la mare cu sau fara bebe??

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Re:la mare cu sau fara bebe??

Mesajde Codruta » Joi Iul 13, 2006 8:54 am

[b:]Elia[/b:] drum bun!

Multumim de urari. Pentru fiica mea am luat crema FP 15 (e suficient pentru ca ea nu va sta la plaja). Am luat doar 15 pentru zona noastra de munte si pentru cat ne plimbam eu zic ca e suficient. La plaja nu vreau sa o expun inainte de 2-3 ani (ma refer plaja la mare, nu la munte).
Codruta
 
Mesaje: 63
Membru din: Lun Apr 10, 2006 1:02 pm

Re:la mare cu sau fara bebe??

Mesajde Arin » Joi Iul 13, 2006 12:56 pm

Ma intrebam, citind ce se scrie aici, cum de au unii curajul sa mearga cu copil mic in afara granitelor? Si pe noi ne-ar fi tentat, insa ce te faci in cazul in care (Doamne fereste) ai nevoie de medic, medicamenete si altele, stiut fiind faptul ca ceea ce se numeste \"asigurare medicala\" in cazul iesirilor in strainatate (si culmea sunt obligatorii), reprezinta de fapt un mare \"nimic\", la o adica, caci in afara unor posibile accidente, nu acopera nimic? N-am stiut asta, decat cand am iesit si eu din tara, cu o asigurare pe care am platit o caruta de bani si acolo, odata ajuns ... am asteptat un pachet cu niste medicamente de care aveam nevoie, trimis ... din Romania. Ce consultatie, ce tratament? Cu asigurarile astea, eventual urgente majore, in rest ... vii acasa. Asa ca deocamdata... Marea Neagra, ca-i \"acasa\".
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:la mare cu sau fara bebe??

Mesajde mgm » Joi Iul 13, 2006 1:54 pm

Si noi ne-am tot gandit ce sa facem,ca cel mare e suficient de mare sa mergem prin alte parti.Dar totusi ne e frica sa riscam cu cel mic,desi am gasit niste oferte super pt. Bulgaria,cu charter din Cluj.O sa mai asteptam...si deocamdata mergem aici la noi
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:la mare cu sau fara bebe??

Mesajde Daniela » Dum Iul 16, 2006 7:32 pm

Ne-am intors de la Felix, a fost supeeeeer,Alex s-a distrat de minune(cu o mica exceptie, l-a intzepat un viespe in degetzel si am ajuns la urgenta cu salvarea pentru ca a facut o mica reactie,eu m-am speriat rau ca sunt alergica si am crezut ca face soc),dar a 2a zi am dat pansamentul jos si n-a mai avut nimic.Am fost la 1Mai la o vila superba,conditii super,a fost foarte cald si mergeam dimineata de la 9,30 si pana la 11,30 la strand,si dupa masa de la 17.Noi am folosit pentru Alex spray cu FP30 de la Nivea si nu s-a ars deloc,e foarte bun.Ap a din bazine se schimba zilnic la 1Mai si e foarte curata,am fost intr-o zi in Felix pentru ca este un bazin amenajat pentru copii ,dar apa era super murdara,asa ca ne-am reintors in 1Mai.
L-am dus pe Alex si la Gradina zoologica din Oradea,a fost asa de incantat de animale,i-au placut mult leii si ursii.
Pentru cei care mergeti la Mare sau la Felix cu bebeii, aveti mare grija la intepaturile de insecte,sa nu patiti ca noi, mai ales cei care sunt alergici,sunt ceva sprayuri speciale contra muscaturilor de tantari .
Daniela
 
Mesaje: 294
Membru din: Joi Feb 23, 2006 3:24 pm

Re:la mare cu sau fara bebe??

Mesajde Tatiana » Lun Iul 17, 2006 7:43 am

[b:]DANIELA[/b:], imi poti spune la ce vila ati stat la 1 Mai? Cat de mari sunt camerele (mai incap 2 patuturi de voiaj), au bucatarie pe care s-o foloseasca si turistii si cat costa pe noapte? Mersi!
Tatiana
 
Mesaje: 186
Membru din: Mar Ian 24, 2006 2:13 pm

Re:la mare cu sau fara bebe??

Mesajde Daniela » Lun Iul 17, 2006 10:22 am

Tatiana,vila unde am stat se numeste Luna,este chiar langa strandul 1Mai .Camera pe care am avut-o noi era cu baie proprie,2paturi, televizor,iar la bucatarie am avut acces tot timpul, mai ales ca esti cu copil mic.Proprietarii foarte draguti,mi-au zis ca pot gati oricand daca vreau,bucataria este utilata cu de toate, inclusiv cuptor cu microunde.Dar in camera daca i-ti- mai duci si 2 patutzuri nu stiu daca incap ,Alex a dormit cu noi in pat.Camera pe noapte este 600 000 lei .Daca vrei sa ma mai intrebi ceva ,eu cu placere i-ti raspund.in 1mai sunt multe vile super,de 3 stele,camera pe noapte era de la 1 mil. in sus.
Daniela
 
Mesaje: 294
Membru din: Joi Feb 23, 2006 3:24 pm

Re:la mare cu sau fara bebe??

Mesajde Elia » Mar Aug 01, 2006 9:41 am

salutare mamici! ce mult mi se pare ca am lipsit, atitea topicuri noi si interesante! nu ati stat degeaba:laugh:
noi tocmai ne-am intors de la mare si ma gindeam sa va impartasesc experienta noastra, poate va e de ajutor.
totul a fost neasteptat de bine, dar .. sa va inarmati cu rabdare pentru dreum . noi am mers noaptea si puiu a dormit bustean pina la Bucuresti, unde ne-am ratacit si a trbuit sa oprim, deci s-a trezit. a mai stat treaz vreo doua ore, si s-a culcat la loc, dupa o criza de plins.:ohmy: la intoarcere a fost mai rau prt ca am plecat mai repede, iar de la ploiesti pina la tg mures mi-a statin brate. a amortit si el si eu, iar tati a fost super stresat ca Stefan nu era prins cu centura de siguranta...si vai ce drumuri!!!
sa va zic cum a fost acolo: nu am avut nevoie de colac, barcuta sau piscina pt ca stefan a fost f bucuros sa stea pe nisip si in apa. dimineata dormea pe plaja la umbra, la amiz dormea in casa. mincarea: el a mincat borcanase la amiaz, iar apoi il duceam cu noi la o autoservire sa mincam si noi si mai gusta ceva si de pe acolo.
nu stiu ce sa va mai zic , daca aveti intrebari , va raspund cu placere.
curaj mamicilor care plecati la mare cu piticii!!! se vor simti bine
:P :P :P
Elia
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mai 03, 2006 11:17 am

Anterior

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori

cron