am burta mica

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

am burta mica

Mesajde raluca06 » Joi Iun 15, 2006 6:51 pm

salut fetelor! Profit de ocazie sa salut toata floarea \'burtimii\" in devenire. Sunt deja in 36 sapt si 6 zile, astept in orice moment sa se intimple fericitul eveniment, deja mi-am luat concediu si nu fac altceva decit sa maninc si sa dorm. Sunt oarecum ingrijorata deoarece am fost nevoita sa-mi schimb dr in ultima clipa (parca de asta aveam eu nevoie acum) din motive de plecare in concediu (adica dr). Ce sa-i faci, oamenii se mai duc si ei in vacanta, cine-i de vina ca-mi vine sorocul tocmai acum? Ei, mai exagerez si eu! Ideea e ca luni am fost la control la un alt dr. care mi-a spus ca am prea putin lichid si ca s-ar putea sa fie probleme la nastere. Io nici inainte nu beam prea multe lichide pt. ca nu prea imi cerea organismul. M-o pus la perfuzii (una de ser si una de glucoza). Merg iar la control simbata, sper sa fie bine, va mai scriu dupa aia. pina atunci ma fortez sa beau lichide insa nu prea cred ca se vor intimpla prea multe in citeva sapt. Daca experimentati probleme similare poate imi dati si mie vreun sfat. Va pup si spor.
raluca06
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Iun 13, 2006 12:05 pm

Re:am burta mica

Mesajde gabi77 » Joi Iun 15, 2006 9:17 pm

raluca, asa sa faci pana vine bebe. papa-nani-papa-nani si plimbare.
eu nu mai am burtica, am avut, dar acum am un fecior de toata frumusetea;) . poate pana se hotaraste al tau bb sa vina, se termina si concediul la dr. tau. daca nu si te-a lasat in grija altui medic, va fi ok, stai linistita.ce o sa ai? orice va fi, sa fiti sanatosi amandoi si sa ai o nastere usoara.
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:am burta mica

Mesajde blueflower » Mie Iun 21, 2006 12:31 am

si eu am avut o burtica mica, cu putzin lichid amniotic...si bebe nu s-a putut intoarce, asa ca a stat cu capul in sus pana nenea doctorul l-a scos afara, prin cezariana.;)
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re:am burta mica

Mesajde gabi77 » Mie Iun 21, 2006 3:05 pm

Lasa ca am avut eu un burtoi cat casa si un bebelin mare, care de mare ce era nu a vrut sa coboare si era cat pe ce sa ajungem si noi la cezariana.
uneori ma intreb daca o fi bine ca bebe din burtica sa fie marioc.
asa ca, Raluca nu te mai necaji atata timp cat bebe e bine. poate pe ultima suta de metri ai sa faci o burtica maare de toata frumusetea.(mai stiu mamici cu burtica mica si au facut niste \"buzdugani\" de copii)
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:am burta mica

Mesajde blueflower » Vin Iun 23, 2006 11:50 pm

da,si eu am vazut mamici cu burtici mai mici care au nascut copii mai mari...dar nu este asa de important sa fie cel mai mare din maternitate, ci sa fie sanatos;) . Al meu a avut 3300g si 53 cm.
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm


Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron