bebe face primii pasi

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Re:bebe face primii pasi

Mesajde gabi77 » Lun Mai 29, 2006 7:45 am

chicco am sa-i iau si eu, ca se pare ca totusi e OK. sunt prea putine cazurile in care hamul nu li s-a parut in regula. il luam apoi vedem daca ne este bun sau nu.
si bebeii vostri cand au inceput mersul au pasit repede.al meu de 3 zile de la faza de topait a trecut la cea de pasit. ce pasit? alergat:P . paseste cu asa o viteza, de nu ma pot tine dupa el. si-i place asa de tare pe jos.... e numai un zambet cand paseste. si eu ma rup in doua, ca e si greu si merge repede. dupa faza de viteza urmeaza o faza mai linistita? adica o sa paseasca si el mai finut? ca noi nu vom umbla ci vom alerga in ritmul asta.;)
:kiss: :kiss: :kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:bebe face primii pasi

Mesajde mgm » Lun Mai 29, 2006 7:59 am

Si la noi a fost asa,uneori si acuma parca e la atletism:laugh: Dar de cand merge singur,parca s-a mai domolit,si ii place mai mult sa \"escaladeze\"borduri si scari:laugh:
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:bebe face primii pasi

Mesajde gabi77 » Lun Mai 29, 2006 2:30 pm

sa speram ca s-a mai domoli cu viteza. azi l-am pus un pic intr-un premergator care se transforma si in balansoar si se poate ridica de pe roti, sa stea fix, si nazdravanul meu de 8 luni, cu premergatorul ridicat(nu era pus pe roti), a ajuns la o floare de camera si...... a scurmat (dupa comori, cred) si cred ca a si papat un pic de pamant, ca tare moscos era pe la gurita:laugh: :laugh: :laugh: . apoi in faza doi, l-am departat de floare si s-a dus la biblioteca si tot ce era revista si carti, le-a luat la \"citit\" si l-a imprastiat prin casa. a terminat lectura si s-a mutat la facut curat in sertar. a deschis sertaroiul cu sosete si harcea-parcea a facut cu ele. si asta a fost doar o zi. asa-i ca e numai inceputul?
va pupam
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:bebe face primii pasi

Mesajde mgm » Lun Mai 29, 2006 3:56 pm

:laugh: :laugh: ce dragut...pai are grija baiatul sa nu te plictisesti,mami;) si la noi imi face o \"ordine\" in dulapuri...:P am noroc ca flori nu am,am tot vrut sa cumpar dar nu m-am indurat sa le strice ei,iar cartile si tot ce e mai important,acte,etc,le-am mutat pe sus,ca mai am nevoie de ele:laugh: In rest...la noi sunt jucarii peste tot,foarte putin tine ordinea cu nazdravanii mei,eu m-am obisnuit deja...sa fie ei sanatosi,ca in rest,curata mami:laugh:
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:bebe face primii pasi

Mesajde gabi77 » Mar Mai 30, 2006 10:39 am

da, mgm, patrick nu ma lasa sa ma plictisesc deloc. e si el foarte harnic, imprastie cu o viteza ametitoare. si eu actele le tin suuus de tot, dar revistele si albumele foto sunt la nivelul lui, si vai mama lor cand le prinde. aseara ma gandeam ce sa fac cu florile astea mari? ca le sunt numarate zilele. si mi-e ca nu cumva sa bage in guritza vreo frunza d-asta care are ceva lapte, ma tem sa nu fie toxice. ma bate gandul sa le dau prin vecini, ca nu detin decat 2 camere si una e al lui bebe, cealalta a noastra, plina de jucarii, adica tot a lui bebe e si astalalta camera, bucatarie e prea mica sa duc copacii astia si in baie nu-i cazul ;) .
sa fie ei sanatosi ca d-aia are mami minte sa judece si sa gaseasca solutii.:P
:kiss:
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:bebe face primii pasi

Mesajde mgm » Mar Mai 30, 2006 12:30 pm

Chiar citeam zilele trecute,ca unele plante sunt nocive-de ex. frunzele de la ridichi.Acuma nu ma apucam eu sa mananc frunze de ridichi:laugh: dar zic ca e bine de stiut macar pt. copii,daca vreodata sunt curiosi.Asa ca gabi77,ai grija cu plantele,mai bine sa previi decat sa tratezi.Nu se stie niciodata ce idei le mai trec prin cap puiutilor nostri.Apropo de idei,chiar azi,cel mare al meu m-a lasat fara replica-noi suntem in comitetul de parinti si am fost cu inca o mamica sa luam cadouri la educatoare pt. serbare.Si Sebi al meu s-a apucat sa le spuna!!:laugh: Am incercat sa-i explic ce e aia o surpriza,dar nu stiu daca a inteles.Asa ca la idei nastrusnice,copiii sunt primii:laugh:
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:bebe face primii pasi

Mesajde gabi77 » Mar Mai 30, 2006 2:54 pm

:laugh: :laugh: :laugh:
e un scump, ca sa vezi cat sunt ei de nevinovati si de sinceri.
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Anterior

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

cron