Indemnizatia pe card?

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde Tatiana » Vin Iul 28, 2006 8:17 am

Pe luna iulie, am primit banutii pe card (dupa ce am stresat-o pe d-a de la posta cu prezenta mea din doua-n doua zile). Se pare ca lucrurile intra in normal :) si nu va mai trebui sa pandim postasii.
Tatiana
 
Mesaje: 186
Membru din: Mar Ian 24, 2006 2:13 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde gabi77 » Sâm Iul 29, 2006 9:07 pm

Tatiana, cum asa??????? pe iulie? nu iunie? ca in aug. se dau pt.iulie, nu? cred ca iti dai seama ca dupa ce ai scris am si dat fuga sa bancomez....:( :( :( degeaba. eu cred ca tu ai pile:P :laugh: :laugh: :laugh: , ca altfel nu-mi explic de ce tu i-ai primit pe card si noi restul fetelor ba. speram ca de luna urmatoare sa fie asa si la noi. in ce data i-ai primit? ca la noi nenea postas vine cu ei in per. 10 - 15 ale lunii
cu speranta-n suflet ca va fi mai bine, va pupam
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde Tatiana » Sâm Iul 29, 2006 10:44 pm

GABI, intr-adevar, pe iunie:silly: ! I-am primit prin 24-25 iul, nu stiu exact, in 21 am verificat si nu erau. In primele doua luni si eu i-am primit prin 11-12 si pe urma tot intarziau, luna trecuta i-am primit in 19. Pile, da...telepatic...deja ma intrebam de ce nu primesc banii si-i aminteam pe toti care se ocupa de dosare, plati etc ;) Pupici :kiss:
Tatiana
 
Mesaje: 186
Membru din: Mar Ian 24, 2006 2:13 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde gabi77 » Dum Iul 30, 2006 7:42 am

:laugh: :laugh: . bine ca i-ai primit intr-un final. la fel se intampla si la noi, cu fiecare luna, banutzii vin tot mai tarziu:angry: , abia astept sa treaca pe card si sa fie o zi fixa cand intra, asa ca sa stim cum ne impartim si gestionam bugetul. si eu destul de des ii pomenesc pe cei responsabili de astea toate:P
:kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde gabi77 » Sâm Aug 12, 2006 9:47 pm

se pare ca nici luna asta banii nu ne intra pe card, ca a inceput nenea postasul sa-i aduca, prin stanga, prin dreapta si la mine iar ajung la sf. lunii. asta e. dar mi-e ciuda ca nu intra omeneste pe card. ar fi tare civilizat.
\"traim in romania si asta ne ocupa tot timpul\"
:kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde Codruta » Dum Aug 13, 2006 8:30 am

Da, nici luna asta nu intra pe card. Am primit in posat sa merg sa imi ridic \"salarul\"....Tare neserios statul asta.
Codruta
 
Mesaje: 63
Membru din: Lun Apr 10, 2006 1:02 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde gabi77 » Dum Aug 13, 2006 8:58 am

NESERIOS RAU DE TOT. DAR STII CE MA INTRIGA SI MA UIMESTE PE MINE? CA UNELE MAMICI AU PRIMIT \"SALARIUL \"PE CARD. DE CE UNII DA SI ALTII BA? CA LA FEL AM FACUT SI EU DOSARUL SI LA FEL AM CERUT SI EU SA MI SE VIREZE BANII PE CARD.
IN ASTEPTAREA DREPTATII:P ;) , VA :kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde Codruta » Dum Aug 13, 2006 9:55 am

Cine a primit pe card indemnizatia? Alocatia eu o primesc pe card, dar nu si indemnizatia. Stii tu pe cineva care a primit indemnizatia pe card? Ca daca DA, am sa fac un scandal de nu se vad astia. Am dat contul in dcembrie unde sa imi vireze banii.[b:]Tatiana[/b:], ai primit alocatia sau indemnizatia pe card?<br><br>Post editat de: Codruta, la: 2006/08/13 10:56
Codruta
 
Mesaje: 63
Membru din: Lun Apr 10, 2006 1:02 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde gabi77 » Dum Aug 13, 2006 2:29 pm

uite, Tatiana i-a primit pe card si mai stiu o mamica de prin parcul pe care il frecventam noi, care din totdeauna , zice ea, i-a primit pe card.:angry: :angry: :angry: :angry:
eu degeaba ma tot duc sa \"bancomez\":angry: :angry: si numai de-aia mi ciuda, ca tr sa stau la posta la cozile alea. am observat ce face postasul nostru. ma cauta cu banii la inceputul saptamanii, eu nu stau in casa numai de dragul de a astepta postasul, apoi o sapt intreaga tine banii la el, ii preda doar la sf. de sapt, apoi la inceputul celeilalte sapt imi fac cupon din acela, apoi luni il pune in posta, de marti incolo pot sa-i ridic de la ofic.postal, si uite asa ne distram noi si ne jucam de-a \"uite postasul, nu-i postasul\".
o mare magarie.:angry:
stii, e o adresa de mail a primarului unde scrii si poti intreba ce te framanta si sunt obligati (vorba vine) sa-ti raspunda in cel tarziu 30 de zile. eu am scris despre indemnizatia pe card si de atunci au trecut 90 de zile si nu s-a sinchisit nimeni sa-mi raspunda. mai are rost sa fac ceva? sa ma iau cu puncul si sa stau pe la cozile de la dir. muncii nu-mi vine, nu vreau sa chinui copilul de pomana, asa ca eu cel putin ma resemnez si sufar in tacere:P ;)
va pupam
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde alysia » Dum Aug 13, 2006 5:23 pm

E o magarie de nedesris!Am fost si eu la bancomat si nnc..asteptam in august ...da de o sa i \'bage\'macar din august......voi ce stiti fetelor di ianuarie o sa fie 3 ani sau nu?oare noi mai prindem 3 ani?...si 600 ron si alocatie 200...sau 1100 ron...ca eu aud tot felul de varianta....voi ce spuneti?
alysia
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Iul 18, 2006 11:59 am

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde gabi77 » Dum Aug 13, 2006 8:22 pm

da, de acord e o mare MAGARIE!!!!!!
eu am mai deschis un topic (\"ati auzit\"????), cu acelasi zvon, cum ca se face 3 ani? nimeni nu ar crede asa ceva, ca ar fi prea frumos sa fie adevarat. eu auzisem zvonul prin parc. daca ar fi, am mai prinde si noi. tu stii ceva? de unde? si din ian 07, stiu eu ca alocatia copilului pana in 2 ani se face 200, indemnizatia 600. total 800. deci pierdem 24 lei(alocatia care se da acum). vezi, nimic in avantajul nostru. totusi avantajate sunt (si pe buna dreptate), mamicile cu gemenutzi.
asteptam sa vedem ce mai scriu fetele, poate stiu si ele ceva.
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde alysia » Lun Aug 14, 2006 11:13 am

Daca nu ne dau ei 3 ani ne luam noi:laugh: cu siguranta,ca nu o sa mi duc copilusa la cresa la 2 ani.Asta e sigur!!!!:evil:
alysia
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Iul 18, 2006 11:59 am

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde Tatiana » Lun Aug 14, 2006 1:10 pm

[b:]CODRUTA[/b:], luna trecuta am primit indemnizatia pe card (alocatia o primesc pe card de cand am nascut). Luna asta inca n-am avut curiozitatea sa vad daca mi-au intrat deja banii (sa nu-mi fac nervi degeaba - daca n-au intrat).

Eu n-am auzit de alte modificari ale ordonantei (sau ce-o fi) - cu indemnizatia de 6 mil si alocatia de 2 mil dupa 1 ian 2007 (pe mine ma avantajeaza B) . Dar mai sunt cateva luni pana atunci, deci cine stie ce mai inventeaza \"alesii nostri\".

In schimb, nu stiu daca ati auzit de tichetele de cresa? Mamicile care s-au intors la servici si ale caror firme (unde lucreaza) accepta sa mai dea niste banuti in plus, pot primi tichete de cresa in valoare de max 3 mil/luna, pana ce copilul implineste 3 ani.

Textul legii:
http://www.softagency.ro/cf/utile/tichete_cresa.html
Tatiana
 
Mesaje: 186
Membru din: Mar Ian 24, 2006 2:13 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde gabi77 » Lun Aug 14, 2006 8:43 pm

Tatiana, sincer, nu-mi dau seama de ce tu i-ai primit pe card si noi nu. ai facut altceva decat noi ? ca si dosarul tau e la fel cu al nostru. ai sunat undeva? ce-ai facut de ai scapat de nervii din posta?
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde Codruta » Lun Aug 14, 2006 9:30 pm

Am trimis mail la Directia Muncii. sa vedem ce imi raspund si daca imi raspund.
Azi am fost sa scot banii de la posta. La ora 11 era o coada pana afara, n-am stat. Apoi am mers din nou pe la 12.45, aceeasi coada, dar m-am hotarat sa stau. Intr-un minut au inchis portile si au zis ca e pauza de la 13-13.30 (era 13 fara 10). Noroc ca am intrat. dar au fost dupa mine mamici cu cpoiii dupa ele, care au ramas afara.
Sper sa scapam o data de posta asta (mai ales de functionarele de pe acolo)!!!! Sa se restructureze si Posta Romana. Asa ceva nu se mai poate!!!
In fiecare luna nervi la posta
Aaaaaa si de fiecare data cumpar de la magazinul de langa un pix, ca cica nu au... Azi aveau unul legat cu sfoara, care scria si nu scria...
Gata, m-am plans destul, las si pe altele
Codruta
 
Mesaje: 63
Membru din: Lun Apr 10, 2006 1:02 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron