi dau seama ca modul de a proceda al Alinei nu a fost tocmai cel bun si nu inteleg de ce Aky o sustine atat pentru ca nu este fair-play comportamentul ei...

Aky draga, masoara-ti cuvintele! si nu jignii oameni pe care nu-i cunosti.. aparentele de multe ori inseala si greselile o data facute nu se mai pot repara...

GANDESTE-TE !!!!


P.S. pentru Admin

ar trebui facuta o sectiune pentru copii dela ... la... ani si inca una pentru copii mici si foarte mici cu mamae cu cunostinte multe...
Ioly
 
Mesaje: 552
Membru din: Mar Iul 11, 2006 2:13 pm

Re:Eu cu cine votez????

Mesajde botagianina » Joi Mai 31, 2007 10:16 am

mgm-prezenta ta pe site e apreciata la fel ca si sfaturile tale,deci te rog sa te mai gindesti sa nu pleci.
botagianina
 
Mesaje: 1380
Membru din: Vin Oct 27, 2006 3:15 pm

Re:Eu cu cine votez????

Mesajde Raisa » Joi Mai 31, 2007 10:39 am

Aky \"draga\", dupa cum bine ai vazut pana acuma am avut bun simt cu tine de cate ori ti-am raspuns, dar se pare ca tie iti plac jignirile si mahalagismele.
Asculta fata draga, daca tu ai impresia ca eu sau oricare dintre noi ne apucam sa desenam si sa postam desene pe site esti un pic deplasata. E fix problema ta despre ce gandesti ca pe mine una ma lasa rece parerea ta. Si sincer oricum site-ul asta a existat si fara tine si tare bine ne-a fost, pe cuvantul meu de onoare ca nu ti-am simtit lipsa, asa ca nu mai scrie draga ca oricum scrii aberatii si prostii.
Si in primul rand nu esti tu in masura sa ne spui ca desenul cu \"fordul\" sau oricare dintre ele nu sunt reusite, ca nu cred ca ti s-a cerut parerea, ai intrat si te-ai bagat singura in seama. Du-te draga si scrie pe site-urile cu mamici nefrustrate si ne-isterice.
Renunta oameni care scriu de ani intregi pe acest site pt o persoana pusa pe harta.
Mgm, chiar nu merita sa renunti.sincer!!!! Mai gandeste-te!
:kiss: la puiutii nostrii si la mamicile \"isterice\":woohoo: :laugh: :laugh:<br><br>Post editat de: raisa, la: 2007/05/31 11:41
Raisa
 
Mesaje: 1141
Membru din: Joi Iul 13, 2006 8:45 pm

Re:Eu cu cine votez????

Mesajde voichita » Joi Mai 31, 2007 10:53 am

Fetelor ne cunoastem de prea multa vreme ca sa nu depasim si situatia asta ! Mgm, ignora povestile acestea fara noima ,n-au nimic de-face cu tine ,e doar un mod tampit al unora de a-si expune ignoranta si nesimtirea in fata celorlalti! N-o lua personal ca nu are rost! Hai mai degraba sa renuntam la orice dialog cu persoane de acest fel si sa ne reintoarcem la ale noastre discutii dragi!:)
voichita
 
Mesaje: 473
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 1:56 pm

Re:Eu cu cine votez????

Mesajde claualex » Joi Mai 31, 2007 10:58 am

mgm,pls nu te intrista si lasa ca noi te cunoastem si vrem sa mai fii ACTIVA pe forum,nu are rost sa renuntam asa usor;)
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron