mamica cu doi baietei

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

mamica cu doi baietei

Mesajde sidonia » Sâm Mai 27, 2006 5:55 am

Victor are aproape trei ani. In luna august asteptam sa vina pe lume surioara/fratiorul lui. Timp de luni de zile am sperat sa fie surioara. Pana cand medicul ginecoloc m-a lasat sa inteleg ca va fi totusi un fratior :( . Am fost foarte dezamagita. Acum incepe sa imi treaca supararea. Poate ma ajutati si voi. Cum e sa fii mama de doi baieti? Si sa nu ai cui sa ii impletesti codite?......
sidonia
 
Mesaje: 412
Membru din: Dum Mai 21, 2006 12:36 pm

Re:mamica cu doi baietei

Mesajde gabi77 » Sâm Mai 27, 2006 9:15 am

oooo, tu mami, tu ! lasa ca poate pana la urma tot o sa ai cui face codite. noi ne-am dorit baietel si pana la aproape 9 luni ne-a spus ca e fetitza. asa ca nu se stie pana nu ti-l pune in brate. v-a spus 100%ca e baiat? daca da, lasa ca baietii tai iti vor aduce la fete acasa de ti-i satura tu de fete. nu mai fi trista, ca n-are rost. si-apoi vezi cat e de greu in lumea asta sa fii fata. si eu am tot 2 baieti numai ca unul are 8 luni si celalalt 32...de ani;) . dar cu amandoi trebuie sa ma comport la fel, ca sa nu se supere niciunul. s-apoi nu m-as de pe toata lumea asta cat sunt de mandra cu ei.
sigur au sa-ti scrie fetele ca mai sunt mami de baieti micutzi si cred ca si ele sunt tare impacate si multumite.(MGM are 2 baietei daca nu ma insel)
sa ai grija de tine, de burtica si de victor !
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:mamica cu doi baietei

Mesajde mgm » Sâm Mai 27, 2006 12:26 pm

Sidonia,exact la fel a fost si la noi.La doua sarcina am sperat la fetita,si toata lumea imi zicea ca o sa fie fetita,pt. ca mi-a fost tare rau.Apoi dr. mi-a zis de vreo 10 ori ca o sa fie baietel,deci nu mai erau dubii.:P Acuma pot sa spun asa:imi iubesc baietii enorm si sunt foarte iubita,fiind singura\"fetita\" din familie:) Sunt foarte bucuroasa ca baietii sunt sanatosi,si mereu m-am gandit ca e bine sa nu imi fortez norocul cu ganduri care nu-si au rostul.Sunt unii parinti care ar da orice sa-si stie copii sanatosi,nu mai conteaza sexul.Si nu in ultimul rand,recunosc,ca desi toata lumea mi-a zis si mie povestea cu \"baietii aduc fete\":laugh: eu inca imi mai doresc o fetita.Inca nu m-am hotarat daca voi mai incerca sau nu(pt. ca nici nu vreau sa fac o echipa de fotbal):lol: dar nici nu exclud total ideea.Daca va fi sa fie,foarte bine,daca nu,sa fim noi sanatosi ca sunt multe alte lucruri mai rele,decat sa nu aibe copilul exact sexul dorit.
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:mamica cu doi baietei

Mesajde voichita » Sâm Mai 27, 2006 4:24 pm

Fetelor,ce ziceti de o mamica cu trei baieti! In cazul meu si la al doilea si la al treilea doctorul mi-a zis pana in ultima clipa ca va fi fata!
Cand aude cineva ca am trei baieti nu lipseste replica : lasa ca vei fi soacra cu trei nurori!
Sunt foarte multumita cu nazdravanii mei si cred ca sunt si multe avantaje ( sau cel putin imi place sa vad partea plina a paharului)
Asa ca nu disperati!

Sanatosi sa fie puiutii nostrii!
voichita
 
Mesaje: 473
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 1:56 pm

Re:mamica cu doi baietei

Mesajde mgm » Joi Iun 01, 2006 1:06 pm

Voichita,ti-am vazut baietii la galeria foto.Sunt extraordinari,sa-ti traiasca si sa te bucuri de ei!!:kiss: :)
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:mamica cu doi baietei

Mesajde voichita » Vin Iun 02, 2006 11:21 am

Mersi si ai tai sunt minunati! Sa ne traiasca baietii!!!!!
voichita
 
Mesaje: 473
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 1:56 pm

Re:mamica cu doi baietei

Mesajde ralu » Dum Iun 04, 2006 7:43 pm

Felicitari, Voichita, pt. baietii reusiti pe care ii ai, felicitari pt. familia frumoasa de care ai parte.:kiss: Dar si pt. concursul de la editura Curtea Veche;)
Pupici multi cu drag, de la noi:)
ralu
 
Mesaje: 59
Membru din: Mie Feb 22, 2006 11:16 am


Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

cron