micoza la bebe

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Re:micoza la bebe

Mesajde gabi77 » Mie Iun 14, 2006 9:21 pm

eu zic ca oricum ar trebui sa-l vada un medic. noi la varsta pe care o are puiul lui ioanab, am avut ceva ciuperca, alba in gurita, care cu nistatin(solutie cu care il stergeam in guritza) a trecut. despre ce vad ca se vorbeste, cu picaturi de nistatin sa le bea copilu si cu alte tratamente, pare a fi mai mult decat o ciuperca. asta ar fi sfatul meu, sa-l vada un medic.
sa fiti sanatosi si sa treaca odata de micoza, ca tare se mai necajesc mamicile astea:kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:micoza la bebe

Mesajde Ioanab » Joi Iun 15, 2006 10:42 am

Problema ar fi ca doctorita noastra i-a recomandat doar bicarbonat in apa
si nu i-a trecut ...am fost deja de doua ori la ea ...... ;)
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:micoza la bebe

Mesajde gabi77 » Joi Iun 15, 2006 3:20 pm

:ohmy: :blink: . mi se pare prea putin. atunci incearca sa-i cureti gurita cu sol aia cu nistatin si cu fasa sterila. zic sa nu-i dai picaturile sa le bea, ca la cauacean ma gandesc ca i-a spus si dr. ce concetratie tr sa aiba solutia de nistatin. dar curatat asa cum am zis, nu e nici un pericol.
bafta multa
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:micoza la bebe

Mesajde Ioanab » Joi Iun 15, 2006 3:59 pm

Mersi Gabi, asa m-am si hotarat sa fac si daca nici asa nu trece in cateva zile voi cauta un alt medic sa il vada pe bb.
Sanatate multa si voua :kiss:
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:micoza la bebe

Mesajde gabi77 » Joi Iun 15, 2006 7:33 pm

Ioanab, sa dea Dumnezeu sa scapati si sa fiti bine repede.:kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Anterior

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron