Probleme de natura tehnica

Re:Probleme de natura tehnica

Mesajde sidonia » Mie Ian 17, 2007 8:37 am

Felicitari pentru ideea cu afisarea statisticilor!
Impresionant numarul total de membri si va fi interesant sa stim tot timpul cate persoane viziteaza site-ul, desi faptul ca sunt scrise intr-un amestec de romano-engleza e cam... :blink:<br><br>Post editat de: sidonia, la: 2007/01/17 08:39
sidonia
 
Mesaje: 412
Membru din: Dum Mai 21, 2006 12:36 pm

Re:Probleme de natura tehnica

Mesajde claualex » Mie Ian 17, 2007 11:32 am

am scapat de karme,in sfarsit.fetelor acuma puteti sta linistite.sa mai scapam si de stelutele de la poze si chiar e ok.:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: la plimbarete:P :P stiti voi care
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:Probleme de natura tehnica

Mesajde dem » Mie Ian 17, 2007 11:52 am

Admin a scris:
[quote:]Arin, subscriu, dar asta presupune un pic de atentie din partea celor tentati sa deschida topicuri noi. Legat de asta, in curand vom introduce privilegii pentru anumiti utilizatori, unul dintre acestea fiind posibilitatea de a infiinta topicuri noi.
[/quote:]
Draga Admin, e drept ca uneori se deschid topicuri noi pentru subiecte aflate deja in discutie, dar asta se intampla in general pe forumuri, dupa cum am vazut eu. In cazul unuia dintre aceste forumuri, intervin uneori moderatorii, in sensul ca le mai \"culeg\" si le mai centralizeaza, daca e un subiect foarte discutat. Nu stiu daca ar fi buna ideea ca infiintarea unui topic nou sa fie un privilegiu, cred ca ar trebui sa fie un drept de la sine inteles al oricarui forumist, nou sau vechi. Eventual sa fie postata permanent la vedere sugestia de a se cauta mai intai in forum un subiect sau altul, si, abia daca nu se regaseste acolo, sa se faca topic nou.
Cum ar trebui sa procedeze un \"neprivilegiat\" care ar dori, totusi, in mod justificat, sa deschida un topic nou ? Sa roage un \"privilegiat\" sa o faca in numele lui ? Ma intreb si eu...
dem
 
Mesaje: 262
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:36 pm

Re:Probleme de natura tehnica

Mesajde sidonia » Mie Ian 17, 2007 12:00 pm

[b:]dem a scris:[/b:]
[quote:][...] Nu stiu daca ar fi buna ideea ca infiintarea unui topic nou sa fie un privilegiu, cred ca ar trebui sa fie un drept de la sine inteles al oricarui forumist, nou sau vechi. [...]
Cum ar trebui sa procedeze un \"neprivilegiat\" care ar dori, totusi, in mod justificat, sa deschida un topic nou?[/quote:]
subscriu
sidonia
 
Mesaje: 412
Membru din: Dum Mai 21, 2006 12:36 pm

Re:Probleme de natura tehnica

Mesajde botagianina » Mie Ian 17, 2007 1:44 pm

subscriu si eu la DEM
botagianina
 
Mesaje: 1380
Membru din: Vin Oct 27, 2006 3:15 pm

Re:Probleme de natura tehnica

Mesajde Arin » Mie Ian 17, 2007 11:36 pm

Ma intreb daca ceea ce a scris Admin referitor la \"privilegii\" (sunt convins ca fara nici o alta intentie decat ca totul sa mearga cat mai bine pe site) a fost bine inteles. Lasa ca ne lamureste si apoi putem sa ne \"dam cu presupusul\".
Nu cred ca e vorba de faptul ca unii sau altii n-o sa poata deschide topic-uri noi.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:Probleme de natura tehnica

Mesajde dem » Joi Ian 18, 2007 9:55 am

Arin a scris:
[quote:]Ma intreb daca ceea ce a scris Admin referitor la \"privilegii\" (sunt convins ca fara nici o alta intentie decat ca totul sa mearga cat mai bine pe site) a fost bine inteles. Lasa ca ne lamureste si apoi putem sa ne \"dam cu presupusul\".

Nu cred ca e vorba de faptul ca unii sau altii n-o sa poata deschide topic-uri noi. [/quote:]

Pai, ca sa zic asa, draga Arin, mi se pare ca si tu tocmai \"ti-ai dat cu presupusul\" despre ceea ce a vrut de fapt Admin sa zica.
dem
 
Mesaje: 262
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:36 pm

Re:Probleme de natura tehnica

Mesajde Ioly » Joi Ian 18, 2007 12:08 pm

Am o problema! m-am \"plimbat\" prin galeria foto si spre surprinderea mea nu am putut sa dechid cateva imagini si ca atare n-am putut nici sa le comentez si nici sa le votez. Una din fotografii a fost a lui Patrik si asa rau mi-a parut ca e atat de scump...
Ioly
 
Mesaje: 552
Membru din: Mar Iul 11, 2006 2:13 pm

Re:Probleme de natura tehnica

Mesajde gabi77 » Joi Ian 18, 2007 1:56 pm

;) :kiss: :kiss: :kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Probleme de natura tehnica

Mesajde admin » Joi Ian 18, 2007 11:17 pm

Chestiunea cu \"privilegiile\" am imbratisat-o ca pe o varianta de a baga intr-o oala mare a \"privilegiatilor\" pe toti cei care stiu cat-de-cat sa lucreze pe forum, ramanand pe dinafara cei mai noi si mai putin familiarizati cu categoriiile si topicurile de pe forum. Asa incat incepatorii \"neprivilegiati\" - care oricum ar fi o minoritate - sa stea asa pret de cateva postari pana se lamuresc care-i treaba.
Nu de alta, dar evitam repetarea unor topicuri - treaba care, in timp, poate face forumul neatractiv
Acuma ca s-a ridicat problema duplicarii topicurilor, scopul e pe jumatate atins.
Mi-am insusit cateva din propunerile voastre si vedem cu baietii de la tehnic ce se poate face.:)
admin
 
Mesaje: 261
Membru din: Lun Sep 28, 2009 7:25 pm

Re:Probleme de natura tehnica

Mesajde admin » Mar Ian 23, 2007 10:22 pm

Am rezolvat cu amalgamul de limbi la \"strigarea catalogului\" :)
admin
 
Mesaje: 261
Membru din: Lun Sep 28, 2009 7:25 pm

Re:Probleme de natura tehnica

Mesajde muresan » Mar Ian 23, 2007 10:31 pm

mersi:)
muresan
 
Mesaje: 731
Membru din: Vin Mai 05, 2006 1:44 pm

Re:Probleme de natura tehnica

Mesajde Ioanab » Mar Ian 23, 2007 10:55 pm

[b:]sidonia a scris:[/b:]
[quote:]Felicitari pentru ideea cu afisarea statisticilor!
Impresionant numarul total de membri si va fi interesant sa stim tot timpul cate persoane viziteaza site-ul, desi faptul ca sunt scrise intr-un amestec de romano-engleza e cam... :blink:<br><br>Post editat de: sidonia, la: 2007/01/17 08:39[/quote:]

Luminati-ma si pe mine...ce statistici? Unde se vede ce zici tu sidonia ca nu ma prind?
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:Probleme de natura tehnica

Mesajde claualex » Mar Ian 23, 2007 11:15 pm

Ioanab,in partea stanga a paginii dupa coloana cu meniul paginei si dupa autentificare,e scris \"cine e online?\"sper ca te-am lamurit:kiss: :kiss: :kiss:
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:Probleme de natura tehnica

Mesajde Ank » Vin Ian 26, 2007 9:37 pm

Cred ca introducerea privilegiului de a deschide topicuri noi i-ar alunga pe potentialii noii forumisti. Cel putin eu una stiu sigur ca asa m-am lipit de forumul asta dupa ce am deschis un topic la care am primit nesperat de multe raspunsuri.( :kiss: ). Ca solutie ideea lui Dem de a pune la vedere optiunea cautare - eventual in momentul in care persoana isi face contul sa i se spuna sa foloseasca optiunea cautare pt a evita redeschiderea topicurilor dublura. Si dc totusi se intampla lucrul asta....sa se puna lacatul pe ele si sa se faca trimitere la cele deja existente. Parerea mea! :)
Ank
 
Mesaje: 505
Membru din: Mar Mar 07, 2006 7:42 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron