adormirea piticilor

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Re:adormirea piticilor

Mesajde blueflower » Mie Iun 21, 2006 12:27 am

Si al meu a avut 2 exceptzii de la adormitul (leganat ) cu mami sau cu tati...sa speram ca exceptia se va transforma in obisnuintza:silly:
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re:adormirea piticilor

Mesajde Elia » Mie Iun 21, 2006 9:49 am

stefan al meu are acum 1 an si 2 saptamini. cind era foarte mic mai dormea cu mine in pat cind il alaptam. din pacate alaptatul la noi nu a durat f mult , asa ca incet s-a obisnuit la el in patut. am avut perioade mai bune si mai rele. la 3 luni ma laudam ca doarme toata toaptea, apoi a utrmat o perioada de cosmar cu treziri f frecvente. de cele mai multe ori , peste zi adormea singur. seara am incercat un ritual care il avem si acum si care functioneaza: baie, masaj, joaca, mincare , sac de dormit, suzica, nelipsitii iepuri pe care sa-i \"flocaiasca\" :cheer: si aceeasi ora de culcare, fara prea mari variatii , ora 21.
acum lucrurilr stau cam asa: peste zi are doua somnuri, dar nu adoarme decit leganat in brate. :( , iar seara , slava Domnului, adoarme singur cu iepurii lui. noptile variaza, uneori doarme fara nici o trezire, alteori ba ii e cald, ba nu stiu ce are, dar de cele mai multe ori trece cu o gura de apa si cu regasirea suzetei. exista si exceptii cind chiar trebuie sa-l iau in brate sa ne dragalim putin.
cred ca fiecare copil e diferit si probabil ca obiceiurile somnului depind si de parinti, dar cred ca depind in cea mai mare parte de ei. ;)
Elia
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mai 03, 2006 11:17 am

Re:adormirea piticilor

Mesajde Elia » Mie Iun 21, 2006 9:51 am

insa indiferent de cat de greu a fost noaptea, am refuzat sa-l luam cu noi in pat. mai degraba ramineam eu la el in camera daca era cazul. din fericire, cred ca suntem norocosi ca are camera lui in care doarme singur de la 5 saptamini. trebuie sa recunosc ca mi-e greu sa dorm cu el in camera atunci cind mergem undeva , pentru ca nu prea ma pot odihni, tot timpul stau sa-l ascult.
Elia
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mai 03, 2006 11:17 am

Re:adormirea piticilor

Mesajde blueflower » Sâm Iun 24, 2006 12:24 am

mama, mama, ce preferintze au copiii nostri...al meu nu se deslipeste de o pisica alba de plus ( o ducem uneori cu noi la cumparaturi ), a lui Gabi77 de un catzelus, a lui Elia de iepurasi...Bineinteles ca si pisi va merge la mare, va face baie in mare, ca in vana a facut !
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Anterior

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron