de-ale mamicilor

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Re:de-ale mamicilor

Mesajde Daniela » Mie Iul 19, 2006 9:28 am

mgm,draga de tine, imi inchipui ce-i in sufletul tau si ca te-ai speriat tare,si eu sunt cu ochii pe Alex cand mergem in parc sa nu inghita pietrele.Eu zic ca daca nu s-a inecat si nu a dat nici un semn ca ar fi inghitit-o ,sa nu-ti faci griji ca nu pateste nimic.In cel mai rau caz, daca cumva totusi a inghitit-o,o elimina in cateva zile,cat de mare era pietricica?
Noi am patit-o rau de tot cand ne-am intalnit atunci noi cu copiii in parc, i-am cumparat pufuleti cu surprize,in punguta erau niste omuleti mici de jucarie.Cand am ajuns acasa s-a jucat cu ei si si-a varat unul pe gat,noroc ca l-am vazut ca nu mai poate respira si deja era rosu la fata,i-am scos rapid jucaria fix din gat,ca era gata sa o inghita si nu-mi vine sa ma gandesc ce s-ar fi intamplat(se sufoca sigur ca jucarioara era destul de maricica).Toata ziua am tremurat ,asa m-am speriat .
Eu zic sa nu-ti faci griji daca pietricica a fost asa mica sa nu se inece cu ea, nu pateste nimic, va tin pumnii sa fiti bine :kiss: .pe copiii astia trebuie sa-i pazesti ca pe bombe :P
Daniela
 
Mesaje: 294
Membru din: Joi Feb 23, 2006 3:24 pm

Re:de-ale mamicilor

Mesajde mgm » Mie Iul 19, 2006 1:06 pm

Daniela,nu era mare piatra,dar nici mica,era cam o treime de deget,mai mult lunga decat lata.Asta mi s-a parut si mie ciudat ca el nu a dat vreun semn ca tocmai a inghitit ceva,ca doar nu inghiti o piatra ca pe apa.Atata ca a plans si dup-aia imediat eu i-am dat se bea niste apa si cam asta a fost.Dr. a zis ca daca ramane pe undeva piatra,simptiomele ar fi febra,varsaturi,plans,durere de burta...Pana acuma nu a avut nimic,multumesc lui Dumnezeu,toata noaptea am mers la el in camera sa vad cum e.De mancat a mancat,a avut scaun de 3 ori azi,nu a dat nici un semn.Nu-mi dau seama cum s-a putut intampla asa ceva,ca doar langa el eram,mereu sunt cu ochii pe ei ca uliul.El a avut o viteza uimitoare,fantastic ce pot face copiii astia...si plus m-a pus pe ganduri ..daca s-a inatmplat cand a fost cu mine,care am atata grija de el si il cunosc cel mai bine ce face,dar cand e cu altcineva?:unsure:
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:de-ale mamicilor

Mesajde Daniela » Mie Iul 19, 2006 1:37 pm

mgm,stai linistita ca nu pateste nimic,poate nici nu a inghitit-o ,dar stiu cum e ,ca mama i-ti faci multe griji,eu de-abia-i fac fata lui Alex, d-apoi tu cu 2 baietei mici.Daca nu varsa, n-are febra, nu-l doare burtica si mananca ,sigur n-are nimic.Bine ca nu s-a innecat,ca noi avem cateva experiente din astea si eu eram langa el si-l pazeam , dar degeaba:P .
va pupam si va dorim multa sanatate :kiss:
Daniela
 
Mesaje: 294
Membru din: Joi Feb 23, 2006 3:24 pm

Re:de-ale mamicilor

Mesajde Rozica » Mie Iul 19, 2006 9:00 pm

Stai linistita Mgm si nu te mais tresa. Important e ca a trecut si nu s-a intamplat nimic. Eu eram asa cand a cazut Vlad din carucior prima cazatura, toata tremuram si nu mai eram buna d enimic. Dar toate trec. Bebeii sa fie sanatosi si cuminti si noi sa putem tine pasul cu ei ca sa ii protejam cat putem.
Rozica
 
Mesaje: 645
Membru din: Mar Iun 13, 2006 5:50 pm

Re:de-ale mamicilor

Mesajde mgm » Mie Iul 19, 2006 9:47 pm

Asa e,Rozica,ai dreptate,numai ca oricat incerci sa fii calma,tot te sperii,ca asa aunt mamicile:P Eu mai am ceva experianta cu accidentele de la cel mare,dar parca niciodata nu esti suficient de pregatit.Plus ca ai mei copii,desi seamana, nu sunt la fel nici la fire,nici la comportament:laugh:
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:de-ale mamicilor

Mesajde gabi77 » Joi Iul 20, 2006 12:41 pm

SA VA VERIFICATI E-MAILUL!!!!!;) :woohoo:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:de-ale mamicilor

Mesajde Rozica » Joi Iul 20, 2006 1:33 pm

de ce sa verificam emailul? eu nu am nimic pe mail.
Rozica
 
Mesaje: 645
Membru din: Mar Iun 13, 2006 5:50 pm

Re:de-ale mamicilor

Mesajde gabi77 » Joi Iul 20, 2006 1:52 pm

:ohmy: :ohmy:
poate vei primi ceva mai incolo. eu am un mail de la parinti clujeni cu detalii despre marea intalnire. va avea loc in 19 aug in floresti. dar sigur o sa primesti si tu, ca trebuie confirmata prezenta. daca nu, o sa va spun eu tot ce scrie in mailul meu.
pupici si d-abia asteptam intalnirea
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:de-ale mamicilor

Mesajde Daniela » Joi Iul 20, 2006 3:34 pm

Gabi,si eu am primit mail-ul:woohoo: ,dar unde trebuie confirmata prezenta ,pe forum?
Abia astept sa ne intalnim cu totii:) .
Daniela
 
Mesaje: 294
Membru din: Joi Feb 23, 2006 3:24 pm

Re:de-ale mamicilor

Mesajde mgm » Joi Iul 20, 2006 4:18 pm

Eu nu vreau sa spun nimic prematur,dar nu cred ca o sa putem veni.Noi la inceputul lui august plecam in concediu si sunt planificate 3 saptamani.O sa mai vedem,nu zic inca nimic sigur:unsure:
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:de-ale mamicilor

Mesajde admin » Joi Iul 20, 2006 6:09 pm

Confirmarile la contact@parinticlujeni.ro
Iar pe newsletter am scris:

Intalnirea Parintilor Clujeni

Data: sambata 19 august.
Locatia: centrul Gala – Floresti. Intrarea spre locatie din soseaua nationala va fi marcata clar pe partea dreapta a drumului.
Durata: incepere ora 12.00, pana la 12.30 este indicat sa avem prezenta completa; dureaza cat vrem noi;
Cost: 20 RON/adult, in care intra: o masa de pranz, iar berea, apa minerala si sucurile – la discretie;
Formatul intalnirii: nu exista; dupa mesajul de bun-venit fiecare face ce-i cade bine. Mai facem si o tombola, ca e la moda.
Nota:
a) ne asteptam la un numar mare de doritori, caz in care prioritate au utilizatorii consacrati ai site-ului.
b) Este absolut necesara confirmarea participarii cu precizarea numarului de persoane pana la data de 12 august.
c) Taticii sunt bineveniti.

Mai zic deocamdata ca vrem un cadru informal pentru adunarea cu pricina, un barbecue intre noi.:)
admin
 
Mesaje: 261
Membru din: Lun Sep 28, 2009 7:25 pm

Re:de-ale mamicilor

Mesajde gabi77 » Joi Iul 20, 2006 8:17 pm

MGM, tare rau ne-ar parea sa nu veniti, dar daca sunteti in concediu.....
Admin, pana la ce data se pot face confirmarile?
sper sa fie cat mai multi forumisti, poate ca de data asta reusim sa ne cunoastem
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:de-ale mamicilor

Mesajde mgm » Joi Iul 20, 2006 8:24 pm

O sa facem tot posibilul,ca nu vrem sa pierdem.Daca reusim cumva sa venim pe 18 inapoi...o sa vedem.Cert e ca vom incerca.E o ocazie super sa ne cunoastem in sfarsit toti,sau marea majoritate:)
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:de-ale mamicilor

Mesajde gabi77 » Joi Iul 20, 2006 9:40 pm

Admin, am citit mai cu atentie mailul si m-am lamurit:blush: , pana in 12 aug.
MGM, sincer ma bucur ca incercati sa veniti. sigur va fi super
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:de-ale mamicilor

Mesajde claualex » Joi Iul 20, 2006 10:20 pm

ciao fetelor,am primit si eu pe mailul cu marea intalnire,dar din pacate noi plecam la mare:( ,vestea buna ca nu stim exact cand plecam,vrem la inceputul lui august,si daca e asa ne intoarcem si ajungem si noi la intalnire.o sa las confirmarea pe ultima zi sa vedem cum ne facem concediul,dar eu sper sa fim in cluj.apropo,gabi77,cum a fost la nunta?banuiesc ca a fost super:P
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron