[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
parinticlujeni.ro • Vezi subiect - ginecologi buni

ginecologi buni

Re:ginecologi buni

Mesajde rodi78 » Joi Iul 05, 2007 1:15 pm

eu am auzit ca da voie la mamici sa duca haine de acasa sa inbrace copilasii,din cauza lipsei de hainute,dar nu stiu daca este adevarat.Pe atunci ne-au lasat sa le punem caciulite de la noi si atit.Anul trecut in ianuarie cind am nascut eu,in salonul unde se tineau bebelusii era foarte curat si aparatura de calitate.poti sa-ti mai pui cu tine crema de uns bebele la fundic,caci in cursul zilei tu trebe sa-l schimbi de scutec,in 2001 cind am nascut-o pe fetita nu era asa,iar in 2006 cind l-am nascut pe baiat nu a mai venit nimeni la noi sa schimbe bebele de scutec,numai seara cind le facea toaleta.sa-ti mai pui cu tine si o pompa de muls ca nu se stie si unguent GARMASTAN pentru sfircuri.multa bafta si nastere usoara;)

eu i-am nascut pe amindoi copilasii cu Dr.Mihu la Stanca si am fost tare multumita de el,s-a ocupat de mine tare bine,eu vi-l recomand cu placere. Chia si cind am plecat acasa a venit la mine si m-a intrebat cum ma simt si cum este copilul,a fost foarte atent cu mine,cind am fost la control dupa nastere,mi-a spus sa merg cind vreau sa-mi puna sterilet,fara sa-i zic eu ceva.
multa bafta tuturor mamicilor ce trebuie sa nasca;)
rodi78
 
Mesaje: 1589
Membru din: Joi Aug 17, 2006 11:17 pm
Localitate: cluj napoca

Re:ginecologi buni

Mesajde 5august » Joi Iul 05, 2007 2:02 pm

Ce bine e sa ai de la cine primi sfaturi si bunavointa de a ti se da.Multumesc pentru precizarile care le-ai facut;fetita mea s-a nascut preamtura si era la sectia de prematuri,veneau doar si imi cereau scutecele,nu imi dadeau voie sa o vad decat de doua ori pe zi cateva minute:sick: ,dar sper ca de data asta sa pot folosi personal ,din prima zi,crema pentru fundulet de care ai amintit si de care as fi uitat sigur.
De Dr.Mihu am auzit doar lucruri bune,bine ca mai sunt si oameni cu suflet,care isi fac treaba asa cum ar trebui sa si-l faca orice medic.Eu am nascut si prima data tot cu Dr.Florescu si am fost foarte multumita de ea.Am mai scris eu odata cum a venit in f.scurt timp dupa ce fost chemata de medicul de garda.Mi-a zis ca isi lasa telefonul deschis pe timpul noptii sa o pot chema daca ar fi fost necesar.Noroc ca nu a fost nevoie.O recomand tuturor celor care au retineri fata de ginecologii de sex masculin,cum e cazul meu.
Toate cele bune.:)
5august
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Aug 28, 2006 8:27 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde mihaela1979 » Joi Iul 05, 2007 2:47 pm

Salutari.Sa stiti ca eu cand am nascut aveam pasta Petrini in salon si ne luam noi oridecate ori aveam nevoie,chiar la un moment dat sa terminat si am cerut alta si ne-a adus.Eu am nascut provocat la 42 de saptamani,dar bb a fost ok.Chiar daca nasti prematur eu zic ca important este ca bb sa fie sanatos si daca nu te-a lasat sa-l vezi decat de doua ori pe zi nu inseamna ca a fost rea vointa.Eu cred si sustin cu tarie ca au mare grija de bb,pentru ca oricum nu este o joaca,iar doctorita pediatra de bb este o super doamna(nu stiu cum o cheama,o doamna mai in varsta blonda,cred Dr.Blaga).Eu am fost la ea si dupa ce am nascut la doua luni pt.ca inimioara mea plangea fff mult si nu dormea toata ziua deloc,iar seara numai la ora 1 noaptea imi adormea,din cauza colicilor.Mi-a dat sfaturi fff bune iar bb meu in cateva zile s-a schimbat 100%,parca nu mai era ea.Daca pot sa va ajut cu ceva in privinta colicilor,cu cea mai mare placere.Va pupik
mihaela1979
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mai 19, 2006 11:08 am

Re:ginecologi buni

Mesajde rodi78 » Vin Iul 06, 2007 8:47 am

Intradevar este foarte buna,noi am avut probleme,ca in ultima zi de spitalizare a facut Catalin icter foarte grav.Eu i-am spus la o asistenta ca nu-mi place cum arata copilul,ea s-a dus si a anuntat-o pe doctorita pediatra si a venit foarte repede sa-l vada si l-a si luat si l-au tinut o zi si o noapte la solar cum ii ziceam noi mamicile din salon, pina s-a mai tras culoarea si m-au si lasat sa intru acolo la el sa-l vad:) Cit despre crema petrini,la noi in salon a fost foarte putina si au zis ca daca vrem ii putem unge cu crema cumparata de noi.
rodi78
 
Mesaje: 1589
Membru din: Joi Aug 17, 2006 11:17 pm
Localitate: cluj napoca

Re:ginecologi buni

Mesajde arleena » Vin Iul 06, 2007 9:49 am

[color=#FF0000:][b:]Alina[/b:][/color:] daca vrei sa asiste sotul la nastere trebuie sa vb in primul rand cu Fulga, eu tot cu ea am nascut si am discutat aspectul asta, ea a vb cu sotul si i-a spus cam ce se intampla (vroia sa fie sigura ca lesina p-acolo) asa ca am ajuns la concluzia ca mai bine nu. a asteptat pe hol si l-a vazut pe alex imediat ce s-a nascut. ea ne-a recomandat ca e mai bine sa nu asiste sotul. e o tipa calumea doar trebuie sa vb cu ea. stiu tatici care au asistat la nastere deci se poate. asta depinde de sotul tau cel mai mult, daca se simte in stare.

apropo de hainute. la stanca il imbraca pe bb numai cu hainute sterilizate de la ei. sunt cam degradate si eu chiar m-am gandit ca as vrea sa fac o actiune umanitara, daca spitalul nu-si permite sa cumpere hainute noi. m-am gandit ca sunt mii de mamici care au nascut la stanca si au pieptarasele acelea ramase de la piticilor, pe care evident ca nu au apucat sa le uzeze pt ca au crescut repede.[color=#FF0000:][size=18:] [b:]asa ca ma gandesc pe calea asta daca sunteti dispuse sa participati si voi la actiunea asta. cu hainutele ramase sau noi daca puteti. ei, ce ziceti? [/b:][/size:][/color:]

eu am nascut in mai 2006 si am avut pasta petrini la dispozitie in salon, si de cate ori le=am chemat pe asistente sa vina sa ma ajute cu schimbatul au fost f amabile di dragute si m-au ajutat(si nu le-am dat nimic, deci se poate ).Pompa de san la mine a fost o necesitate, defapt la toate din salon. ce sa va mai zic, la toaleta e curant, daca tin toate cele din salon curat. femeia de servici facea curatenie de 2 ori pe zi.
arleena
 
Mesaje: 24
Membru din: Mie Iul 12, 2006 2:01 am

Re:ginecologi buni

Mesajde 5august » Vin Iul 06, 2007 8:43 pm

[b:]arleena a scris:[/b:]
[quote:][color=#FF0000:][b:]Alina[/b:][/color:] daca vrei sa asiste sotul la nastere trebuie sa vb in primul rand cu Fulga, eu tot cu ea am nascut si am discutat aspectul asta, ea a vb cu sotul si i-a spus cam ce se intampla (vroia sa fie sigura ca lesina p-acolo) asa ca am ajuns la concluzia ca mai bine nu. a asteptat pe hol si l-a vazut pe alex imediat ce s-a nascut. ea ne-a recomandat ca e mai bine sa nu asiste sotul. e o tipa calumea doar trebuie sa vb cu ea. stiu tatici care au asistat la nastere deci se poate. asta depinde de sotul tau cel mai mult, daca se simte in stare.

apropo de hainute. la stanca il imbraca pe bb numai cu hainute sterilizate de la ei. sunt cam degradate si eu chiar m-am gandit ca as vrea sa fac o actiune umanitara, daca spitalul nu-si permite sa cumpere hainute noi. m-am gandit ca sunt mii de mamici care au nascut la stanca si au pieptarasele acelea ramase de la piticilor, pe care evident ca nu au apucat sa le uzeze pt ca au crescut repede.[color=#FF0000:][size=18:] [b:]asa ca ma gandesc pe calea asta daca sunteti dispuse sa participati si voi la actiunea asta. cu hainutele ramase sau noi daca puteti. ei, ce ziceti? [/b:][/size:][/color:]

eu am nascut in mai 2006 si am avut pasta petrini la dispozitie in salon, si de cate ori le=am chemat pe asistente sa vina sa ma ajute cu schimbatul au fost f amabile di dragute si m-au ajutat(si nu le-am dat nimic, deci se poate ).Pompa de san la mine a fost o necesitate, defapt la toate din salon. ce sa va mai zic, la toaleta e curant, daca tin toate cele din salon curat. femeia de servici facea curatenie de 2 ori pe zi.[/quote:]



La urmatorul control o sa vorbesc cu Dr.despre aspectul asistarii sotului la nastere.eu in mare i-am povestit ce se intampla la o nastere si nu a fost foarte incantat,dar mie mi-ar placea sa fie prezent,ar fii o experienta pe care nu ar uita-o niciodata.La prima nastere a asteptat pe hol,mai bine zis in usa de la sala de nasteri,pentru ca eram singura in sala la momentul acela,dar moasa il tot trimitea de acolo,asa ca nu a vazut nimic.

In legatura cu hainele pentru bb,ma intreb daca ar accepta clinica o astfel de actiune.Am o experienta asemanatoare oarecum in acest sens:in urma cu 9 ani,eram in practica la sectia de pediatrie in Bistrita si erau o gramada de bb abandonati de parinti,pe care spitalul ii imbraca cu hainute rupte si vai de capul lor.M-am oferit sa dau o mana de ajutor in acest sens si nu au acceptat ideea-am vorbit cu asistenta sefa doar,poate trebuia sa insist la cineva mai inalt in grad,dar fiind pe vremea aceea doar o practicanta nu am fortat nota.As fii dispusa da ma alatur actiunii la care te referi,daca aflii ca ar exista o posibilitate de a fi acceptata de clinica,fa un anunt MARE pe forum,cu siguranta vor mai exista doritoare.
5august
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Aug 28, 2006 8:27 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde mihamatei » Mar Iul 10, 2007 5:49 pm

sa stiti ca si eu m-am gandit la o chestie de genul asta. nu suntem o familie avuta, dar eu m-am gandit ca as putea achizitiona de undeva acele camasute si sa donez o anumita cantitate, dar a fost un gand si nu stiam cum sa-l pun in practica,apoi n-am avut prea mult timp deoarece bebe era micut si atrebuit sa ma ocup de el,dar ma bucur ca mai exista oameni care se gandesc la asta. daca puteti sau stiti cu cine sa vorbiti si va exista un accept, asa cum s-a zis mai devreme, dati un anunt mare pe forum si cred ca doritoare vor fi dinre noi destule! bafta si asteptam niste vesti bune! (ca noi mergem in concediu de duminica).:kiss:<br><br>Post editat de: mihamatei, la: 2007/07/10 18:53
mihamatei
 
Mesaje: 1293
Membru din: Vin Dec 15, 2006 4:10 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde Rozica » Mar Iul 10, 2007 9:19 pm

Sotul meu a fost inb sala cand am nascut. Ba chiar l-a filmat si fotografiat pe bebe de cand a iesit.
Rozica
 
Mesaje: 645
Membru din: Mar Iun 13, 2006 5:50 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde rodi78 » Mie Iul 11, 2007 7:00 am

:ohmy: uau,la stanca ai nascut?
rodi78
 
Mesaje: 1589
Membru din: Joi Aug 17, 2006 11:17 pm
Localitate: cluj napoca

Re:ginecologi buni

Mesajde giagirl » Mie Iul 11, 2007 9:16 am

caut un ginecolog.dupa ce am citit pe aici cele mai bune pareri le-ati avut despre dr.Cezarin si dr.Fulga. Din cate stiti care e mai deschis catre cezariana? Eu am nascut prima oara cu cezariana si nu vreau a doua oara sa ma puna sa ma chinui, ca mai sunt si adepti ai nasterii vaginale dupa cezariana.
giagirl
 
Mesaje: 750
Membru din: Mie Iun 07, 2006 2:15 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde gabi77 » Mie Iul 11, 2007 11:26 am

eu am nascut tot la stanca, cu Dana Mihut. o super doamna. chiar la inceputul sarcinii m-a intrebat cum vreau sa nasc. eu am ales varianta naturala;) de stiam ce ma asteapta....:P
asa cred eu ca e normal, orice medic sa-ti dea dreptul sa alegi varianta pe care o vrei.
Gia, vine bebe?:) :kiss: :kiss: :kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde giagirl » Mie Iul 11, 2007 12:30 pm

pai inca nu e sigur, dar ne-am hotarat ca vrem, si as vrea sa ma duc din timp la medic, sa fie totul ok.
giagirl
 
Mesaje: 750
Membru din: Mie Iun 07, 2006 2:15 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde gabi77 » Mie Iul 11, 2007 2:03 pm

:kiss: :kiss: :kiss: Doamne-ajuta, sa vina bine si sanatos:kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde giagirl » Mie Iul 11, 2007 4:03 pm

mersi mult.:kiss:
giagirl
 
Mesaje: 750
Membru din: Mie Iun 07, 2006 2:15 pm

Re:ginecologi buni

Mesajde Rozica » Mie Iul 11, 2007 10:00 pm

Da Rodi, la Stanca am nascut cu dr. Todea Cezarin...de care sunt foarteeeeeee multumita.
Rozica
 
Mesaje: 645
Membru din: Mar Iun 13, 2006 5:50 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Clinici GINECOLOGIE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron