Solutii pentru scos pete

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Re:Solutii pentru scos pete

Mesajde blueflower » Lun Aug 28, 2006 10:57 pm

mersi claulex...voi incerca si eu daca alta alternativa n-am. Fie va iesi lacul de unghii, fie va iesi si lacul si culoarea din bluza...:sick: Am sa va tin la curent cu rezultatul...
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re:Solutii pentru scos pete

Mesajde Ioanab » Mar Aug 29, 2006 11:20 am

Trcoul meu cu vin e rosu !!! Am sa incerc cu ultraderm ...multumim si vin cu raspunsul daca a iesit pata!
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:Solutii pentru scos pete

Mesajde claualex » Mar Aug 29, 2006 6:26 pm

gabi77,am auzit si eu cu pur dar pt grasimi si ulei(nu am probat)pe viitor vom incerca.:P ca oricum sunt multe pete pe lumea asta;)
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:Solutii pentru scos pete

Mesajde claualex » Mar Aug 29, 2006 6:31 pm

ioanab,am inteles ca e pata de vin rosu sa nu ai zis culoarea tricoului caci daca e deschis poti sa il pui in domestos linistita.
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:Solutii pentru scos pete

Mesajde Arin » Mie Aug 30, 2006 12:53 pm

Interesant. Ma puteti lamuri ce-i cu Domestos-ul? Este acelasi pentru spalat ... gresia? Cum se procedeaza cu el in cazul hainelor? Cineva zicea ca merge si pe haine colorate. In masina de spalat sau manual? Dar cu Ultraderm cum procedati exact?
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:Solutii pentru scos pete

Mesajde adanezu » Mie Aug 30, 2006 1:00 pm

FETELOR DOMESTOS IL FOLOSITI MANUAL NU INMASINA SI PENTRUHAINE COLORATE EU AM FOLOSIT SI NU A IESIT CULOAREA DA PATA DE FRUCTE DA(HAINELE COLORATE NU LE LASI MULT IN DOMESTOS ,LE SPELI ATUNCI PE MOMENT):)
adanezu
 
Mesaje: 1302
Membru din: Mie Mai 03, 2006 10:16 pm

Re:Solutii pentru scos pete

Mesajde claualex » Mie Aug 30, 2006 3:18 pm

BUNA,ARIN,DA E ACELASI CU CARE SPELI GRESIA,E FOARTE BUN,NU INGALBENESTE HAINELE NU LE RUPE,EU PE HAINE COLORATE AM FOLOSIT INTRADEVAR DAR AM AVUT NEPLACEREA CA SA IASA SI PATA SI CULOAREA HAINELOR,SI DI VERDE TRICOLUL A IESIT ALB(EX)DAR AM AVUT CAZ CAND NU A IESIT CULOAREA HAINEI,NU IL PUI IN MASINA,EU IL FOLOSESC DUPA CE SPAL HAINELE SI VAD CA A RAMAS PATA.
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:Solutii pentru scos pete

Mesajde supermomy05 » Mie Aug 30, 2006 3:57 pm

Buna fetelor, am revenit. In sfarsit avem iar calculator.
Si referitor la acest subiect, pe bune ca putem invata cate ceva folositor...
Daca stiam ca merge treaba cu Ultradermul, nu mai dadeam banii pe pliculute de Vanish, care nu au nici o treaba cu petele de fructe, si le lasa pe hainutele proaspat spalate...
Dar uite asa am prins si eu o idee!


Tatiana, ce-ti fac baietii? Am vazut pozele din galerie! Super frumosi!
Poti sa-mi trimiti mailul tau? Poate ne intelegem sa povestim si pe chat, ca eu de 3 ori am incercat, dar nu era nimeni...


Supermami, cu fetele: Ella si Sara.
supermomy05
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mai 04, 2006 11:34 pm

ZRe:Solutii pentru scos pete

Mesajde claualex » Mie Aug 30, 2006 8:34 pm

ARIN,AM UITAT SA ITI SPUN PUI CAM 1-2 CAPACE LA 2 LITRI APA,DACA AI MAI MULTE RUFE DUBLEZI CANTITATEA DE APA SI SOLUTIE<br><br>Post editat de: claualex, la: 2006/08/30 21:35
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:ZRe:Solutii pentru scos pete

Mesajde Tatiana » Joi Aug 31, 2006 12:23 am

SUPERMOMY,:) , chiar ma intrebam unde esti si ce-ti fac domnisoarele. Ca-s deja adevarate domnisoare, nu?;) V-am vazut o data din masina, dar n-am putut sa opresc :( . Adresa de e-mail este tatianagut@yahoo.com, putem vorbi si pe yahoo messenger (ID: tatianagut). Baietii sunt OK, cresc, se \"plimba\" taras prin toata casa, vor sa stea mai mult in picioare, se ridica, cand au un punct de sprijin solid. Astept vesti despre voi!!! :)
Tatiana
 
Mesaje: 186
Membru din: Mar Ian 24, 2006 2:13 pm

Re:ZRe:Solutii pentru scos pete

Mesajde Arin » Joi Aug 31, 2006 10:05 am

Multumesc mult pentru \"ponturi\". O sa incercam si va tinem la curent cu rezultatele. Daca mai aveti \"smecherii\" in \"lada de zestre\", nu ezitati sa le faceti publice.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:ZRe:Solutii pentru scos pete

Mesajde giagirl » Joi Aug 31, 2006 10:51 am

mai stiu eu o mica smecherie- nu e de pete dar asemanator
am pus intr-un recipient cu pompita (de la det de geam, de ex)
vanish, si il pulverizez pe olita, de fiecare data cand o spal, ca se dezinfecteaza
dpa care clatesc. o folosesc si la vana si wc, curata super
in fond e apa oxigenata<br><br>Post editat de: giagirl, la: 2006/08/31 11:52
giagirl
 
Mesaje: 750
Membru din: Mie Iun 07, 2006 2:15 pm

Re:Solutii pentru scos pete

Mesajde micutimea » Joi Aug 31, 2006 11:17 am

eu am constat ca sapunul de casa traditional este cel mai bun.am reusit sa scot pete de banana, zacusca etc.desi la programul de fierbere nu au iesit.incercati.
micutimea
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Apr 28, 2006 2:40 pm

Re:Solutii pentru scos pete

Mesajde micutimea » Joi Aug 31, 2006 11:19 am

eu am constat ca sapunul de casa traditional este cel mai bun.am reusit sa scot pete de banana, zacusca etc.desi la programul de fierbere nu au iesit.incercati.
micutimea
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Apr 28, 2006 2:40 pm

Anterior

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

cron