baie la baieti

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

baie la baieti

Mesajde ahodos » Mie Mai 31, 2006 7:08 am

Vreau sa intreb si eu mamicile cu baietei daca exista vreo particularitate pentru baita facuta la bebelusi baieti,pt.ca am auzit si am citit ca trebuie facuta intr-un anumit fel ca sa nu aiba micutul mai tarziu probleme (fimoza).
Poate ma lamuriti si pe mine.Sunt viitoare mamica de baietel si vreau sa stiu ce anume ar trebui sa fac sau ce nu ar trebui.
ahodos
 
Mesaje: 24
Membru din: Joi Mar 16, 2006 1:33 pm

Re:baie la baieti

Mesajde Elia » Mie Mai 31, 2006 8:16 am

am si eu un baietel de 11 luni si are \"un pic\" de fimoza, daca se poate spune asa. medicul a spus ca nu e nimic grav, nu necesita inca operatie si ca cel mai probabil se va rezolva de la sine. in ce priveste baita, noi nu am facut nimic special. in cartea \"mama si copilul \" de sotii capraru, am citit ca nu e bine sa decalotezi la baie, pentru ca pot sa apara rupturi, care apoi sunt mai grave. noi doar am avut griza sa fie spalat in fiecare zi.
Elia
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mai 03, 2006 11:17 am

Re:baie la baieti

Mesajde gabi77 » Mie Mai 31, 2006 8:59 am

am si eu un baietel si pentru baica nu fac nimic special. fimoza n-are nici o treaba cu baita, zic eu. sa nu te apuci sa decalotezi tu, ca nu rezolvi nimic.
cu fimoza am deschis eu un subiect, sa-l cautati si vedeti acolo care cine ce a scris si cat ne-am contrazis si cum am ajuns la concluzia ca trebuie sa ne lasam baietii in pace.
ahodos, nastere usoara si sa fiti sanatosi. (pe cand marele eveniment?):kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:baie la baieti

Mesajde ahodos » Joi Iun 01, 2006 7:10 am

Multumesc pentru raspuns.
Pe la sfarsitul lui august va fi marele eveniment si imi fac o gramada de griji.........
cum va fi,cum voi face fata....etc......
ahodos
 
Mesaje: 24
Membru din: Joi Mar 16, 2006 1:33 pm

Re:baie la baieti

Mesajde gabi77 » Joi Iun 01, 2006 8:17 am

sa-ti dea Dumnezeu o nastere usoara, un bebe minunat si sanatos si sanatate si tie!
iar despre nasterea la stanca este povestit pe larg la topicul \"cine a nascut recent la Stanca cu epidurala\"
si sa stii ca nici la stanca nu-i nasol, iar personalul de la sala de nasteri e chiar dragut.
numai bine:kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:baie la baieti

Mesajde Elia » Joi Iun 01, 2006 9:06 am

iti doresc sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos. nu-ti face griji de pe acum cu fimoza. pina atunci te astepta momente care merita traite fiecare din plin, la timpul lor.
si eu am nascut la stanca in iunie anul trecut . persoanlul de la sala e f. dragut. cu cine nasti? eu am nascut cu dr. mihu si a fost chiar ok. sa auzim numai de bine!:lol:
Elia
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mai 03, 2006 11:17 am

Re:baie la baieti

Mesajde ahodos » Joi Iun 01, 2006 9:42 am

Eu voi naste cu dr.Zolog.
Sper sa fie ok.
ahodos
 
Mesaje: 24
Membru din: Joi Mar 16, 2006 1:33 pm

Re:baie la baieti

Mesajde ahodos » Joi Iun 01, 2006 9:43 am

Eu voi naste cu dr.Zolog.
Sper sa fie ok.
ahodos
 
Mesaje: 24
Membru din: Joi Mar 16, 2006 1:33 pm

Re:baie la baieti

Mesajde blueflower » Joi Iun 01, 2006 2:55 pm

Si eu am auzit de dr Zolog ca este un medic bun. Iti doresc si eu o nastere usoara si un bebe sanatos...si acum odihneste-te pana mai poti.
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm


Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron