Indemnizatia pe card?

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Indemnizatia pe card?

Mesajde Codruta » Joi Iul 06, 2006 7:34 am

As vrea sa va intreb daca a primit cineva indemnizatia pe card. Conform celor spuse de cei de la DM, de luna aceasta asa se vor primii. Daca ii primiti, imi puteti spune, va rog.
Nu de alta, dar daca se dau tot prin Posta Romana ar trebui sa fac o procura sa mi ridice altcineva, noi fiind plecati. Si n-as da 400.000 lei pe ea, daca ni vor vira astfel.
Va multumesc!
Codruta
 
Mesaje: 63
Membru din: Lun Apr 10, 2006 1:02 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde gabi77 » Joi Iul 06, 2006 7:42 am

asa am citit si eu, ca de luna asta intra pe card. poate acum ii vireaza in aceeiasi zi pt. toata lumea, ca postasul ii aducea cum ii venea lui. mie de ex. imi veneau prin 9-10, iar prietenei mele care sta la cateva blocuri mai sus, prin 27. nu mi s-a parut corect.
daca imi intra si pe card mai repede decat la altii, te anunt.:kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde mgm » Joi Iul 06, 2006 7:46 am

Eu m-am uitat chiar ieri pe card,cand am vazut anuntul si nu erau.La noi veneau in 15,odata cu alocatia copiiilor,deci sper ca pana atunci sa intre.Eu zic ca acuma ar trebui sa fie o zi pt. toata lumea care are card,ca nu cred ca se duc astia la banca de..x ori:P
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde Codruta » Joi Iul 06, 2006 7:59 am

Mie alocatia mi-o vireaza pe card cam de 2-3 luni (cam prin 17), iar indemnizatia venea prin 15. Poate imi vireaza deodata.
Codruta
 
Mesaje: 63
Membru din: Lun Apr 10, 2006 1:02 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde gabi77 » Joi Iul 06, 2006 8:00 am

si mie mi s-ar parea cinstit sa intre la toata lumea in aceiasi zi. si iar ma tot mir si ma tot minunez cum de s-au decis sa puna banii pe card, ca e atata munca.....:P
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde Codruta » Joi Iul 06, 2006 11:57 am

Se pare ca nici luna asta nu va fi pe card, ca am intrebat-o pe postasitza si a zis ca tot ei vor vira si luna aceasta.
Asteptam si vedem....
Codruta
 
Mesaje: 63
Membru din: Lun Apr 10, 2006 1:02 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde mgm » Joi Iul 06, 2006 12:29 pm

Oricum ar fi,cand e vorba de dat bani,tot cei ce ii primesc ies in pierdere.Chiar m-am si mirat cum de s-au hotarat sa puna ei pe card...ca parca era taaare greu:angry: sau...nu?:woohoo: Mie pana la urma mi-e egal cum vin,atata timp cat ajung la mine :P
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde gabi77 » Sâm Iul 15, 2006 6:45 am

Cu toate ca s-a spus in stanga si in dreapta ca se intra in normal si banii vor intra omeneste pe card, nici luna asta n-am avut deosebita placere de a \"bancoma\". si iar am fost la posta si iar am stat in clocitoria de acolo si iar m-am enervat si iar si iar.
Cand scapam de teroare asta de a sta sa pandim pe nenea postasul si a innebuni prin oficiile postale?
in speranta unei vieti mai bune:P va pupam
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde Codruta » Dum Iul 16, 2006 8:14 am

Din pacate si eu mi-am luat banii de la Posta Romana. Iar postasitza nu s-a sinchisit nici macar sa imi lase ceva in cutia postala sa stiu ca trebuie sa merg sa ridic banii de la posta. Noroc ca am mers sa intreb. Asta e! Am mers vineri, ca plecam o saptamana si poate se returnau banii pana veneam noi?! Poate de luna viitoare.......
Codruta
 
Mesaje: 63
Membru din: Lun Apr 10, 2006 1:02 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde visualVenus » Lun Iul 17, 2006 10:51 pm

Eu am vorbit vineri la telefon cu cele de la asistenta soziala care se ocupa cu asa ceva si nu stiau ca s-ar putea deja da indemnizatiile pe card!! Mai sun si maine pentru altceva si voi intreba din nou.

Avand in vedere cele scrise mai jos:
[color=#A7A7A7:]\"Guvernul a decis sa acorde alocatie pentru toti copiii de pana la 18 ani, fara sa mai conditioneze acordarea alocatiei de frecventarea scolii. Decizia urmeaza dupa ce Curtea Constitutionala a stabilit, in martie 2006, ca acest lucru insemna o discriminare. Alocatia nu se va plati retroactiv, fiind valabila doar dupa ce parintii vor face solicitare. Alocatia nu se acorda repetentilor.\"[/color:]
dupa mintea mea asta inseamna ca si copii de scoala ar trebui sa poata primi alocatia pe card (din clasa I ei primesc un carnet de alocatii si pentru fiecare luna tre\' sa completezi o foaie fata-verso, ceea ce e chiar enervant, mai ales daca o ridici pentru mai multe luni o data!) - deci ar trebui sa putem scapa (cei care vrem) de carnetul de alocatii dupa varsta 7 ani...
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde mgm » Lun Iul 17, 2006 11:48 pm

Eu am vazut o stire acum vreo saptamana parca,pe un post local,numai nu am prins-o toata,dar ziceau si ei ceva de indemnizatie pe card,din luna august.O sa vedem ce va fi
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde Daniela » Mar Iul 18, 2006 2:11 pm

Asa-s de furioasa ca nu am primit inca banii ,am fost la posta si nu mi-a dat banii pe motiv ca inca n-au ajuns.Cum naiba n-au ajuns ca alte mamici si i-au scos si numai mie nu mi i-a dat,a zis sa intreb postasul ,da de unde sa-l iau :angry: ,maine trebuie sa-l pandesc cand vine cu corespondenta.nici pe card nu sunt ca am verificat:angry:
voi i-a-ti primit???
Daniela
 
Mesaje: 294
Membru din: Joi Feb 23, 2006 3:24 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde gabi77 » Mar Iul 18, 2006 2:42 pm

pe card nu are rost sa verifici ca nu sunt. eu si luna aceasta i-am luat tot de la posta. daca tu nu-i ai la posta, inseamna ca-i poarta postasul dupa el. (nu esti singurul caz). singura solutie e sa-l pandesti pe nenea postas.
bafta multa si nervi tari.
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde mgm » Mar Iul 18, 2006 3:51 pm

Noi i-am primit prin 10 parca.Ce nu inteleg,cum e posibil sa va puna sa umblati voi pe la posta dupa bani?Nu e datoria postasului sa-i aduca?La noi are o zi in care vine,cel mai tarziu mi-i i-a adus in 15 odata cu alocatia.Eu sper din suflet ca o sa inceapa sa vireze pe card,ca in august noi o sa fim mai mult plecati si sa nu umblu eu dupa ei.Nervi tari va doresc!
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde Tatiana » Mar Iul 18, 2006 11:05 pm

[b:]DANIELA[/b:], mersi mult pentru raspunsul despre 1 Mai :kiss: . Nici noi n-am primit indemnizatia :angry: si-au fost luni in care am primit-o prin 11-12. Noi ne-am mutat de la adresa unde primesc banutii, asa ca nu-l pot pandi pe nea postasu;, nu-mi ramane altceva, decat sa trec pe la posta zilnic. Deci nu esti singura cu banutii in intarziere...
Tatiana
 
Mesaje: 186
Membru din: Mar Ian 24, 2006 2:13 pm

Următorul

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron