ce medic imi recomandati ?

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Re:ce medic imi recomandati ?

Mesajde voichita » Mie Iul 05, 2006 8:24 pm

radu e din 8 februarie 2005
voichita
 
Mesaje: 473
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 1:56 pm

Re:ce medic imi recomandati ?

Mesajde messi » Mie Iul 12, 2006 5:33 pm

si eu am avut cea mai faina eperientza din viata mea la stanca
am nascut cu Dr. conf. Doru Diculescu si acuma astept pe al doilea bebe si tot la el suntem
mi se pare ok e glumetz in schimb nu mi a dat numarul lui de mobil, a zis daca am probleme sa ma duc la stanca si de acolo va fi anuntat si el si vine daca e nevoie...dint-un punct de veder pot sa si intzeleg...mai ales cu prima sarcina cred ca l-as fi sunat de cel putzin 10 ori in ficare zi cate intebari si nelamuriri am avut.
la stanca e foarte curat in sectorul renovat unde sunt bebelusii si mamicii si nu sunt inghesuiti mamicile cate 8 intru-n salon cu inca 8 bebe si sute de vizitatori.
la stanca nu o sa intre nici macar sotul tau cand vrei dar cel putzin poti sa alaptezi linistita fara stresul ca in jurul tau sunt mii de persoane necunoscote care se holbeaza in jur
si nu poti primi la stanca flori si nu potzi duce hainitze pt bebe dar mie mi se pare mult mai igienic decat la gine 1.
asistentele erau f dragutze, eu nu am dat bani la nimeni numai cadouri de genul fructe (era iarna) dulciuri, cafea...si bebele meu era la terapie intensiva unde normal nici mamica nu are ce cauta dar totusi ma lasau zilnic sa stau 5-10 minute langa incubator...noroc ca numai teri zile a durat totul.
cu sterilizarea nu erau probleme, din cand in cand se intimpla ca nu earu sticlutzele expuse dar o rugai pe oricare dintre asistente si imediat sareau.
messi
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Iul 12, 2006 4:10 pm

Re:ce medic imi recomandati ?

Mesajde mgm » Mie Iul 12, 2006 7:12 pm

Dupa cum am mai zis deja,eu am nascut la Gine 1 si a fost foarte bine,conditii bune,oameni de treaba,doctori buni,etc.Normal e sa fie bine peste tot,nu cred ca e cazul sa facem concurs unde se naste mai bine.Daca cei de la maternitati isi fac treaba, au de castigat tot copiii si parintii lor pe langa ei.Numai bine!
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:ce medic imi recomandati ?

Mesajde Arin » Mie Iul 12, 2006 9:33 pm

Draga Messi, e bine de stiut, apropos de \"igiena\" de la Stanca, ca cel care a inceput toate renovarile si care s-a zbatut si a obtinut bani pentru asta si cui i se datoreaza faptul ca exista ceva renovat acolo, este ..... actualul sef al clinicii Gine I. Dupa ce a inceput modernizarile (Stanca arata, fie-mi iertata comparatia dura, ca un grajd, inainte), a primit ... un sut in dos si a venit la Gine I, unde s-a apucat de ... renovat (si arata bine clinica, intre noi fie vorba). In rest, bineinteles, fiecare cu experientele si cu preferintele lui. Am scris asta doar pentru ca ... spune multe. Si tot ca un \"fapt divers\": in Gine I, functioneaza primul centru de diagnostic prenatal, despre care gravidele care si-au ales medic din Gine I , stiu. Celelalte ....
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:ce medic imi recomandati ?

Mesajde Rozica » Joi Iul 13, 2006 9:50 am

Fiecare cu preferintele lui. In primul rand depiunde de medicul pe care l-ai ales. Eu de exemplu nu am ales Stanca intentionat, nici nu am zis ca nu ma duc la gine 1, dar mi-am ales medicul la care m-am dus la el la particular si am fost foarte multumita de el, si ulterior am aflat ca el lucreaza la Stanca.
Rozica
 
Mesaje: 645
Membru din: Mar Iun 13, 2006 5:50 pm

Re:ce medic imi recomandati ?

Mesajde Ank » Joi Iul 13, 2006 11:47 am

Sunt complet de acord ca nu e deloc cazul sa facem concurs pentru unde se naste mai bine sau mai rau! Intrigile si conflictele de la nivelul conducerii spitalelor nu spun foarte multe despre amabilitatea si profesionalismul asistentelor, moaselor si chiar al doctorilor spitalului. Eu am nascut la Gine 1 dar....nu am stiut despre centrul de diagnostic prenatal de acolo. E prima data cand citesc despre el in mesajul lui Arin. Deci...hai sa nu ne mai \"razboim\" ;) e bine ca sunt persoane multumite care au nascut la ambele clinici. Daca ai o relatie buna cu medicul tau..nu ar trebui sa conteaze unde nasti. Pana la urma ai putea sa o parasti pe o asistenta ticaloasa medicului tau, nu? :whistle:
Ank
 
Mesaje: 505
Membru din: Mar Mar 07, 2006 7:42 pm

Re:ce medic imi recomandati ?

Mesajde Arin » Joi Iul 13, 2006 12:30 pm

Exact asta gandeam si eu, si in fond e important sa treci cu bine prin experienta nasterii si sa ai incredere in cel cu care nasti. Este clar ca oameni si oameni exista peste tot. Insa , desigur pentru cele care sunt la prima experienta de acest gen, e important sa afle parerea celor \"experimentati\", ca de aceea exista forumul, nu? Chit ca, experienta avuta la un moment dat, nu intotdeauna poate pune \"nota\". Cu alte cuvinte, important este ca fiecare sa se documenteze, si sa hotarasca apoi. Si bineinteles dupa aceea, functie de experienta lui, va spune altora pe forum ce crede.:)
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Anterior

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron