Scutece ... de doi lei!

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Re:Scutece ... de doi lei!

Mesajde sidonia » Vin Aug 25, 2006 10:54 am

Cearceafuri impermeabile gasiti in metro. Cam 60.000 pachetul de 5 bucati, la dimensiunea 120X60cm. Si sunt si in Billa, marca Seni(parca), mai mici (60x60cm) dar cam la acelasi pret. Noua ne-au prins bine in perioada dezvatarii de scutec. De fapt, le mai folosim inca ptr ca mai avem accidente noaptea :blush:
sidonia
 
Mesaje: 412
Membru din: Dum Mai 21, 2006 12:36 pm

Re:Scutece ... de doi lei!

Mesajde danasalo » Vin Aug 25, 2006 10:13 pm

Buna,

Alex al nostru are 6 luni si 9 kile...si eadevarat parca Pampersul este mai putin incapator- noi folosim nr.4.Acum voi lua 4+.

Accidente s-au mai intilplat, baiat fiind ii mai statea cocoselul intr-o parte si ...astfel era uda si salteaua...dar intotdeaua am descoperit ca nu l-am strans destul de tare.
Happy...sutn ok..dar nu tin asa bine la BB nostru...imediat de umple.
Huggies si mi s-au parut mai scumpe si mai proaste decit Pampers...si foarte rigide, ca sa nu vorbim de servetelele umede care sunt...la tati in masina pentru parbriz...

Ramin fidela Pampersului....pentru ca si mai OK la miscare....

Nasol daca sunt asa mari probleme cum a spus Arin, dar....la scaune moi...cam toate scutecele cedeaza...

Asta a fost parerea mea,
DAna
danasalo
 
Mesaje: 204
Membru din: Lun Aug 14, 2006 12:27 pm

Re:Scutece ... de doi lei!

Mesajde Arin » Mie Aug 30, 2006 1:09 pm

In concediul nostru gen \"eu sunt OK, dar vai de mami si de tati, dar ce-mi pasa mie\" am folosit Huggies. A fost absolut OK in comparatie cu marea marca \"uscat si ... nefericit\", chiar si cand bebe a avut scaune mai moi (ne-am lamurit: al nostru reactioneaza asa la fiecare problema cu dintisorii). Deci daca scutecul e OK chiar daca bebe are scaun apos NU IESE AFARA DIN SCUTEC TOTUL. Asa ca vom continua cu Huggies, luate de noi din Metro, la oferta. In plus au acel elastic si sunt mult mai comode fiind mai mari (la acelasi numar), fata de marca \"uscat si .... plin de kk\". Inainte, desi corespundea numarul cu greutatea lui bebe, aveam neplacerea ca-l strangeau (cu toata forma lor \"anatomica\" intre picioare). Chiar ma intrebam: cum poate sa fie bun acelasi scutec, la un copil intre 9 si ...18 kg. Ca doar e o diferenta enorma. Una e sa aiba 8 luni si 9 kg si alta e sa aiba 18 luni si , sa zicem 16 kg. Asadar Huggies, desi \"nu sunt cu forma speciala\", par a fi (cel putin pana acum), alegerea potrivita.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:Scutece ... de doi lei!

Mesajde rolici » Joi Aug 31, 2006 6:37 pm

Buna .Si eu am avut aceeasi probleme cu scutecele Pampers ,tot timpul imi era ud copilul. Acuma folosesc Libero ,sunt foarte multumita ,nu mai am probleme deloc. Incercati si voi. [img:]http://www.parinticlujeni.ro/components/com_simpleboard/uploaded/images/rolicii.jpg[/img:]
rolici
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 31, 2006 2:41 pm

Anterior

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron