Vacanta 2006

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Vacanta 2006

Mesajde mgm » Mar Feb 28, 2006 9:13 pm

Stiu ca e inca devreme,dar eu ma gandesc deja la vara...poate si pt. ca m-am saturat de iarna:P Si cum parca anul asta nu prea sunt conditii propice de mers undeva(avind in vedere problemele cu gripa aviara),m-am gandit sa va intreb-v-ati gandit unde mergeti si cand?Stiti ceva locuri faine unde merita mers?Sau preferati vreo statiune?Veti merge undeva cu copiii anul asta?
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Vacanta 2006

Mesajde Nicole » Mar Feb 28, 2006 9:37 pm

eu una nici nu visez sa am concediu deci nu prea sint sanse ... dar pot sa spun ca sint indragostita de zona Vatra Dornei unde am inceput sa merg de la 2 ani jumate cu ai mei pina cind am fost de liceu. Asta in fiecare vara. Statiunea s-a modernizat intre timp, dar preturile sint mult mai acceptabile, in Modova in general. daca ar fi dupa mine, si nu as avea si copil mic, mi-as lua cortul in spinare cum eram obisnuita intr-o vreme si daca nu-mi placea locul ales ma urcam rapid in tren sau ce era si schimbam destinatia.... vremuri apuse.
Nicole
 
Mesaje: 86
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 12:58 pm

Re:Vacanta 2006

Mesajde tzush » Mie Mar 01, 2006 9:07 am

ehhhhhh si mie mi-e taaaaaaaaaare dor de cort :(
sper din tot sufletul ca in aceasta vara sa mergem impreuna cu nasii lui david in grecia. asa se preconizeaza ... sa vedem cum o sa ne si permitem ... financiar vorbind. dar chiar nu as vrea sa ratez ocazia. ar fi 2 saptamani de rai pentru mine :D
tzush
 
Mesaje: 318
Membru din: Dum Feb 12, 2006 11:16 pm

Re:Vacanta 2006

Mesajde mdamsa » Mie Mar 01, 2006 9:30 am

cred ca daca ar fi sa ma duc undeva in concediu asi pleca la baile olanesti .am auzit ca s-a pus la punct totul acolo si preturile sunt foarte bune.iar daca asi avea cate un week end sa pot iesi exista o pensiune foarte frumoasa si la preturi acceptabile unde merita de vazut.e numai bine ptr odihna si recreere si copiii pot sta afara ca e in natura.se numeste pensiunea Lara si nu este departe de cluj.
mdamsa
 
Mesaje: 243
Membru din: Mar Feb 21, 2006 3:50 pm
Localitate: cluj napoca

Re:Vacanta 2006

Mesajde mgm » Mie Mar 01, 2006 9:53 am

Tzush,imi poti spune unde mergeti exact in Grecia?Sau unde merita mers?Ne gandeam si noi,dar nu prea stiu unde ar fi mai fain si nici sa nu-ti ia toti banii:P A,si voi cu ce mergeti?Ca din cate stiu marea majoritate merg cu autocarul,dar cred ca pt. un copil,mai ales mic,e tare greu.Imi zicea cineva care a mers cu un copilmai mare,ca abia a rezistat pe drum.Si de Baile Olanesti am auzit ca e fain,dar n-am fost.Langa Cluj,noi am fost odata la Belis,la o pensiune,dar mai demult,nu stiu daca mai e acum.Dar ne-a placut foarte mult-locurile,aerul,totul a fost super.
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Vacanta 2006

Mesajde mdamsa » Mie Mar 01, 2006 9:58 am

eu lucrez la o agenetie de turism asa ca am umblat prin multe locuri si va pot da informatii doar intrebati.grecia merita vazuta dar nu cu autocarul si mai ales cand ai un copil mic nu merita de mers cu autocar.nu e foarte scump dar desigur depinde de perioade,locuri si pretentii.
mdamsa
 
Mesaje: 243
Membru din: Mar Feb 21, 2006 3:50 pm
Localitate: cluj napoca

Re:Vacanta 2006

Mesajde mgm » Mie Mar 01, 2006 10:09 am

mdamsa,unde ne recomanzi sa mergem?noi avem doi copii,unul; de 3 ani jumate si altul de 11 luni.am vrea la mare,dar nu stim exact unde(ca nu stim ce va fi la noi cu aviara asta )si am auzit ca sunt si preturi foarte mari si servicii nu asa grozave.Nu am vrea sa plecam nici foarte departe,ca sa nu ne chinuim pe drum-stiu si de varianta cu charter,dar nu stim o firma serioasa cu care am putea merge.Deci am cauta ceva pt. august-septembrie,la mare,cu demipensiune sau all-inclusive si nu foarte \"daunator la buzunar\":laugh: :P
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Vacanta 2006

Mesajde mdamsa » Mie Mar 01, 2006 10:29 am

daca vreti sa mergeti in tara in septembrie deja va fi mai ieftin cat de cat .daca ati vrea pe litoral atunci in nici un caz nu mamaia sau constanta mai ales daca mergeti cu masina.neptun,saturn...daca mergeti pe litoralul grecesc atunci de la mijlocul lui septembrie va fi mult mai ieftin .si desigur tota asa cu masina sa puteti sa va miscati .eu daca asi merge cu cea mica asi alege mai mult o zona de munte decat zona de litoral dar asta fiecare de ii place mai mult desigur.oricum cand veti hotari pot sa va spun niste preturi aproximative care sa nu fie foarte mari ca sa va puteti hotari
mdamsa
 
Mesaje: 243
Membru din: Mar Feb 21, 2006 3:50 pm
Localitate: cluj napoca

Re:Vacanta 2006

Mesajde mgm » Mie Mar 01, 2006 10:51 am

Sa-mi spui daca poti unde te pot contacta,ca sa vorbim mai multe.Merci
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Vacanta 2006

Mesajde mdamsa » Mie Mar 01, 2006 10:53 am

nici o problema. biroul este in centru str.iuliu maniu colt cu baba novac se numeste ro champion tours.de regula sunt acolo dar daca stiu dinainte nici o problema
mdamsa
 
Mesaje: 243
Membru din: Mar Feb 21, 2006 3:50 pm
Localitate: cluj napoca

Re:Vacanta 2006

Mesajde Arin » Mie Mar 01, 2006 10:59 am

In ceea ce priveste Grecia, parerea mea este ca merita partea insulara unde serviciile sunt mult mai bune si e si mai frumoasa. Partea continentala lasa de dorit. daca ajungeti in Grecia insa, neaparat sa nu ratati Teaslonik-ul. E cel mai frumos oras din Grecia. Insa cu bebe mic e cam dificil (caldura mare, uneori chiar si in sept., daca il apuca ceva ... nu prea vreau sa ma gandesc, calatoria, etc.). De mers cu autocarul e horror. Nici sa nu va ganditi!
In tara merita cam peste tot. Acum incet , incet , serviciile incep sa fie bunicele (preturile, depinde).
In ceea ce priveste Olanesti, merita. Aer curat, liniste (poate e printre putinele locuri unde mai poti petrece un concediu linistit, fara manele si baieti de cartier si unde poti sa-ti dormi noptile). Merita mers mai ales cand acasa e caldura mare, acolo fiind numai bine. In plus apele minerale naturale sunt .... \"miraculoase\". Statiunea s-a dezvoltat extraordinar in ultimii ani, asa ca sunt posibilitati pt. toate categoriile. O singura problema : nu stiu gati (peste tot unde te duci si in fiecare zi, cam aceleasi feluri de mancare, exceptie restaurantele in care au angajat bucatari ... din Ardeal).
Si daca tot suntem la capitolul asta: Sangeorz _Bai ati incercat? (fac reclama fiindca socrii mei acolo locuiesc). :P . Zona cu aer curat, liniste, atmosfera rustica, aer ionizat negativ care te \"imbie \" la somn din primele doua ore cand ai ajuns, iar pt. cei cu problemute ale ap. digestiv exista niste ape minerale recunoscute care merg excelent. In plus poti face niste trasee usurele de munte si poti incerca sa prinzi ... pastrav, pe o vale superba.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:Vacanta 2006

Mesajde Arin » Mie Mar 01, 2006 11:00 am

Am gresit denumirea unui oras: corect e Tesalonik. Sorry.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:Vacanta 2006

Mesajde tzush » Mie Mar 01, 2006 1:48 pm

[b:]mdamsa a scris:[/b:]
[quote:]cred ca daca ar fi sa ma duc undeva in concediu asi pleca la baile olanesti .am auzit ca s-a pus la punct totul acolo si preturile sunt foarte bune.iar daca asi avea cate un week end sa pot iesi exista o pensiune foarte frumoasa si la preturi acceptabile unde merita de vazut.e numai bine ptr odihna si recreere si copiii pot sta afara ca e in natura.se numeste pensiunea Lara si nu este departe de cluj.[/quote:]

am fost la inc lui decembrie. sincer, n-as recomanda olanesti. in tara cel mai mult mi-a placut zona voronet. super k acolo, zic eu. la olanesti sunt destul de k hotelurile, da\' mare lucru n-ai de facut. dar decizia e a ta ..:)
tzush
 
Mesaje: 318
Membru din: Dum Feb 12, 2006 11:16 pm

Re:Vacanta 2006

Mesajde tzush » Mie Mar 01, 2006 1:52 pm

[b:]MGM a scris:[/b:]
[quote:]Tzush,imi poti spune unde mergeti exact in Grecia?Sau unde merita mers?Ne gandeam si noi,dar nu prea stiu unde ar fi mai fain si nici sa nu-ti ia toti banii:P A,si voi cu ce mergeti?Ca din cate stiu marea majoritate merg cu autocarul,dar cred ca pt. un copil,mai ales mic,e tare greu.Imi zicea cineva care a mers cu un copilmai mare,ca abia a rezistat pe drum.Si de Baile Olanesti am auzit ca e fain,dar n-am fost.Langa Cluj,noi am fost odata la Belis,la o pensiune,dar mai demult,nu stiu daca mai e acum.Dar ne-a placut foarte mult-locurile,aerul,totul a fost super.[/quote:]


mgm, noi merem la niste fosti studenti de-ai prietenilor nostri, care sunt super drsgut. eu una cred ca asa merita vazuta grecia, cu localnicii, nu in locurile aglomerate si scumpe ptr turisti. de asta spuneam ca sper sa nu ratam ocazia ca n-o mai prindem. cat priveste transportul ... cu masina, punem ambele fam benzina :D

la belis am fost vara trecuta, chiar langa lac. as recomanda cu placere cortul acolo. e absolut superb si rupt de lume ... exceptand pe unu\' cu drujba care ne-a bipait o zi intreaga de ne-a venit sa ii dam in cap :evil: dar a fost super ... si te si bronzezi super. eu eram in luna a 7/8-a cand am fost :woohoo:
tzush
 
Mesaje: 318
Membru din: Dum Feb 12, 2006 11:16 pm

Re:Vacanta 2006

Mesajde mgm » Mie Mar 01, 2006 2:02 pm

Pai asa e chiar fain de mers,daca ai la cine merge.Deci tu ai aranjata vacanta Tzush:woohoo: Super!!Sa va distrati!:)
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Următorul

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori

cron