ginecologi buni

Re:ginecologi buni

Mesajde visualVenus » Joi Aug 07, 2008 4:17 pm

:-) Degeaba iti spun ce tratamente am facut, caci tratamentul homeopat este personalizat (la doua persoane cu aceleasi simptome, remediul ales poate fi foarte bine diferit); doar un doctor homeopat il poate prescrie.

Pentru atenuarea durerilor de nastere imi amintesc ca mi-a dat Actaea racemosa si inca un remediu ce nu mi-l amintesc acum; insa dilutiile si modul de administrare, din nou sunt personalizate. Numai un medic homeopat te poate ajuta aici...

Banuiesc ca ti-e si teama de cauterizare. Nu trebuie sa-ti fie, ca nu doare, nu simti nimic.

Nu fi convinsa ca tot la cauterizare ajungi. Eu am facut mai multe cauterizari si totusi problema nu mi s-a rezolvat asa. La fel cum trupul tau a generat afectiunea, la fel va sti sa o si remedieze, daca este stimulat corespunzator.
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re:ginecologi buni

Mesajde Iulia30 » Vin Aug 08, 2008 7:43 am

Si eu am avut o rana de care doar prin cauterizare am scapat. Am facut inainte tot felul de tratamente dar degeaba.De la cauterizare au trecut deja mai mult de 5 ani si nu am mai avut nici un fel de problema si intre timp am si nascut.
Iulia30
 
Mesaje: 727
Membru din: Dum Aug 12, 2007 9:51 pm
Localitate: Cluj-napoca

Re:ginecologi buni

Mesajde claualex » Vin Aug 08, 2008 8:18 am

pitik,sa stii ca doamna Munteanu(nu am fost la ea,in schimb a fost cineva cu probleme mult mai grave)si ea de curand a fost cauterizata de dansa si sotul ei ia facut o conizare



lasand asta la o parte,cred ca tu ai ultima decizie...succes si nu te speria,ca nu e asa grav
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:ginecologi buni

Mesajde pitik » Lun Aug 11, 2008 11:12 am

salut!
tocmai am venit de la cauterizare, a fost Ok, scurt si la obiect, interventia in sine n-a fost dureroasa..ci numai etapele pregatitoare, clestii aia reci, metalici..sper sa fie bine..de acum 3 zile ma duc la pansat
imediat am si luat troleul sa ma duc la serviciu...deci nu va speriati..nu aveti de ce!
multumesc tuturor pentru raspunsuri! va tin la curent daca mai apare ceva!
pitik
 
Mesaje: 24
Membru din: Vin Aug 17, 2007 9:45 am

Re:ginecologi buni

Mesajde claualex » Mar Aug 12, 2008 8:53 pm

pitik,ma bucur ca esti bine...."psihic";) ;) ;) ;) cred ca a fost mai greu:kiss: :kiss: :kiss:
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re: ginecologi buni

Mesajde pitik » Vin Dec 18, 2009 11:11 pm

sunt pe acest site din 2007 cand planuian sa am un copil, e sfarsitul lui 2009 si eu am la activ o sarcian oprita din evolutie in luna iulie 2009..si de atunci ne chinuim...+plansete pe autobuz, la serviciu, pe strada...si sotul e aproape steril, numar infim de spermatozoizi...a facut trat cu prod apicole, a avut ceva imbunatari dar acum e si mai rau..merg la ginecolog saptamanal...DR Zolog e o prezenta tonica, care imi sterge lacrimile....ma ajuta cat poate..dar se pare ca pt oligospermie grava nu prea sunt tratamente....

daca stiti cazuri similare..va rog sa ma anuntati....
pitik
 
Mesaje: 24
Membru din: Vin Aug 17, 2007 9:45 am

Re: ginecologi buni

Mesajde dem » Sâm Dec 19, 2009 12:13 pm

Imi pare foarte rau de problemele voastre! Daca esti deschisa spre homeopatie, puteti incerca un tratament homeopat; eu sunt sceptica fata de asa ceva, dar stiu destule cazuri cu probleme de sanatate la care a functionat. Medicul la care au mers acesti oameni este dr. Simona Nitu, de la cabinetul Salmed, str. Vasile Alexandri nr. 8 (in zona Pavlov), tel. la care se pot face programari: 0264594282. Daca medicina alopata nu mai are prea multe solutii pentru voi, poate n-ar strica o opinie si din perspectiva homeopata.
Multa sanatate!
dem
 
Mesaje: 262
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:36 pm

Re: ginecologi buni

Mesajde visualVenus » Sâm Dec 19, 2009 6:08 pm

Sper sa-ti fie de folos acest articol: http://www.formula-as.ro/2005/673/citit ... boala-6120
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: ginecologi buni

Mesajde visualVenus » Lun Ian 04, 2010 9:17 am

Am aflat de curand despre Astragalus ca este afrodisiac si stimuleaza motilitatea spermatozoizilor (vezi http://www.vitaliak.ro/index.php?p=6&det=63). Sper sa va ajute!
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: ginecologi buni

Mesajde visualVenus » Mie Feb 17, 2010 7:57 pm

Eniko, eu nu te-as sfatui sa incerci inseminarea artificiala. E scumpa, foarte rar eficienta si din cate stiu eu, rezulta sarcini gemelare (de multe ori mai mult de 2 fetusi).
Da-ne mai multe detalii despre afectiunea sotului tau: are cauza mecanica (obstructie) sau hormonala?
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: ginecologi buni

Mesajde visualVenus » Mie Feb 17, 2010 8:01 pm

Ai putea studia si ce scriu unii si altii aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topi ... _ID=147286
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: ginecologi buni

Mesajde pitik » Lun Noi 29, 2010 2:41 pm

Eniko, am vazut ca si tu nu ai intrat demult pe acest formum...ai rezolvat ceva intre timp? Ati facut FIV sau tratamente?
Dr Zolog a plecat (definitif) din tara, pentru cele ce-l cunosc.... :(
pitik
 
Mesaje: 24
Membru din: Vin Aug 17, 2007 9:45 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Clinici GINECOLOGIE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron