emisiune tv

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

emisiune tv

Mesajde voichita » Mar Iun 06, 2006 8:09 pm

Vreau sa va recomand, in masura timpului disponibil -30 min dureaza , sa va uitati in fiecare zi de luni pana vineri la ora 20 pe tvr2 la o serie de reportaje britanice si in mod special pe cele de marti ce vizeaza relatiile copii -parinti. Eu m-am uitat in seara asta si consider ca n-a fost timpul pierdut!!!!!!! Astept comentariile voastre!
voichita
 
Mesaje: 473
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 1:56 pm

Re:emisiune tv

Mesajde mgm » Mar Iun 06, 2006 8:32 pm

Voichita,exact la emisiunea asta m-am uitat si eu.De obicei ma uit,mi se pare foarte interesant.In seara asta mi s-a parut...coplesitor:laugh: 5 copii,cam mult,nu?:P Te face sa te gandesti ca toate greutatile zilnice cu unul sau chiar doi copii sunt mici in comparatie cu ce fac acei parinti.Oricum,de fiecare data cand ma uit si vad ca exista solutii pt. orice fel de probleme,vreau sa fiu o mama si mai buna,sa am si mai multa rabdare cu strengarii mei.Concluzia mea e ca detasarea,calmul si vorba buna sunt cheia spre o relatie buna parinti-copii.Chestia e ca de la teorie la practica...mai intervin stresul,oboseala,etc.:whistle:
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:emisiune tv

Mesajde voichita » Mar Iun 06, 2006 9:04 pm

din punctul meu de vedere e foarte greu sa faci fata cu brio la atatia copii.Te coplesesc si fizic si psihic pentru ca apar situatii pe care nu le poti controla si atunci gresesti......gresesti ....gresesti . O spun si din proprie experienta chiar daca situatia mea e ceva mai fericita (cel mare fiind la o distanta apreciabila de cei mici si nu mai avem probleme de comunicare). Dar chiar si cu doi copii mici si cu diferenta mica de varsta intre ei apar situatii greu de stapanit. Incerc in fiecare zi sa-mi dau seama unde gresesc si cum ar putea fi mai bine si experientele altora ( chiar daca au iz de BBC.) nu pot fi decat utile.
voichita
 
Mesaje: 473
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 1:56 pm

Re:emisiune tv

Mesajde blueflower » Mar Iun 06, 2006 10:30 pm

...bine ca am aflat si noi. N-am stiut de emisiune, dar acuma am sa incerc sa ma uit.
Daca mai stiti vreo emisiune buna anuntati-ne si pe noi. Multumiri anticipate!!!
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re:emisiune tv

Mesajde voichita » Mar Iun 06, 2006 10:35 pm

Emisiunea din seara asta se da in reluare maine dimineata pe la 9.
voichita
 
Mesaje: 473
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 1:56 pm

Re:emisiune tv

Mesajde blueflower » Mar Iun 06, 2006 10:55 pm

Mersi voichita!
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm


Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron