socrii

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

socrii

Mesajde tzush » Mie Feb 15, 2006 8:03 pm

deci ... dupa cum spuneam la topicu\' bunicii ... cum sta treaba la voi cu parintii si socrii? parerea mea am postat-o acolo ... B)
tzush
 
Mesaje: 318
Membru din: Dum Feb 12, 2006 11:16 pm

Re:socrii

Mesajde mgm » Mie Feb 15, 2006 10:13 pm

Eu sunt de loc din Brasov,dar sunt in Cluj de 8 ani,am venit la facultate si...am ramas.Parintii mei sunt acolo,inca lucreaza si ne vedem cat de des.Ei au o gandire sanatoasa,ca fiecaruia ii \"sade\" bine cu familia lui.chestie cu care sunt de acord.Asa ca relatiile sunt bune,ne ajuta cand pot si cum pot si cand ne vedem ne simtim bine impreuna,iar copiiii(mai ales cel mare) ii iubesc mult.Socrii nu sunt in top in preferintele mele,dar am invatat sa ii accept asa cum sunt,pt. ca vrind-nevrind,suntem familie, si ne vedem ceva mai des decat cu ai mei(pt. ca sunt in Cluj),dar nu foarte.In principiu,de cand avem copiii si eu si sotul meu suntem mai intelegatori cu parintii nostri,odata pentru ca ne sunt parinti si dup-aia pentru ca poate si noi o sa ajungem batraneti si daca \"bine faci,bine gasesti\",adica speram ca viata sa ne dea si noua o relatie buna cu copiii si nepotii:)
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:socrii

Mesajde anca27 » Mie Feb 15, 2006 11:48 pm

Pe noi geografia nu ne prea ajuta ca locuim cu socrii. Asa ca fericiti cei care locuiesc singuri.
anca27
 
Mesaje: 298
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:40 pm

Re:socrii

Mesajde tzush » Joi Feb 16, 2006 8:56 am

anca, nu ma refeream la locuit ... ca majoritatea nu locuieste cu bunicii :D sper eu ...:blush:
tzush
 
Mesaje: 318
Membru din: Dum Feb 12, 2006 11:16 pm

Re:socrii

Mesajde dora » Joi Feb 16, 2006 2:26 pm

Socrii mei sunt in Suceava , asa ca ne vedem de 2-3 /an . E foarte bine , nu ca nu mi-ar placea mai des , pt ca ei nu sunt genul de om care sa-si bage coditza ..........in schimb noi stam cu mama ( in ap. ei ) , dar deocamdata profitam de lipsa ei , pt ca s-a mutat la bunicu ( batranetea bla bla ).
Grigorescu
dora
 
Mesaje: 205
Membru din: Joi Ian 05, 2006 12:06 pm

Re:socrii

Mesajde tzush » Joi Feb 16, 2006 4:24 pm

sper, s0pre binele tau, mama sa ramana la bunicu\' :huh:
deci ... si odrasla ta e juma\' moldovean? :D ca a mea, ... hihihiiii
din pascani socrii :D
tzush
 
Mesaje: 318
Membru din: Dum Feb 12, 2006 11:16 pm

Re:socrii

Mesajde tzupi » Joi Feb 16, 2006 4:27 pm

Situatia lui MGM seamana exterm de mult cu a noastra si de aceea sunt total de acord cu tine MGM
tzupi
 
Mesaje: 227
Membru din: Mar Ian 03, 2006 8:14 pm

Re:socrii

Mesajde Arin » Joi Feb 16, 2006 4:51 pm

Eu, dupa ce la inceput nu m-am inteles cu socri, acuma ma inteleg tare bine (deocamdata), e drept ca ne vedem rarut si recunosc si ei ca e mai bine asa. Soacra-mea in special e o dulceata de femeie, care se da in vant sa pregateasca de toate cand ii vine ginerele acasa (clatite la 12 noaptea ca am pomenit eu de clatite, prajituri sau cozonaci, etc). Deci referitor la socrii mei, deocamdata, de bine. Sper sa-i tina. In schimb ailalti \"socrii\" au cam luat-o\" pe aratura\" in ultimii ani si nu ai cu cine te intelege, sunt multumiti doar atunci cand pot controla totul si din pacate noi nu suntem genul, deci am ajuns la concluzia ca ori se schomba ei ..... ori ..... ne-om vedea..... candva, intr-o zi cu mult soare. (stiu ca ceea ce spun nu-i tocmai frumos, insa cand vine vorba de familia mea si de copilul meu, asta e.).
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:socrii

Mesajde tzush » Joi Feb 16, 2006 5:11 pm

abia asteptam sa-ti vad post-it-u\' arin draga ... sa stii ca asa e mama mea cu iulian. nici nu sufla iulian ca ar avea vreo pofta, ca mama hop! - rezolva problema :D
dar ai lui iulian sunt super in schimb ....
intr-un final ... \"mai rarutz ca-i mai dragutz\" se aplica si la noi :whistle:
tzush
 
Mesaje: 318
Membru din: Dum Feb 12, 2006 11:16 pm

Re:socrii

Mesajde Ioanab » Vin Feb 17, 2006 10:34 am

Sa nu aruncati cu petre in mine.....
mie chiar mi-ar placea sa vad cum e sa ai socrii.... ca din pacate nu mai sunt nici unul dintre ei.
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:socrii

Mesajde tzush » Vin Feb 17, 2006 10:35 am

no bine tu ../. ne pare rau :D
tzush
 
Mesaje: 318
Membru din: Dum Feb 12, 2006 11:16 pm

Re:socrii

Mesajde tzupi » Vin Feb 17, 2006 10:44 am

de cele mai multe ori e bine sa ai socri(din pct. nostru de vedere) pentru ca de fiecare data cand ai nevoie de ei sunt acolo si te ajuta, chiar daca cate o data uita ca e doar nepotelul lor si ca trebuie sa se sfatuiasca cu noi in anumite probleme nu sa actioneze asa cu stiu ei ca e cel mai bine sau cum l=au vazut pe cutarica ca face cu copilul lui.
tzupi
 
Mesaje: 227
Membru din: Mar Ian 03, 2006 8:14 pm

Re:socrii

Mesajde Ioanab » Vin Feb 17, 2006 10:50 am

In schimb taica-meu compenzeaza pe pertea lui Cristi ...hehehehe e un adevarat socru\' !:laugh:
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:socrii

Mesajde Arin » Vin Feb 17, 2006 1:13 pm

Ioanab, nu-i asa de rau sa ai socrii. Nu spunem asta, ci doar ca unii din noi au socrii si ..... socrii. Aici e discutia. In nici un caz nu dorim sa ne punem parinti jumatatilor ... la zid. Sigur ca e valabila si vorba \" Rau cu rau, dar (uneori), mai rau , fara\". Cat timp familia iti ramane \"intacta\" in urma prezentei lor pe la tine, totul e OK. Din pacate trebuie admis ca exista indivizi care sunt atat de \"lipiti\"de ai lor, incat parca s-au casatorit cu ... parintii, si sunt dispusi (mare greseala) sa se certe cu partenerul mai bine, decat sa nu dea dreptate \"mamicutei\" si \"taticutului\". Ei, atunci incepi sa te gandesti daca ti-ai ales bine .... socrii.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:socrii

Mesajde dora » Vin Feb 17, 2006 1:35 pm

Ei bine eu am facut greseala de a ma certa cu sotul meu .........dar ca sa ii dau dreptate mamei mele ..........am facut rau dar mi-a trecut ,m-am invatat si eu minte ........ca doar nu cu mama dorm in pat .
Referitor si la socrii si la patinti .........buni sau rai ............sunt ai nostrii .
Grigorescu
dora
 
Mesaje: 205
Membru din: Joi Ian 05, 2006 12:06 pm

Următorul

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron