tarife bona

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

tarife bona

Mesajde ilisiuioana » Mar Aug 01, 2006 10:19 pm

In curand ma reintorc la servici si sunt in cautare de bona - una cu program prelungit. Aveti idee care este tariful / ora ?
ilisiuioana
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Aug 01, 2006 5:39 pm

Re:tarife bona

Mesajde sidonia » Mie Aug 02, 2006 9:08 am

Eu imi platesc bona cu 25.000 pe ora, practic 4 milioane/luna. Pentru banii acestia il ia pe copil dimineata, il plimba, il duce acasa la ea, il hraneste si il culca acolo. Asta pentru ca tati lucreaza de acasa.... Pe langa bani ii mai dam produse pentru gatit. Dupa-masa il luam noi acasa.
Am auzit ca bonele care stau acasa la bebei si fac si un pic de menaj primesc cam 5 mil/ luna.
Nu imi pare rau pentru nici un banut pe care i-l dau ei pentru ca sunt foarte multumita de felul in care il ingrijeste si il educa. E foarte important sa ai incredere in persoana cu care iti lasi copilul.
sidonia
 
Mesaje: 412
Membru din: Dum Mai 21, 2006 12:36 pm

Re:tarife bona

Mesajde Daniela » Mie Aug 02, 2006 10:58 am

Sidonia,si eu trebuie sa ma intorc la serviciu si sunt in cautare de bona,nu stii pe cineva de incredere sa-mi recomanzi ,tare as vrea si eu o tanti buna care sa se ocupe de Alex cand noi suntem plecati.Eu stau in Manastur.
Daniela
 
Mesaje: 294
Membru din: Joi Feb 23, 2006 3:24 pm

Re:tarife bona

Mesajde ilisiuioana » Mie Aug 02, 2006 1:02 pm

multumesc pentru tarif. Am o rugaminte : nu cunoasteti o persoana sa-mi recomandati ( eventual cadru didactic pensionat ) pentru a fi bona fetitei mele de 11 luni, care sa accepte un program de 10 ore / zi in cursul saptamanii si 4 - 5 ore sambata ?
ilisiuioana
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Aug 01, 2006 5:39 pm

Re:tarife bona

Mesajde tzupi » Mie Aug 30, 2006 10:36 am

Noi o platim pe bona noastra cu 10 Ron/zi(6 ore) timp in care are grija de Mara, ii da sa pape, se joaca, o schomba o pune pe olita. Cand fetita doarme bona ma ajuta calcand hainele care sunt uscate pe uscator(calcatu il face pentru c asa vrea ea, nu i-am impus eu.

am mai scris la un moment dat ca suntem extrem de multumiti de ea, nu stiu ce ne-am face daca nu ar fi cu noi. Ea vine cam de 3 ori pe saptamana dar daca am nevoie si in weekend pot apela la ea, sau pot sa o duc pe Mara acasa la ea.
tzupi
 
Mesaje: 227
Membru din: Mar Ian 03, 2006 8:14 pm

Re:tarife bona

Mesajde mgm » Mie Aug 30, 2006 12:25 pm

Tzupi,bona voastra e dna aceea de pe site,care e in poza cu Mara?Parca in parc erau.Cum face fata la iesitul pe afara?Baietii mei sunt foarte energici,pe mine ma termina cat umblu dupa ei,si asta ar fi cea mai mare ingrijorare in alegerea unei bone,ca nu o sa se descurce sa-i tina in frau.Oricum,mi se pare super ca aveti pe cineva de incredere,e o usurare imensa sa stii ca te poti baza pe inca cineva sa te ajute.Si inca ceva-Mara s-a facut o draguta,si inainte era,dar acuma cum tot creste,parca e o papusica:)
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:tarife bona

Mesajde Arin » Mie Aug 30, 2006 12:56 pm

3,5 mil pentru stat cu bebe (cu tot ce inseamna asta) + gatit pentru toata casa.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:tarife bona

Mesajde visualVenus » Mie Aug 30, 2006 9:11 pm

>3,5 mil pentru stat cu bebe (cu tot ce inseamna asta) + gatit pentru toata casa.

Cate zile/saptamana si cate ore/zi?
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re:tarife bona

Mesajde gabi77 » Mie Aug 30, 2006 9:38 pm

Arin se pare ca a gasit bona ideala. oare se mai gasesc? se pare ca e si eficienta si ieftina si tot ce vrei
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:tarife bona

Mesajde tzupi » Joi Aug 31, 2006 9:11 am

mgm, bona apare pe site intr-o poza din 19 dec. Acolo la plimbare unde sta pe bancuta e mama mea cu ea. Mari, dadaca nu iese cu Mara de prea multe ori afara pentru ca o scoatem noi la plimbare cand ajungem acasa.Si ea pe langa calcat haine mai sterge aragazu si da cu matura dupa ce trece [u:][i:]uraganul MARA[/i:][/u:] cu biscuiti si pufuleti pe care ii da la pasarele si la jucarii sa ii pape ca sa cresca mari ca si ea. Noi o pltim cu 150 Ron pe luna de obicei, dar in iunie cand a venit 2 zile i=am dat 10Ron pe zi.

Sper ca toate sa aveti parte de o dadaca asa ca a noastra:)
tzupi
 
Mesaje: 227
Membru din: Mar Ian 03, 2006 8:14 pm

Re:tarife bona

Mesajde Arin » Joi Aug 31, 2006 10:01 am

In principiu 5 zile /saptamana, cam 7-8 ore, insa se intampla ssa stea si mai putin si mai mult, totul depinde de programul nostru care este cand, cum. Uneori sta si sambata sau daca avem nevoie si peste noapte (s-a intamplat o data si se va mai intampla cat de repede inca o data). Pentru zilele \"extra\" ii dam in plus, desi ea nu a pretins. Si fff important: il iubeste pe bebe cat il iubesc si mami si tati (uneori noi il mai lasam sa planga atunci cand face \"figurele\", insa tanti .... Doamne fereste. E sufletul ei, ii face toate voile.). O chestie draguta: Cand am fost in concediu am vorbit la un moment dat la telefon si ne-a spus: \" sa aveti grija de bebe!\", de parca ea ar fi fost parintele si noi ... bona. E o draguta, ce mai. Multumim Aluia de sus in fiecare zi pentru ca o avem pe tanti.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am


Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

cron