babysitter

Re:babysitter

Mesajde Ioanab » Lun Apr 13, 2009 9:13 am

E ok mgm! No problem!
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:babysitter

Mesajde botagianina » Lun Apr 13, 2009 12:16 pm

ioana eu am dar numai 2 saptamani pe luna si numai cam 2 ore dupamasa + doua sambete de la 7-12...la programul asta ne-am inteles la 150leipe luna .asta e cam 30 ore lunar...nu cred ca te ajuta da no poate intereseaza pe altele
botagianina
 
Mesaje: 1380
Membru din: Vin Oct 27, 2006 3:15 pm

Re:babysitter

Mesajde dicioanacris » Lun Apr 13, 2009 2:11 pm

[b:]ioanab,[/b:] am intalnit azi in parc o tanti care avea grija de o fetita, mi-a spus ca este platita cu 800 ron/luna, de luni pana vineri.A zis ca intelegerea era sa aiba grija doar de fetita, insa dansa a zis ca-i mai face fetitei cate un piureut, o supica, mai spala vase....ceea ce se poate face cat timp doarme fetita. Toate aceste a zis ca le face ea din bun simt, nu din obligatie.
dicioanacris
 
Mesaje: 189
Membru din: Vin Ian 26, 2007 11:34 am

Re:babysitter

Mesajde Ioanab » Mar Apr 14, 2009 4:51 pm

Mersi fetele de raspunsuri...am auzit vehiculandu-se niste sume de speriat ce mai!
Oare 800 o fi pentru 8 ore nu?
Auzeam si de 1000 roni pe 6 ore ceea ce mi se pare cam mult...defapt exagerat!
EI asta e, sper ca va fi ok!
Va pup!
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:babysitter

Mesajde Ella » Vin Mai 08, 2009 9:41 am

Servus, fetelor. Am si eu o intrebare. Nu stiti o bona disponibila pentru 2-3 ore/zi, care sa se descurce cu 2 copilasi? Noi stam in plopilor, si am vrea sa gasim in principiu pe cineva din zona si sa faca fata energiei unui baietel de 3 ani si 9 luni, ca fetita inca ii micuta (are 7 luni) si tare cumintica...inca:)
Ella
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Mai 30, 2006 1:59 pm

Re:babysitter

Mesajde Ioanab » Vin Mai 08, 2009 2:49 pm

ar trebui sa stea cu amandoi deodata?
Sau doar cu cel mare?
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:babysitter

Mesajde Ella » Sâm Mai 09, 2009 4:10 pm

Ioanab, depinde de situatie, dar in principiu cu fetita pana il iau pe cel mare de la gradi ca nu cred ca pana se va acomoda va accepta sa-l ia altcineva, iar apoi cu amandoi. De obicei sunt si eu acasa, dar sunt situatii in care trebuie si eu sa plec sau am ceva de facut, si atunci trebuie sa poata sa se descurce cu amandoi.
Ella
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Mai 30, 2006 1:59 pm

Re:babysitter

Mesajde Ioanab » Lun Mai 11, 2009 2:01 pm

ma gandeam la dna care a fost la mine!
Nu a mai venit ca nu se simtea bine deloc in ultimul timp, ii era greu si a spus ca ar dori sa gaseasca la cinefa ceva de genul dus-adus de la gradi....si cred ca 2-3 ore i-ar fi ok!
Daca doresti o intreb si daca e de acord sa discutati iti dau numarul ei!
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:babysitter

Mesajde Ella » Lun Mai 11, 2009 2:37 pm

Si noi avem pe cineva care a stat 2 ani la noi, dar problema care a aparut ca fiind mai in varsta, nu-mi poate scoate fata afara ca nu poate duce carutul jos sau sa-l urce in casa si cu amandoi ii este greu sa stea, ca nu mai are atata energie. De aceea cautam acum pe cineva energic, care sa poata sta cu amandoi cand e nevoie. Ca in rest, noi am fost foarte multumiti de tanti care a fost pana acuma la noi, dar o inteleg si pe ea ca are o varsta si nu mai poate.
Deci daca la tanti care a fost la tine ii venea greu cu unul, nu stiu ce sa zic la 2... In plus, noi cautam pe cineva pe termen mai lung, iar dupa ce ma intorc la servici programul va fi mai lung, ca eu voi face si garzi...
Poti sa-mi mai dai ceva detalii despre ea? Crezi ca ar face fata asa?
Ella
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Mai 30, 2006 1:59 pm

Re:babysitter

Mesajde ciprianv » Lun Mai 11, 2009 3:47 pm

Eu am gasit o "tanti" foarte buna si la momentul in care am discutat de bani i-am pus in vedere urmatoarele:
1. plata la ora
2. plata la luna
Pana la urma ne-am inteles la plata pe luna 250 ron.
Il scoate pe micut de 2 luni si se inteleg foarte bine.
Saptamana trecuta a stat cu el acasa 9 ore ca a fost bolnav.
Sunt persoane care cer mult dar sa nu uitam ca nu tot ce zboara se manaca.
Daca aveti noroc sunmt persoane dispuse sa aiba grija de copil si cu bani putini.
P.S.
Vreau sa zic ca suma "tanti" a cerut-o si eu eram dispus sa ii dau si 300 ron.
ciprianv
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Aug 26, 2007 7:04 pm

Re:babysitter

Mesajde Ella » Lun Mai 11, 2009 3:55 pm

Asa este cum zici, ciprianv, mie imi pare rau ca trebuie sa ne cautam pe altcineva acum, dar asta este situatia. Plus ca nu mai stiu nici eu unde sa intreb... m-am interesat in stanga si in dreapta, sa fie de incredere, si inca nimic.... tu cum ai gasit?
Ella
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Mai 30, 2006 1:59 pm

Re:babysitter

Mesajde ciprianv » Mar Mai 12, 2009 3:26 pm

Cu ajutor din partea d-nei educatoare de la gradinita.
A stiut o persoana si aceea pesroana a stiut pe "tanti".
Dar recunosc ca am avut noroc.
Iti doresc bafta in cautare.
ciprianv
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Aug 26, 2007 7:04 pm

Re:babysitter

Mesajde Ioanab » Mar Mai 12, 2009 3:41 pm

Ella, tanti este super!
O femeie seriaosa, de cuvant dar mai ales foarte atasata de copii, se joaca cu ei si ii place ce face. Doreste un serv. nu doar pentru bani cat pentru ca sa aiba o activitate. La mine a fost si cu amandoi deodata....
Am vorbit cu ea dar a spus ca nu prea s-ar mai lega cu doi copii.... eventual cu unul (cum ziceam dus-adus de la gradi)...eu iti dau nr. si vorbiti voi daca vrei ii spui mai multe si decideti daca merge sau nu.
Eu pot sa o recomand din tot sufletul !
Daca aveti careva nevoie si nu iese cu Ella nimic sa imi spuneti.
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:babysitter

Mesajde Ioanab » Mar Mai 12, 2009 3:41 pm

Ella, tanti este super!
O femeie seriaosa, de cuvant dar mai ales foarte atasata de copii, se joaca cu ei si ii place ce face. Doreste un serv. nu doar pentru bani cat pentru ca sa aiba o activitate. La mine a fost si cu amandoi deodata....
Am vorbit cu ea dar a spus ca nu prea s-ar mai lega cu doi copii.... eventual cu unul (cum ziceam dus-adus de la gradi)...eu iti dau nr. si vorbiti voi daca vrei ii spui mai multe si decideti daca merge sau nu.
Eu pot sa o recomand din tot sufletul !
Daca aveti careva nevoie si nu iese cu Ella nimic sa imi spuneti.
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:babysitter

Mesajde Ella » Mar Mai 12, 2009 4:04 pm

Mersi mult, Ioana. Noi am avut ceva probleme cu o educatoare la gradi si am decis ca eu il voi lua momentan pe Alex de la gradi, cu ocazia asta sa mai vad si eu ce se intampla pe acolo, asa ca mi-ar trebui cineva care sa stea cu fetita, si cu amandoi cand ii o situatie mai speciala (stii tu: racelile de gradi sau daca trebuie sa plecam noi undeva). Numai ca ma gandesc ca vine si vacanta de la gradi, si in perioada aia clar vor fi amandoi acasa, insa sunt si eu in principiu, deci tare greu nu cred ca ar fi. In ce zona locuieste doamna? E in varsta?
Ella
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Mai 30, 2006 1:59 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Educatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron