PROGRAM DE VARA

PROGRAM DE VARA

Mesajde mgm » Mar Mai 05, 2009 2:40 pm

Ce faceti cu copiii vara?Ii duceti la bunici,ii lasati cu bona,ii dati in tabere?Ai mei vara trecuta au cam stat prin parc cu bona noastra,ceea ce nu a fost rau,dar as vrea sa le si fac un program,pt ca am observat ca se plictisesc repede.Si plictiseala,duce la tot felul de nazbatii. :)
Ce-mi recomandati?
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:PROGRAM DE VARA

Mesajde Ioanab » Mar Mai 05, 2009 2:59 pm

Noi mergem in Grecia cu amandoi la mare.
Am prins o oferta super ...adica la 280 euro toti 4 avem 7 nopti cazare, mic dejun si cina .Hotelul este de 3 stele si tipa de la agentia mi-a zis ca e perfect pentru vacanta cu copii, au programe de animatie cate 2 ore pe zi si tot felul de facilitati.
Mergem la inceput de sezon.
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:PROGRAM DE VARA

Mesajde mgm » Mar Mai 05, 2009 7:02 pm

Pai in concediu mergem si noi,dar eu ma refer la restul verii,ca vacanta e lunga... :P
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:PROGRAM DE VARA

Mesajde botagianina » Mie Mai 06, 2009 6:54 pm

eu le trimit la bunici,munte,dealuri,aer curat ,copii,etc...sper sa pot eu rezista fara ele ca lor sigur le va placea sa fie in natura si mai ales fara gura mea pe ele..:P :P :P :P
botagianina
 
Mesaje: 1380
Membru din: Vin Oct 27, 2006 3:15 pm

Re:PROGRAM DE VARA

Mesajde Ioanab » Mie Mai 06, 2009 7:11 pm

aaa am inteles...credeam ca te referi la concediu...scuze..
Noi in afara de ce concediul de care ziceam cred ca ne paste parcul...si poate din cand in cand la Baisoara....
Taberele mi se par o alternativa foarte buna! Ai mei sunt inca mici pentru tabere dar cei mai maricei,...
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re: PROGRAM DE VARA

Mesajde stradaveseliei » Vin Ian 08, 2010 10:53 pm

La Zana Buna after-school am oferit un program zilnic de vara pentru copii. Am incercat sa cream la casa noastra un mediu cald si familial, i-am lasat pe copii sa se joace dar am avut grija sa si invete lucruri noi, si i-am vegheat din umbra. Vara aceasta intentionam sa facem la fel, si pentru ca am experimentat un an acum stim ce va trebui sa facem sa fie si mai minunat. Asta pentru parintii care lucreaza si care nu au unde sa-i lase pe copii la bunici, dar si pentru diversitate si socializare.
stradaveseliei
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Ian 08, 2010 2:17 pm

Re: PROGRAM DE VARA

Mesajde chricosi » Mar Ian 12, 2010 2:55 pm

Eu l-am dus pe baietelul meu in vara asta la cateva teme de vara la centrul FasTracKids... i-a placut fffffffff mult... si mie mi-a placut ideea de a face ceva educativ, chiar daca e vacanta. Sper sa mergem si in vara asta... daca se vor tine.
chricosi
 
Mesaje: 27
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 3:14 pm


Înapoi la De-ale mamicilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron