unde sa "pierdem" timpul cu copii intre 1an si 2?

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

unde sa "pierdem" timpul cu copii intre 1an si 2?

Mesajde messi » Mie Iul 12, 2006 5:55 pm

m-am saturat de parcul farmec si nu prea am idei unde sa ma duc cu fiica mea ca sa nu ne plictisim:silly:
ati fost cu copii asa mici la teatru de papusi, rezista?
da-ti ne ceva idei unde poate sa se distreze toata familia?<br><br>Post editat de: messi, la: 2006/07/12 20:50
messi
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Iul 12, 2006 4:10 pm

Re:ce fel de programe si activitati sunt in cluj pt. gravide

Mesajde mgm » Mie Iul 12, 2006 7:06 pm

Vezi la topicul cursuri pt. gravide.
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:ce fel de programe si activitati sunt in cluj pt. gravide

Mesajde mgm » Mie Iul 12, 2006 8:13 pm

Cum o fi ajuns raspunsul meu la topicul asta?:laugh: :laugh: Ca eu l-am dat la alt topic:woohoo: Daca tot sunt aici,sa-ti si raspund,messi.Noi vara nu prea mergem la teatru de papusi,mai mult iarna,desi nici atunci baietelul meu cel mare nu prea are rabdare(cel mic nici atat).:P Cat e cald si frumos,incercam sa profitam si stam cat mai mult pe afara.Poate ca e ceva banal,dar noi mai toata ziua suntem in parc la nisip,acolo le place alor mei si nici nu mai trebuie sa-mi fac griji ca se pot lovi,ca e multa iarba.Si la topogane,mai ales la astea noi le place foarte mult.Nu stiu cum e fetita ta,dar Cristi al meu,la 1 an si 3 luni e super incantat ca merge singur si face ture pe unde poate.Nu prea am ce program sa-i fac asa mic.Cu cel mare mai iesim cu bicicleta,e foarte incantat ca abia i-am cumparat-o.Cel mic e inca prea mic pt. tricicleta,mai asteptam sa creasca un pic.A,si noi mai mergem in Babes sau la iarba verde,weekendul asta am fost la Hoia,de ex.
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:ce fel de programe si activitati sunt in cluj pt. gravide

Mesajde messi » Mie Iul 12, 2006 8:45 pm

da. si abi (1.4ani) se distreaza bine in nisipul din parcul farmec, dar eu nu mai simt nici un farmec acolo. ma gandeam ca totusi exsista undeva in cluj unde se organizeaza ceva miscare in aer liber jocuri specifice pt varsta lor...eventual ceva program impreuna cu parintii...nu stiu ceva distractiv...poate am ramas eu un pic prea copil la minte
messi
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Iul 12, 2006 4:10 pm

Re:unde sa "pierdem" timpul cu copii intre 1an si

Mesajde Elia » Joi Iul 13, 2006 6:37 am

si noi stam mult prin parc. lui stefan (1.1luni) ii place la nisip, topogan , pietricele. la sfirsit de saptamina am fos de ex la strand, la clujana. in afara de faptul ca e foarte multa lume, e frumos. acolo este bazin pt copii (apa de 68 cm, dar putin cam rece zic eu, desi puiu nu a avut nimic impotriva, chiar i-a placut), groapa de nisip, hinti. ai ce face acolo.
din septembrie-octombrie vreau sa-l duc la gradinita kinderland. acolo de organizeaza de 2 ori pe saptamina intilniri cu copii intre 1.5-2 ani, de la ora 17.30-19, impreuna cu parintii. mi se pare o idee f buna, mai ales ca se scurteaza ziua si nu mai ai ce face pe afara. stiu ca inscrierile incep din august, dar nu stiu cit costa. oricum copilul invata sa socializeze putin mai repede, nu? poate alte mamici au mai fost si au mai multe detalii
Elia
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mai 03, 2006 11:17 am

Re:unde sa "pierdem" timpul cu copii intre 1an si

Mesajde Rozica » Joi Iul 13, 2006 9:44 am

Buna Messi. Si eu ma duc cu Vlad la plimbare tot in parcul Farmec. Ak meu e mic, are 9 luni jumate si sta numai in carucior deocamdata..POate ne intalnim odata prin parc.
Rozica
 
Mesaje: 645
Membru din: Mar Iun 13, 2006 5:50 pm

Re:unde sa "pierdem" timpul cu copii intre 1an si

Mesajde Arin » Joi Iul 13, 2006 12:47 pm

Dar pentru cei mici (care nu stiu sa alerge, iar in afara de a baga nisip si pietricele in gurita nu prea ii atrage mare lucru, dar in acelasi timp sunt extrem de vioi:P ), ce idei aveti. Noi in afara de indelungi plimbari cu caruciorul, umblatul in patru labe prin groapa cu nisip si pietris si de dat in cap la mami si la tati cu tot ce avem in manuta, nu prea stim mare lucru. Aveti ceva sugestii? Poate ne mai \"luminati\" si pe noi.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:unde sa "pierdem" timpul cu copii intre 1an si

Mesajde cristina » Joi Iul 13, 2006 2:20 pm

Noi mergem in parcul mare , acolo poate alerga in voie si plus de asta mai sunt si topoganele de care e tare incantat.
Elia nu stiam ca si gradinita Kinderland face cursuri de socializare. Noi am fost la Happy Kids si a fost tare frumos .Si acum lmai stim poiezioare pe care le-am invatat atunci (atunci Dragos avea 1.2 ani acum are 2.5 ani)
cristina
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Mai 11, 2006 6:28 pm

Re:unde sa "pierdem" timpul cu copii intre 1an si

Mesajde Tatiana » Joi Iul 13, 2006 3:12 pm

ELIA, poate ne-am intersectat la strand. Si noi am fost sambata si duminica, am stat pana pe la pranz, langa cele 3 balansoare.

MESSI, noua ni se pare plictisitor sa ne plimbam zilnic pe aceleasi rute, sa-i ducem la groapa cu nisip sau in parcul de joaca. Dar la varsta lor, copilasii se distreaza foarte bine. Descopera zi de zi lucruri noi, pe care noi le trecem cu vederea.
Tatiana
 
Mesaje: 186
Membru din: Mar Ian 24, 2006 2:13 pm

Re:unde sa "pierdem" timpul cu copii intre 1an si

Mesajde gabi77 » Joi Iul 13, 2006 8:22 pm

noi mergem de cand lumea in parcul pritax si Patrick(10 luni), nici pana in ziua de azi nu s-a plictisit de borduri, pietre, nisip, iarba si-o floricica. ii e tare drag sa culeaga iarba s-o studieze si apoi s-o bage un pic la guritza. si cum spunea si Tatiana, ei nu se plictisesc de acelasi loc, ca mereu mai e ceva de descoperit.
si pentru nazdravanii cei mai marisori am vazut scris la \"stirile\" de pe site ceva de clubul ciresarii.
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:unde sa "pierdem" timpul cu copii intre 1an si

Mesajde Rozica » Joi Iul 13, 2006 10:34 pm

Gabi, Patrick al tau merge deja? In cat septembrie e nascut? Vlad e nascut pe 27 septembrie si merge numai in 4 labute si in picioare daca il tin de manute.
Rozica
 
Mesaje: 645
Membru din: Mar Iun 13, 2006 5:50 pm

Re:unde sa "pierdem" timpul cu copii intre 1an si

Mesajde gabi77 » Vin Iul 14, 2006 8:25 pm

Patrick e nascut pe 12 sept. 2005, dar merge doar tinut de manute si nu \"servim\" de-a busilea ci doar rostogolita pana unde vrea sa ajunga.
oricum baietii sunt cam de-o seama si tare mult mi-ar placea sa ne cunostem
:kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:unde sa "pierdem" timpul cu copii intre 1an si

Mesajde Rozica » Vin Iul 14, 2006 11:18 pm

Si mie mi-ar face mare mare placere sa ne cunoastem. Cine stie poate stabilim maine o intalnire pentru duminica in parcul mare.
Eu te-am intrebat daca merge Patrick deoarece am citit ce ai scris ca se joaca cu iarba si cu nisipul, si m-am gandit cum il pui in gorapa de nisip. Vladut prin casa face umai ture in patru labute, dar cand mergem in parc sta ori in carucior ori in brate.
Va pup si poate ne intalnim in parc cat de repede.
Rozica
 
Mesaje: 645
Membru din: Mar Iun 13, 2006 5:50 pm

Re:unde sa "pierdem" timpul cu copii intre 1an si

Mesajde gabi77 » Sâm Iul 15, 2006 5:43 am

duminica aceasta nu putem, suntem la baia mare la nunta. dar am vazut ca se anunta o mega intalnire organizata de catre Admin si atunci ne vedem sigur.
noi stam afara destul de mult si nu-l pot tine tot timpul in carucior si in brate nici poveste ca ma rupe buzduganul;) , asa ca avem paturica si ne asezam pe iarba si exploram lumea sau la nisip, sta in fund, are jucarii (dar le folosim pe ale altor copii, ca-s mai interesante si mai bune) si uite asa trece timpul.
va pupam si va dorim week-end placut
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:unde sa "pierdem" timpul cu copii intre 1an si

Mesajde Elia » Mie Aug 02, 2006 3:57 pm

vreau sa va intreb mamicilor, daca ati fost vreodata cu copiii vostri la ludoteca? sunt curioasa daca au rabdare sa stea pe acolo? ma gindesc deja cu groaza ca se scurteaza ziua si n-o sa mai putem sta asa mult pe afara
Elia
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mai 03, 2006 11:17 am

Următorul

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron