Indemnizatia pe card?

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde gabi77 » Lun Aug 14, 2006 9:42 pm

parca am citit povestea mea. dar mie inca nu mi-au venit banii.:angry: de la luna la luna am observat ca-mi vin tot mai tarziu.
de-abia acum incepe distractia pe luna asta, la noi
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde alysia » Lun Aug 14, 2006 10:12 pm

Mie imi vin odata cu pensiile batranilor in bloc...adica pe 21 a lunii...desi prima data mi a venit pe data de 10 dar postasita mi a zis clar ca nu va mai veni decat in 21 atunci cand aduce si pensiile...macar stiu o treaba...si asta e ceva......desi mie in aprobarea cererii de indemnizatie imi spunea ca imi vin banii intre 5 si 15 a fiecarei luni....dar na ...ca sa mai comentez...ca mi aduce cand vrea muschii ei(postasita)...o idioata....asa i la noi din pacate...\'te scuipa pe fata\'... n ai ce comenta...dar abia astept sa vina pe card odata!
alysia
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Iul 18, 2006 11:59 am

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde Tatiana » Lun Aug 14, 2006 10:40 pm

GABI, probabil functionara de la posta mi-a pus o pila sa n-o mai stresez cu prezenta mea :woohoo: zilnica sau tot la doua zile, dupa data de 12 ;). Vorbind serios, doar o data am sunat la Dir muncii, acum doua luni, cand mi-au intarziat banii, si mi-au zis ca de la ei au plecat, sunt blocati la posta. Nici eu nu inteleg de ce unele primesc pe card si altele nu. Aaaa, sigur ca dosarul meu e diferit ...contine doua certificate de nastere :P . Si din cauza asta, in prima luna n-am primit banii pentru ca nu stiau cum sa-l introduca in programul lor :evil: Atunci sotul a fost pe la ei si-a facut scandal (de parca sunt prima care are gemeni).
Tatiana
 
Mesaje: 186
Membru din: Mar Ian 24, 2006 2:13 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde gabi77 » Mar Aug 15, 2006 7:33 am

:laugh: :laugh: :laugh: . ma gandeam eu ca e ceva special la voi in familie.;)
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde Ank » Joi Aug 17, 2006 9:32 am

Am intrat si eu sa ma plang...De Romania asta care ne-ocupa toti nervii, nu numai timpul...In confrmitate cu legislatia din Romania, am nascut in iunie si voi primi prima indemnizatie in...septembrie!!! E drept am primit si cei 85%din salariu de 42 de zile de concediu de lauzie (care nu-nteleg nici in ruptul capului de ce am fost obligata sa il iau) - suma care s-a apropiat de 4 milioane. Iar luna august trebuie sa o trecem cu salariul de bugetar al lui tati. Si si naiba stie cat din luna septembrie pana intra banii la posta sau pe card. Cred ca voi fi tare suparata dc va fi sa merg la posta, asa ca sa se pazeasca functionarele de-acolo :laugh:
Uuuf!
Ank
 
Mesaje: 505
Membru din: Mar Mar 07, 2006 7:42 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde Codruta » Vin Aug 25, 2006 8:56 pm

le-am tirmis un mail la Directia Muncii.
Mi-a raspuns ca de trebuie sa depun extrasul de cont stampilat de banca.
Eu l-am depus si era cu semnatura bancii. Alocatia mi-o vireaza de cateva luni bune pe card. Merg luni si le duc un nou extras, semnat. Oricum, nu e primul act care il duc in mai multe randuri la ei, pentru dosarul CIC.
Sa vedem, poate in septembrie.....
Codruta
 
Mesaje: 63
Membru din: Lun Apr 10, 2006 1:02 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde mgm » Vin Aug 25, 2006 9:44 pm

Luna asta cat am fost plecati,am sperat si eu ca vor veni banii pe card,dar nici pomenala.si de laDir de Munca tot asa mi-au zis,ca trebe uin extras cu stampila bancii,desi eu tin minte ca avea ceva stampila cel pe care l-am dus deja...Asa ca m-am enervat si nu mai vreau nici un ban pe card,si-asa mai am numai vreo 6 luni de primit,o sa raman cu posta,ca la noi vine postasul cam prin 10-11 ale lunii.Daca ceva merge,sa nu schimb sa nu fie mai rau...:unsure:
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde alysia » Sâm Aug 26, 2006 8:48 am

Romanie draga Romanie - O tara a tuturor posibilitatilor!!!!!!!Incepe sa mi fie sila de ea!!!!!!!!:evil:
alysia
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Iul 18, 2006 11:59 am

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde Codruta » Sâm Aug 26, 2006 8:49 pm

M-am dus sa duc extrasul!!! Dupa ce am stat la coada la ITM, mi-au zis ca doar luni este program pentru indemnizatii. N-a vrut sa imi ia extrasul.
Da, da.........tot mai sila
Codruta
 
Mesaje: 63
Membru din: Lun Apr 10, 2006 1:02 pm

Re:Indemnizatia pe card?

Mesajde Tatiana » Sâm Aug 26, 2006 9:53 pm

:( :( :(

Extrasul meu pus la dosar avea 3 stampile de la banca :woohoo: . De la ghiseul bancii m-au trimis si la secretariat, sa-mi dea nr de iesire :blink: . E vorba de B. Tiriac.
Tatiana
 
Mesaje: 186
Membru din: Mar Ian 24, 2006 2:13 pm

Anterior

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron