Scaunel de masa!

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Re:Scaunel de masa!

Mesajde tzush » Joi Feb 16, 2006 4:20 pm

to dora si noi ala l-am filat ... stii cumva cum e inelul ptr baie? as vrea sa luam unul, ca de luna viit vreau sa ma balacesc cu pufu\' in cada ... :DB)
tzush
 
Mesaje: 318
Membru din: Dum Feb 12, 2006 11:16 pm

Re:Scaunel de masa!

Mesajde tzupi » Vin Feb 17, 2006 2:06 pm

Ai reusit ceva ARIN cu scaunelul? V-ati gasit?
tzupi
 
Mesaje: 227
Membru din: Mar Ian 03, 2006 8:14 pm

Re:Scaunel de masa!

Mesajde dora » Vin Feb 17, 2006 2:15 pm

[b:]Thush[/b:] , n-am inteles prea bine despre ce inel vorbesti .......???
Grigorescu
dora
 
Mesaje: 205
Membru din: Joi Ian 05, 2006 12:06 pm

Re:Scaunel de masa!

Mesajde Arin » Vin Feb 17, 2006 2:25 pm

Inca nu am gasit nimic sa ne convina, cele de la Selgros sunt \"din topor\", nu sunt raglabile pe inaltime si sunt prea mari ca sa stea bebe in ele. Mai cautam. Despre ce inel de baie vorbeste fatuca asta de tzush, ca habar n-am. Noi ne balacim impreuna de 3 saptamani, fara nici un inel. Desluseste-ne draga tzush ca murim de curiozitate. te rugam o descriere profesionala, daca se poate sa nu cumparam apoi minuni.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:Scaunel de masa!

Mesajde tzush » Lun Feb 20, 2006 10:35 am

no sa va zic ... intai scaunelu\' de masa. va sfatuiesc din experienta altora sa luati cu scaunelul mai mare. altfel (ala din selgros cica n-are scaunelul suficient de adanc) bb creste repede si la nici 2 ani nu mai incape in el. asta spune nep[otica mea :D

apoi ... inelul de baie este o chestie trestie de stat in cada mare fara ajutor si fara riscul de a cadea. e la segros, sub patut. chiar nu ma simt in stare sa il descriu. oricum e mare, din plastic, colorat si bb sta bine in el. da\' luam luna viit si va facem o poza. sau daca mai mergem la selgros il pozam. daca merge altcineva sa il pozeze sa-l puna la privit ..:D


\"Un ajutor pt cele care se tem sa-l lase pe bebe in cada mare este scaunelul special de baie. Noi avem unul care se cheama K&D Kid, luat din Selgros, cu vreo 450.000. Este foarte util si sigur, pt. ca bebe nu poate aluneca si nu trebuie sa ma chinui sa-l tin cu o mana si sa-l spal cu cealalta, cum faceam in cadita lui.\" - asta e citat de pe parinti.com ... se discuta despre facutul de baie in cada mare. poate e mai logic ... e scaunel, deci, nu inel - eu il vazusem ca un inel dublu ... cre\'ca n-am vazt bine :D<br><br>Post editat de: tzush, la: 2006/02/20 11:57
tzush
 
Mesaje: 318
Membru din: Dum Feb 12, 2006 11:16 pm

Re:Scaunel de masa!

Mesajde Arin » Lun Feb 20, 2006 12:33 pm

Aha! Asa-mi mai vii de acasa! Azi ma duc (daca apuc si ma lasa sefu\') in Selgros sa caut \"stapanul inelului\". Daca-l gasesc si-l consider util il iau si apoi trimit si poza.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:Scaunel de masa!

Mesajde Nicole » Lun Feb 20, 2006 1:25 pm

Noi i-am luat pe la 10 luni un scaunel si mai sta si acum in el, adica il folosim de aproape un an. Eu personal am fost foarte multumita de el. Nu se poate regla pe inaltime, dar nici nu cred ca e cazul, se poate lega copilul ca sa nu cada, are masuta de plastic. Cadrul e de metal iar scaunul acoperit cu ceva material care imita musamaua oarecum, ideea e ca se spala f usor. E pe roti care se pot bloca. L-am luat de la o doamna care vinde foarte multe produse pentru copii. Sta in Manastur pe str Paring.
Nicole
 
Mesaje: 86
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 12:58 pm

Re:Scaunel de masa!

Mesajde Arin » Lun Feb 20, 2006 1:34 pm

Multumesc. Stiu despre cine este vorba.O sa o contactam.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:Scaunel de masa!

Mesajde dora » Lun Feb 20, 2006 3:26 pm

Noi n-am folosit nici un scaunel nici un inel ........cand n-a mai incaput in caditza , si a inceput sa se ridice atunci ne-am mutat in vana , mai intai cu tati ......si mai nou cu mami .
Grigorescu
dora
 
Mesaje: 205
Membru din: Joi Ian 05, 2006 12:06 pm

Re:Scaunel de masa!

Mesajde tzush » Mar Feb 21, 2006 10:17 am

care e treaba cu tanti de pe parang?
si noi vrem daca se poate mai low price ...
stiu ca la selgros scaunelu\' cu msasuta e 1.5mil, iar cel de baie cam 450mii ?!?!?!:blink:
tzush
 
Mesaje: 318
Membru din: Dum Feb 12, 2006 11:16 pm

Re:Scaunel de masa!

Mesajde tzupi » Mie Feb 22, 2006 3:03 pm

[b:]Tzush[/b:], am vazut suportul acela pntru bebe cand ii faci baie la un magazin din Manastur- cum vii de la BIG sa mergi spre Mac Donald\'s este un chiosculetz de tabla cu hainite de copii(e chiar aproape de big). aseara l=am vazut si costa 350de mii(de culoare albastra:))
tzupi
 
Mesaje: 227
Membru din: Mar Ian 03, 2006 8:14 pm

Re:Scaunel de masa!

Mesajde Arin » Mie Feb 22, 2006 3:51 pm

L-am gasit in mai multe locuri si noi (n-am avut ap.foto la mine). Pare destul de bun si util. Noi spre ex. suntem nevoiti acum sa stam cu el la baita, pt. ca a crescut, e foarte vioi si deja se rastoarna.
In legatura cu scaunelele de masa m-am gandit ca ar fi util sa scriu ce am gasit noi si preturile:
- Scaunel din lemn cu masuta la 77 cm inaltime, util pana pe la 3-4 anisori pt. ca se poate desface in doua module, scaunel si masuta . pret aprox. 1800000-1900000.(la Selgros si in Mihai Viteazul la mag. pt. gravidutze.
- Scaunel cu aceleasi functiuni si aspect ca si cel din lemn, dar din plastic (calitate exceptionala, e drept), mag. de pe Iuliu Maniu: 6000000.
- Scaunele cu Spatar reglabil, dar nereglabile pe inaltime : intre 2000000 si ceva si 4000000.Cam in toate mag de bebe.
- Scaunel care nu are nimic reglabil , cu stabilitate destul de buna, cadru de aluminiu, design modest : cam 2000000.
- Scaunel cu o gramada de functiuni (totul reglabil, fata de musama lavabila, masute detasabila, etc . :intre 4000000 si 6oooooo. (farmacuiile Helpnet si Sensiblue.(dar si in alte magazine)
Atentie la stabilitate. Unele din cele mai bune scaunele si mai frumoase, noua ni s-au parut cam instabile (in special cele cu rotile, chair daca rotile se blocheaza). Cele mai stabile sunt cele din lemn sau cele din plastic la care picioarele sunt unite prin niste bare, marind stabilitatea.
Noi am optat pt. unul care este rabatabil si cu toate cele reglabile, masuta detasabila, etc. Bebe il adora deja.In plus e foarte comod pentru mami.

-
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:Scaunel de masa!

Mesajde tzush » Sâm Feb 25, 2006 11:30 pm

[b:]tzupi a scris:[/b:]
[quote:][b:]Tzush[/b:], am vazut suportul acela pntru bebe cand ii faci baie la un magazin din Manastur- cum vii de la BIG sa mergi spre Mac Donald\'s este un chiosculetz de tabla cu hainite de copii(e chiar aproape de big). aseara l=am vazut si costa 350de mii(de culoare albastra:))[/quote:]

super bine. e chiar mai ieftin si ne place albastrul, asa ca ... se rezolva cat de repede ... adica luna viitoare la sf, ca nu ne lasa tati sa stam in fund inca :(
tzush
 
Mesaje: 318
Membru din: Dum Feb 12, 2006 11:16 pm

Re:Scaunel de masa!

Mesajde tzush » Sâm Feb 25, 2006 11:32 pm

[b:]Arin a scris:[/b:]
[quote:]L-am gasit in mai multe locuri si noi (n-am avut ap.foto la mine). Pare destul de bun si util. Noi spre ex. suntem nevoiti acum sa stam cu el la baita, pt. ca a crescut, e foarte vioi si deja se rastoarna.
In legatura cu scaunelele de masa m-am gandit ca ar fi util sa scriu ce am gasit noi si preturile:
- Scaunel din lemn cu masuta la 77 cm inaltime, util pana pe la 3-4 anisori pt. ca se poate desface in doua module, scaunel si masuta . pret aprox. 1800000-1900000.(la Selgros si in Mihai Viteazul la mag. pt. gravidutze.
- Scaunel cu aceleasi functiuni si aspect ca si cel din lemn, dar din plastic (calitate exceptionala, e drept), mag. de pe Iuliu Maniu: 6000000.
- Scaunele cu Spatar reglabil, dar nereglabile pe inaltime : intre 2000000 si ceva si 4000000.Cam in toate mag de bebe.
- Scaunel care nu are nimic reglabil , cu stabilitate destul de buna, cadru de aluminiu, design modest : cam 2000000.
- Scaunel cu o gramada de functiuni (totul reglabil, fata de musama lavabila, masute detasabila, etc . :intre 4000000 si 6oooooo. (farmacuiile Helpnet si Sensiblue.(dar si in alte magazine)
Atentie la stabilitate. Unele din cele mai bune scaunele si mai frumoase, noua ni s-au parut cam instabile (in special cele cu rotile, chair daca rotile se blocheaza). Cele mai stabile sunt cele din lemn sau cele din plastic la care picioarele sunt unite prin niste bare, marind stabilitatea.
Noi am optat pt. unul care este rabatabil si cu toate cele reglabile, masuta detasabila, etc. Bebe il adora deja.In plus e foarte comod pentru mami.

-[/quote:]

trimite poza, arin, sa vedem si noi minunea :D
tzush
 
Mesaje: 318
Membru din: Dum Feb 12, 2006 11:16 pm

Re:Scaunel de masa!

Mesajde Arin » Dum Feb 26, 2006 12:11 pm

La cererea \"ascultatorilor\" (si daca site-ul o sa binevoiasca sa incarce fotografia): [img:]http://www.parinticlujeni.ro/components/com_simpleboard/uploaded/images/scaunul.jpg[/img:]
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron