gimnastica mamici

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

gimnastica mamici

Mesajde divio » Mie Aug 23, 2006 8:38 am

salutare tuturor! cum faceti ca sa va recapatati forma de dinainte? eu as vrea sa fac gimnastica dar n-am cu cine-mi lasa puiuta de 3 luni jumate!:unsure:
divio
 
Mesaje: 34
Membru din: Mar Aug 22, 2006 12:55 pm

Re:gimnastica mamici

Mesajde Elia » Mie Aug 23, 2006 8:42 am

bun venit pe site! ce sa mai vorbim de forma dinainte? le apreciez pe mamicile care au reusit performanta. eu nu am reusit, dar nici nu am facut ceva organizat pt asta:( asa ca degeaba ma pling. insa acum, oricum, incerc sa-l fac pe al doilea, si o sa vad eu dupa aceea....
Elia
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mai 03, 2006 11:17 am

Re:gimnastica mamici

Mesajde gabi77 » Mie Aug 23, 2006 10:14 am

cea mai buna gimnastica o sa o faci de cand puiutza ta va avea vreo 8 luni si va incepe sa paseasca sa vrea la tobogane si sus si iar jos si umbla dupa ea prin toata casa. aia gimnastica. si inca n-are rost sa te disperi, pt ca dupa 6 luni oricum vei da incet incet jos din kg.
sincera sa fiu si eu la apreciez pe cele care au timp de gimnastica, dar cum eu n-am nici un ajutor, si puiutu mic si tati lui si casa, toate sunt ale mele si de altele nici vorba, iar seara pe la 10 cand s-a linistit toata casa nu vad la ce sala de gimnastica as putea merge, ca mi se intampla sa adorm inainte de a ajunge cu capul pe perna:P
asa ca, ma mandresc cu baiatul meu si mai camuflez cumva colacutzii de la burtica;)
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:gimnastica mamici

Mesajde divio » Mie Aug 23, 2006 10:18 am

mersi de urarea de bunvenit! stii, eu am fost o tipa bine inainte (acuma incep sa ma laud) si ma enervam cand toata lumea zicea : o sa vezi tu, niciodata n-o sa mai fii la fel daca faci un copil, si acuma vreau sa le demonstrez ca nu e asa! in plus, faceam fitness inainte (chiar eram dependenta) si ma simteam asa de bine si de in forma...daca fac acasa, nu e acelasi lucru...la sala parca mai si socializezi, te umpli de energie, te rupi de probleme...mi-e tare dor!...
si eu vreau sa mai fac un copil, dar nu chiar acuma, vreau sa-mi recapat mai intai forma fizica si mai ales \"psihica\";) , sa mai creasca asta mica si dup\'aia - altfel e greu!
pupici multi!
divio
 
Mesaje: 34
Membru din: Mar Aug 22, 2006 12:55 pm

Re:gimnastica mamici

Mesajde gabi77 » Mie Aug 23, 2006 10:24 am

daca ai fost o tipa bine, stai linistita ca la fel o sa ajungi. si mare minciunica cine spune ca n-o sa mai fii niciodata ca inainte. stiu eu o pers. care dupa ce a nascut a ajuns sa arate mai bine decat inainte, si nu avea inainte 100 kg si acum 80, ci faze de alea, inainte vreo 65 si acum 55. asa ca, un pic de rabdarica:)
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:gimnastica mamici

Mesajde divio » Mie Aug 23, 2006 10:32 am

mersi mult de incurajare, draga gabi77! sper sa fie asa! dar tare am impresia ca daca eu nu fac nimic in privinta asta, n-o sa se intample!stiti, fetelor, am auzit ca in strainatate sunt centre pentru proaspetele mamici, unde se face gimnastica special conceputa pentru ele, unde bb-ul e supravegheat de personalul centrului pana mamicile isi fac ora de gimnastica!voua v-ar place? v-ati rupe o ora ca sa mergeti?
divio
 
Mesaje: 34
Membru din: Mar Aug 22, 2006 12:55 pm

Re:gimnastica mamici

Mesajde Elia » Mie Aug 23, 2006 11:04 am

cui nu i-ar place....:S
fii insa optimista, cu siguranta vei ajunge cum ai fost inainte, daca asa iti propui. vei gasi o solutie mai devreme sau mai tirziu. poate cauti o tanti care sa stea cu puiu tau afara pina dai o fuga la sala, sau ceva de genul asta.
si eu cunosc cazuri (nu al meu:sick: ) de mamici care si-au revenit f bine. ajunge sa ma uit prin parc si vad destule. nu stiu cum aratau inainte , dar sunt unele care acum sunt bine. am vazut chiar ieri o mamica cu 2 baietei, parca era manechin si mi-am zis bravo ei !
Elia
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mai 03, 2006 11:17 am

Re:gimnastica mamici

Mesajde Daniela » Mie Aug 23, 2006 12:41 pm

Divio,stai linistita ca in 2 ani sigur revii la greutatea de dinainte de sarcina.Eu am avut inainte 47kg,iar cu sarcina am pus 17kg,eram ca un balonas,am crezut ca nu o sa le mai dau jos niciodata.Dar dupa 1an de la nastere am ajuns la 51kg,fara sala si fitness,numai cu alergarile dupa zvapaiatul meu care nu sta o secunda locului:silly: .Acum dupa 2ani m-am mentinut la 51kg,eu sunt multumita cat am slabit,fara gimnastica ,unii imi zic ca-s chiar slaba;) .
Daniela
 
Mesaje: 294
Membru din: Joi Feb 23, 2006 3:24 pm

Re:gimnastica mamici

Mesajde Tatiana » Mie Aug 23, 2006 12:58 pm

DIVIO, la PROVITA (pe Observatorului) se face si gimnastica pentru proaspetele mamici, doar ca n-au personal cine sa se ocupe de bebelusi. Acum doi ani, cand am fost, m-a ajutat foarte mult sa-mi revin la forme \"feminine\". Din septembrie vreau sa merg din nou. Eu las copilasii pe mana lui tati, ca doar si el trebuie sa se descurce singur cu ei, cateva ore.
Tatiana
 
Mesaje: 186
Membru din: Mar Ian 24, 2006 2:13 pm

Re:gimnastica mamici

Mesajde divio » Mie Aug 23, 2006 5:44 pm

va pup si va multumesc tuturor pentru incurajari!
divio
 
Mesaje: 34
Membru din: Mar Aug 22, 2006 12:55 pm

Re:gimnastica mamici

Mesajde divio » Mie Aug 23, 2006 5:47 pm

am fost si eu la provita inainte de naster si a fost superfain!dar nu stiam ca fac si cursuri postpartum...in alta ordine de idei, taticul nostru lucreaza tarziu si vine obosit acasa...ma ajuta si el cum poate, ii facem impreuna baia si sta cu ea pana fac eu dus, dar daca plange intra in panica si mi-o aduce repede...
divio
 
Mesaje: 34
Membru din: Mar Aug 22, 2006 12:55 pm

Re:gimnastica mamici

Mesajde giagirl » Joi Aug 24, 2006 8:33 am

si eu am fost la provita cat am fost gravida,
dar dupa ce am nascut au spus ca nu au destule mamici ca sa faca o grupa de lauze.
mi-am lasat numarul de telefon (ca ma anunta cand se mai strang mame)
da\' de unde.
nu m-a sunat nimeni.
daca stiti ca se face grupa, as veni si eu, ca la sala mi-e cam rusine sa ma duc:blush:
giagirl
 
Mesaje: 750
Membru din: Mie Iun 07, 2006 2:15 pm

Re:gimnastica mamici

Mesajde giagirl » Joi Aug 24, 2006 8:39 am

am mai pus un topic mai demult cu piscina pt gravide si bebei
ce ziceti , sa fac si o minicresa pana cand mamicile fac putina miscare
(si mai stau la o cafea de barfa)
momentan imi caut spatiu
daca stie cineva un teren de vanzare de vreo 200mp (chiar la cineva in curte).
dar sa aiba gaz, lumina, apa -nu conteaza zona, ca la cat de frumos va fii in interior
nu mai conteaza pe ce strada e;)
giagirl
 
Mesaje: 750
Membru din: Mie Iun 07, 2006 2:15 pm

Re:gimnastica mamici

Mesajde tzupi » Joi Aug 24, 2006 11:24 am

Gabi77 sunt totall de acord cu tine. A trecut un anisor si am dat jos jumatate din cat am pus. Colacutii incerc sa ii maschez si eu da nu prea imi iese:P IN rest am tot zis ca o sa merg la fitness ca asa nu se mai poate, dar dupa o zi intreaga de alergatura dupa Mara, seara la 11 cand reusesc sa strang casa sa termin mancarea si sa vreau sa vad si eu macar stirile la Tv adorm instant asqa ca miscarea o fac cu tzupilishka mea prin casa:)
tzupi
 
Mesaje: 227
Membru din: Mar Ian 03, 2006 8:14 pm

Re:gimnastica mamici

Mesajde divio » Joi Aug 24, 2006 7:21 pm

faza cu piscina ar fi super! pe cand estimezi ca va fi gata chestia asta, giagirl?
divio
 
Mesaje: 34
Membru din: Mar Aug 22, 2006 12:55 pm

Următorul

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori

cron