Cum scapam de furnici

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Cum scapam de furnici

Mesajde gama » Sâm Iul 22, 2006 7:42 am

De vreo 3 luni mi-au invadat furnicile apartamentul si nu reusesc sa scap de ele. Nici nu stiu cum au ajuns la etajul 4, dar ies mai ales dintre placile de faianta si gresie, pe la rosturi. Daca stie careva cum sa scap de ele va rog mult sa-mi spuneti. Multumesc anticipat.
gama
 
Mesaje: 21
Membru din: Mie Ian 04, 2006 6:45 pm

Re:Cum scapam de furnici

Mesajde admin » Sâm Iul 22, 2006 7:54 am

Ai doua variante: ceva spray cu spuma care se gaseste in comert sau, varianta mai durabila, cumperi una-doua pungulite de Furnitel de la magazinele care vand ingrasaminte si substante pentru gradina - e un praf foarte fin care se aplica de doua ori la distanta de 15 zile. Eu ma lupt cu ele de un an de zile dar inca n-am reusit sa scap de ele, asa ca voi aplica o solutie radicala:evil: Bafta multa!
admin
 
Mesaje: 261
Membru din: Lun Sep 28, 2009 7:25 pm

Re:Cum scapam de furnici

Mesajde mgm » Sâm Iul 22, 2006 10:30 am

Problema e ca daca numai tu dai cu tot felul de spray-uri,vin iar de la vecini.Parerea mea e ca trebuie avuta o discutie pe scara si toata lumea sa dea cu ceva.
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Cum scapam de furnici

Mesajde mesi » Sâm Iul 22, 2006 12:49 pm

si noi avem animalutze harnicutze de cand ne-am mutat aici si si noi stam la patru
si eu tot cu furnitel incer si pare ca da rezultate, dar oricum au perioade can d dispar,deci niciodata nu poti fi sigura ca ai scapat de ei
si cred ca mai adauga la problema si copii mici cum aproape totzi de pe acest forum avem care lasa firimituri de biscuiti napolitane si alte cele prin casa
daca nu gasesc mancare dipar o vreme
dar eu u mai rezist sa aspir tota ziua:sick:
la fica mea tare ii plac animalele dar cand gasesc si in pat e tare enervant
un pic mi si frica de furnitel ca totusi e otrava si piticii intra in contact cu praful acesta sper sa nu aiba efect si asupra lor
mesi
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iul 22, 2006 12:34 pm

Re:Cum scapam de furnici

Mesajde gama » Sâm Iul 22, 2006 2:04 pm

Cu Furnitel mi-e frica sa dau ca baiatul meu toata ziua e cu miinile pe jos,se joaca cu mingea s.a m.d. Daca n-o sa gasesc alta solutie o fac si pe asta.Multumesc mult pt.raspunsuri.
gama
 
Mesaje: 21
Membru din: Mie Ian 04, 2006 6:45 pm


Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron