ginecologi buni

Re:ginecologi buni

Mesajde xania » Sâm Dec 30, 2006 4:44 pm

Fetele care ati nascut la gine 1 exista rezerve cu plata pt cele care vor sa stea singure?
xania
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Oct 19, 2006 10:06 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde mgm » Sâm Dec 30, 2006 4:51 pm

Exista rezerve mai noi cu cate 2 paturi,dar nu stiu cum se poate ajunge in ele.
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde xania » Sâm Dec 30, 2006 5:39 pm

[b:]mgm a scris:[/b:]
[quote:]Exista rezerve mai noi cu cate 2 paturi,dar nu stiu cum se poate ajunge in ele.[/quote:]

Stiu eu cum:cu bani si pile:laugh: :woohoo:
xania
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Oct 19, 2006 10:06 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde Arin » Sâm Dec 30, 2006 9:10 pm

[b:]xania a scris:[/b:]
[quote:][b:]mgm a scris:[/b:]
[quote:]Exista rezerve mai noi cu cate 2 paturi,dar nu stiu cum se poate ajunge in ele.[/quote:]

Stiu eu cum:cu bani si pile:laugh: :woohoo:[/quote:]

Stii sigur sau doar din \"auzite\"? Daca stii sigur, poate poti detalia?
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:ginecologi buni

Mesajde muresan » Dum Dec 31, 2006 9:05 am

[b:]xania a scris:[/b:]
[quote:][b:]mgm a scris:[/b:]
[quote:]Exista rezerve mai noi cu cate 2 paturi,dar nu stiu cum se poate ajunge in ele.[/quote:]

Stiu eu cum:cu bani si pile:laugh: :woohoo:[/quote:]

Eu am stat intr-o rezerva cu doua paturi la Gine1 dupa ce am nascut,iar la sala de nasteri am stat intr-o rezerva singura, fara bani si fara pile. Cred ca depinde foarte mult de dr la care esti, cat de mult isi da interesul si binenteles si de locurile libere din resp saloane. Dr a mea, Caracostea, sa-i dea D-zeu sanatate si un an bun, s-a ocupat ff mult de mine si, fara sa-i cer m-a pus in resp rezerve. Poate la alti dr merge cu bani, dar la dansa nu a fost cazul.
muresan
 
Mesaje: 731
Membru din: Vin Mai 05, 2006 1:44 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde xania » Mar Ian 02, 2007 6:07 am

[b:]Arin a scris:[/b:]
[quote:][b:]xania a scris:[/b:]
[quote:][b:]mgm a scris:[/b:]
[quote:]Exista rezerve mai noi cu cate 2 paturi,dar nu stiu cum se poate ajunge in ele.[/quote:]

Stiu eu cum:cu bani si pile:laugh: :woohoo:[/quote:]

Stii sigur sau doar din \"auzite\"? Daca stii sigur, poate poti detalia?[/quote:]

N, nu stiu sigur.Era o gluma si o presupunere ca la noi asa functioneaza totul.:woohoo:
xania
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Oct 19, 2006 10:06 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde Ioanab » Mar Ian 02, 2007 5:33 pm

Cred ca depinde mult de medicul la care esti pt ca \"cei mari\" au rezervele.
Arin eu cred ca fiind cadru medical aveti mari sanse sa stati in rezerva atat la sala de travaliu cat si in salon dupa nastere.
La mine asa a fost!
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:ginecologi buni

Mesajde Arin » Mar Ian 02, 2007 10:27 pm

Depinde de medicul la care esti, dar nu neaparat in ceea ce priveste \"rezerva\"! Intr-adevar, insa, medicului tau trebuie sa-i \"dea prin minte\" (sau sa-i spui tu) sa te puna in rezerva (daca e libera). Cred ca asa merge! In nici un caz nu sunt \"dedicate\" pentru \"cei mari\" (apropos : ce numesti \"cei mari\"?!
Ideea este ca sunt cateva rezerve si daca ai \"norocul\" sa fi nascut multe altele cu un pic inainte, e clar ca nu poti pretinde sa le scoata afara sa vii tu! Cam la asta se rezuma totul.
Nu, noi am stat in prima faza intr-un salon cu 8 paturi, si abia mai tarziu, cand s-a eliberat o rezerva, am cerut acolo. Si ne-au dat-o fara probleme!
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:ginecologi buni

Mesajde Ioanab » Mie Ian 03, 2007 10:34 pm

Eu asa le auzeam pe asistente referindu-se la rezerve: a d-nei conf (cea de la neonantologie)... a d-lui Stamatian...cam astea au fost referirile la \"cei mari\"... In rest habar nu am exact cum functioneaza treaba asta cu rezervele si de cine depinde....
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:ginecologi buni

Mesajde Ank » Joi Ian 11, 2007 10:25 pm

Eu inainte sa nasc am beneficiat de rezerva cu un singur pat la Gine1 si cum spuneam - nici nu am avut pile, nici nu am contribuit cu bani. Pur si simplu eram deja de vreo 10 ore acolo, de cand mi se rupsesera membranele si cred ca s-au gandit ca mi-ar prinde bine sa ma pot odihni pe cand va incepe travaliul \"serios\". Dupa ce am nascut am stat in salon de 4 paturi si si eu le-am auzit pe infirmiere spunande despre rezerve ca sunt ale dr. nu-mai-stiu-care .... E bine ca au baia lor aceste rezerve - ca asta a fost cel mai aiurea la maternitate - baia comuna....
Ank
 
Mesaje: 505
Membru din: Mar Mar 07, 2006 7:42 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde miruna » Vin Ian 19, 2007 11:20 am

Viitoare mamici!!!!
S-a deschis o noua sala de gimnastica pt gravidute care este super profesionala. Trebuie sa o vizitati. Te ajuta mult uin astfel de program mai ales daca esti la prima sarcina, dar nu numai. site www.neogym.ro. Mergeti cu incredere.
miruna
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Ian 15, 2007 1:22 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde sidonia » Vin Ian 19, 2007 12:33 pm

Multumim, este reclama pe site de ceva vreme...(stanga jos)

Pe mine m-ar interesa cum e programul pentru refacerea post-natala. Si daca in aceasta categorie intra si mamicile cu copii de cateva luni. Daca stiti ceva, dati de stire!

In rest sunt de acord cu Miruna, e foarte util un astfel program. La prima sarcina am participat si eu la ceva asemanator si mi-a prins foarte-foarte bine!
sidonia
 
Mesaje: 412
Membru din: Dum Mai 21, 2006 12:36 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde miruna » Lun Ian 22, 2007 3:29 pm

este si program post-natal pt noile mamici, detalii nu stiu trebuie sa sunati la nr lor de telefon (0740230202)
miruna
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Ian 15, 2007 1:22 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde visualVenus » Lun Ian 22, 2007 10:36 pm

Da, eu stiu programul de la NeoGym. M-a tentat si pe mine sa merg insa mi-am dat seama inainte sa incep ca deocamdata e pura utopie sa pot pleca vreo ora de acasa pentru asa ceva... :(

[color=#008000:]
\"Orarul pentru gimnastica post natala este urmatorul :
luni - intre orele 16 si 18
marti si joi - intre orele 9 si 13 / 20 si 21
miercuri - intre orele 15 si 18
daca dumneavoastra ati dori si sambata program va rugam sa ne
anuntati, ca sa putem forma o grupa si pentru aceasta zi;\"[/color:]
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re:ginecologi buni

Mesajde ana68 » Mie Ian 24, 2007 12:55 pm

Pot sa va zic ca prima mea fetita am nascut-o cu Mironiuc Clara si am fost tare multumita, un medic extraordinar si cu suflet. Pacat ca are foarte multe paciente si nu se mai poste ajunge usor la ea. Cabinetul il are pe Str Petru Maior lchiar vizavi de primarie.
La Puscas Mariana am ajuns din motive diverse, Mironiuc fiind foarte ocupata, eu aveam probleme de fertilitate si cum dr Puscas se ocupa si cu deale astea asa a devenit medicul meu. Si sint foarte multumita desi cred ca de citeva ori nici pe mine nu m-a recunoscut :) Acum cind vin acasa vreau sa ma duc la ea la control ca inca nu am apucat aici (in Italia) sa ma duc la controlul de dupa nastere :(
ana68
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Ian 24, 2007 11:57 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Clinici GINECOLOGIE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron