vaxigrip

Re:vaxigrip

Mesajde claualex » Mie Oct 18, 2006 10:06 pm

ok,laurici,astept detalii,pupici:kiss: :kiss:
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:vaxigrip

Mesajde blueflower » Mie Oct 18, 2006 11:33 pm

stai laurici ...ca astept si eu detalii:laugh: . Vezi ce bun e site-ul, afli o gramada...sa vedem ce cu vaccinul de la sensiblu. Si noi stam in asteptare...
mgm ce \'\'potiuni\'\' folosesti pt. intarirea imunitatii ( stiu ca esti o naturista convinsa...:laugh: )?
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re:vaxigrip

Mesajde laurici » Joi Oct 19, 2006 12:02 pm

pe 25 suntem programati . e tarziu atunci ? sa o sun sa o intreb detaliile sau asteptati
pana atunci ?
laurici
 
Mesaje: 354
Membru din: Vin Sep 01, 2006 1:30 pm

Re:vaxigrip

Mesajde mgm » Joi Oct 19, 2006 12:56 pm

Blueflower,da,noi mergem mult pe chestii naturale/riste.:laugh: Anul trecut le-am dat sirop de catina si macese,cred ca ti-am mai spus,iar acuma le dau de ex. ulei de dovleac-asta n-are legatura directa cu imunitatea,in sens ca este pt. prevenirea parazitilor,pt. ca Sebi a avut si a trebuit sa facem toti tratament si l-au si anemiat.Asa ca le dau la amandoi,si are si vitaminele A,D,E,K.Le mai dau si sirop de brad,pt. ca ei au tendinta sa faca usor chestii in gat,mai ales Sebi,si iarasi asta are vitamina C(este obtinut prin macerare la rece,deci nu se distruge vit.C),este antiseptic si tonic pulmonar,combate tusea si este eficient in viroza respiratorie,faringo-amigdalite si e facut cu zahar brun,care e mult mai sanatos decat cel rafinat.Din asta nu le dau tot timpul,ci doar cand vad ca Sebi incepe cu nasul,ca stii,de la nas,face si la gat,etc.Si lui Sebi i-am mai dat sa suga pastilute de propolis cu vit. C.
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:vaxigrip

Mesajde mgm » Joi Oct 19, 2006 1:43 pm

A,si mi-am adus aminte,le-am mai dat anul trecut si Imunogrip Junior,e un siropel,care se da gradat,4 zile,dup-aia pauza,si iar se da.Nu mai stiu exact la ce interval,dar scria pe el ca nu se administreaza concomitent cu vaccinele clasice antigripale.Multa sanatate!:kiss: :kiss:
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:vaxigrip

Mesajde blueflower » Joi Oct 19, 2006 10:46 pm

laurici ce varsta are copilasul tau? Vad ca esti hotarata sa i-l faci...ce bine e cand te-ai hotarat, noi mai asteptam putin , dupa spusele lui claulex, sa mai vedem niste pareri...:kiss:
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re:vaxigrip

Mesajde blueflower » Joi Oct 19, 2006 10:50 pm

mgm de unde iei siropul de brad si pe cel de catina? Eu am luat ceva sirop de catina dar e fara macese...l-am luat de langa mag. naturist din zona pietei centrale...si pe mine ma intereseaza, mai ales ca vine sezonul rece...:kiss:
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re:vaxigrip

Mesajde mgm » Joi Oct 19, 2006 10:54 pm

Siropul de brad l-am luat de aici de langa noi,ca e un magazin naturist.De catina nu am intrebat ca anul asta nu le-am dat inca.Anul trecut l-am cumparat cel de catina cu macese tot de la un magazin naturist de pe Eroilor,aproape de Libraria Universitatii.Si chiar azi am citit ca se poate bea si ceai de catina.Totul e sa mergi sa intrebi,ca-ti spun cei care vand acolo mai multe.De ex.,aici la magazinul asta de la noi,tipa care e proprietara si vinde,a fost farmacista,deci se mai pricepe si ea la una-alta si chiar daca nu are un produs,il poate comanda pt. cine cere.
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:vaxigrip

Mesajde blueflower » Sâm Oct 21, 2006 1:44 pm

ok. mgm, mersi de raspunsuri...
de vaccinul antigripal nu se mai aude nimic???
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re:vaxigrip

Mesajde laurici » Sâm Oct 21, 2006 2:15 pm

o sa va spun despre ce e vorba pe 24 dupa ce il vom face . sa speram ca nu va raci pana atunci ca altfel ratam momentul . doamne ajuta !!
laurici
 
Mesaje: 354
Membru din: Vin Sep 01, 2006 1:30 pm

Re:vaxigrip

Mesajde claualex » Dum Oct 22, 2006 12:37 pm

blueflower,stai linistita,te anunt eu cand stiu ceva.oricum saptamana asta mai fac o vizita la pediatru si pe la farmacie.
sanatate multa tuturor,pupici
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:vaxigrip

Mesajde blueflower » Dum Oct 22, 2006 9:58 pm

asteptam...serios ca nu stiu ce sa fac...daca o sa-l fac atunci ar cam trebui sa ma hotarasc, ca se cam fac in luna octobrie, nu-i asa?
laurici multa sanatate si sa nu aveti reactii...la vaccin. Sa ne dai si noua denumirea vaccinului.
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re:vaxigrip

Mesajde laurici » Lun Oct 23, 2006 4:54 pm

fetelor, din pacate nu putem sa ne prezentam maine sa il facem . curge putin nasucul si tuseste putin. mai asteptam sa fie perfect sanatos pt ca altfel nu se poate face vaccinul . voi ce stiti , pana cand se poate face ? copilul are 2 ani si 3 luni ( curand ) si pana curand nu am stiut ce inseamna sa iti tuseasca copilul , dar iata ca s-a intamplat . acestea sunt o parte din dezavantajele intarii in colectivitate .uuuf!
mgm , ce imi recomanzi in cazul in care curge putin nasul si mai tuseste cate un pic? cum se da siropul de brad ?
laurici
 
Mesaje: 354
Membru din: Vin Sep 01, 2006 1:30 pm

Re:vaxigrip

Mesajde laurici » Lun Oct 23, 2006 5:01 pm

acum am auzit la tv ca imunizarea se face pana la jum lui nov . au aparut in farmacii .
laurici
 
Mesaje: 354
Membru din: Vin Sep 01, 2006 1:30 pm

Re:vaxigrip

Mesajde laurici » Lun Oct 23, 2006 6:57 pm

scuze pt mesajul anterior . am vrut sa zic ca tot la tv au subliniat ca a aparut in farmacii vaccinul . noi mai asteptam putin.
laurici
 
Mesaje: 354
Membru din: Vin Sep 01, 2006 1:30 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Vaccinari, probleme curente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron