stomatolog pt. copii

stomatolog pt. copii

Mesajde blueflower » Dum Noi 29, 2009 7:23 pm

buna fetelor! Ati auzit careva ceva de Anadent ( dr. Ana Boldiszar)? Eu acuma merg la dentist cu marc, trebuie sa ne scoatem 2 dintisorii si sa plombam 2 maselute, concluzie in urma controlului. Voi le-ati facut careva la copii periaj dentar sau fluorizari? Dar sigilari?
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re: stomatolog pt. copii

Mesajde mdamsa » Lun Noi 30, 2009 6:10 am

noi am fost la dna dr prodan cu amandoua dsoarele ,are clinica chiar in centru
mdamsa
 
Mesaje: 243
Membru din: Mar Feb 21, 2006 3:50 pm
Localitate: cluj napoca

Re: stomatolog pt. copii

Mesajde adanezu » Lun Noi 30, 2009 7:13 pm

SALUT ALINA SI EU AM FOST CU ALEXANDRA IN MARASTI LA DOAMNA DOCTOR CARINA CULIC AVEA UN PUNCT GALBEN PE O MASELUTA SI AM MERS SI O MAI GASIT UNA SI AM SIGILAT TOATE MASELUTELE TARE DRAGUTA DOAMNA NOI AM FOST TARE INCANTATE DE EA.
adanezu
 
Mesaje: 1302
Membru din: Mie Mai 03, 2006 10:16 pm

Re: stomatolog pt. copii

Mesajde visualVenus » Dum Dec 13, 2009 1:12 am

Blueflower, cel mic al meu merge la periaj dentar de la 2 ani jumate. M-a pus naiba sa-l duc la dentist sa intreb ce-i cu o gaurica de pe un incisiv central. Era o carie de biberon, insa neavand astfel de probleme cu ceilalti prunci (slava Domnului!), n-am stiut ce e. Dna dr. i-a aplicat pe dinte cu degetul o pasta remineralizanta numita Tooth Mousse de la firma GC (am si intrebat ulterior ce pasta a folosit). N-a trecut luna si in spatele incisivului lateral vecin cu cel central i-a aparut o pata neagra, care a ajuns sa se extinda pe toti dintii, in ciuda periajelor care au devenit din aceasta cauza regulate, tot la o luna! Acum pruncul sta la periaj ca un copil mare, sunt mandra de el! Ce ma dezgusta insa este faptul ca am ajuns aici din pricina dentistului sau a ceea ce a folosit in tratament! Mi se pare evident acest lucru din moment ce peste un an, i-a facut un periaj si celui mai mare baiat al nostru si, la fel, nu a trecut luna si i-au aparut pete negre pe dinti. Am schimbat dentistul (nici cel nou nu a auzit de astfel de efecte ale pastelor de dinti profesionale), insa de negreala nu am reust sa scapam! Am putut doar sa o amelioram simtitor, insa - atentie! - nu cu ajutorul stomatologilor, cum s-ar putea crede, ci cu ajutorul unui homeopat competent. Inca vizitam dentistul o data la 4-5luni pentru un periaj profesionist...

Concluzia? Nu ii lasati pe dentisti sa faca tratamente nenecesare pruncilor vostri, nu se stie cu ce se aleg...
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: stomatolog pt. copii

Mesajde blueflower » Dum Dec 13, 2009 4:35 pm

mersi Visual venus...chiar ma gandeam sa-i fac periaj profesional. Nu stiu ce sa spun acuma m-ai speriat un pic. Ati fost careva sa testati reactia la substantele din anestezie?
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re: stomatolog pt. copii

Mesajde Ioanab » Joi Dec 17, 2009 6:41 pm

vISUAL VENUS AI FOST CUMVA LA STOMA PE STR.CAMPULUI?
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re: stomatolog pt. copii

Mesajde visualVenus » Joi Dec 17, 2009 8:58 pm

N-am fost pe Campului, desi mi-a fost laudat, merge o verisoara de-a mea cu copilul acolo, i-a facut abonament anual. Nu mi-a placut ca acolo cica le pune desene animate, sa nu bage de seama ce le lucreaza medicul. Dupa mine, medicul trebuie sa coopereze cu pruncul, nu sa-l prosteasca...
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: stomatolog pt. copii

Mesajde Ioanab » Vin Dec 18, 2009 4:16 pm

No bine, ca am fost si eu acolo si mi-a recomandat gelul acela de la GC
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re: stomatolog pt. copii

Mesajde coralia » Sâm Dec 19, 2009 4:28 pm

Salut!

Imi puteti spune niste adrese de clinici unde se face detartraj pentru copii?

Va multumesc
coralia
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Feb 20, 2006 9:23 am


Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron