scaun de masina

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

scaun de masina

Mesajde tzupi » Sâm Mai 06, 2006 10:37 am

Dragii mei vreau sa va intreb pe cei care folosesc deja scaun de masina, sau cei care au folosit:
la ce trebuie sa fim atenti cand cumparam un astfel de scaun? ne puteti recomanda ceva? vreo marca?
Mentionez ca Mara ar deja 11 kg, 77 cm si 9 luni jumatate:)(am uitat sa spun ...de ieri mai avem inca 2 dinti :D...in total 4)
Multumesc
tzupi
 
Mesaje: 227
Membru din: Mar Ian 03, 2006 8:14 pm

Re:scaun de masina

Mesajde dem » Sâm Mai 06, 2006 2:31 pm

Felicitari pentru dintisori !
Noi folosim de mult scaun de masina, dar nu prea ne-am facut probleme cand l-am cumparat, l-am luat si gata, ceva firma nemteasca, nu-mi amintesc acum, iar scaunul e in masina... (am dat pe el 3 milioane, iar peste o luna am vazut scaun de masina Primii pasi la jumatate de pret; ma gandesc ca o fi fost bun si acela, avem scaun cu masuta Primii pasi si e foarte bun si acum).
In general sunt pentru doua categorii de greutate, pana cam la 15 kg si peste, dar din cate vedem noi problema reala nu e greutatea, ci inaltimea, mandra noastra nu are 15 kg dar deja tare ii mai atarna picioarele din el. In rest, ce sa mai zic: are husa detasabila, o pozitie pentru somn, centura de siguranta.
Din cate am inteles de pe link-ul referitor la Baby Expo (care se va desfasura la Cluj la sfarsitul acestei luni), va fi si o firma cu scaune de masina, asa ca daca nu va este urgent, puteti astepta sa vedeti acolo ce si cum.
dem
 
Mesaje: 262
Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:36 pm

Re:scaun de masina

Mesajde tzush » Dum Mai 14, 2006 1:02 pm

tzupi draga, eu am gasit unul la sensiblu, de la miniblu, iar tipa imi spunea ca poate fi fol pana la 12 ani (cica mai nou asa e legea, sa il tii pana la 12 ani in scaunelul din spate). noi am zis ca il testam ala si ... il luam :woohoo:

cum mai e mara?
mi-e tare dor sa mai vb cu voi ... noi crestem aici (tii minte ca am venit la buc) si timpul trece ... david are si el 4 dintisori (la 7 luni - sic!) si aproape merge in picioare ... ne laudam, ce mai. papam aproape orice si ... ii merge bine, din fericire. dar tare ne lipseste clujul ... :D

va tzucam si mai vb din cand in cand ...
tzush
 
Mesaje: 318
Membru din: Dum Feb 12, 2006 11:16 pm

Re:scaun de masina

Mesajde tzupi » Lun Mai 15, 2006 3:17 pm

Draga Tzush, Mara e bine, avem la ultima numaratoare 5 dinti si vine si al 6-lea.Si noi papam aproape orice, vrem sa mergem doar in picioare(cateodata e bine si in premergator, dar, mai nou nu prea mai vrem decat tinute de sub brat:))

Ma bucur sa aud ca sunteti bine amandoi, astept sa ne intalnim in parc la vara daca ai concediu:) si cand ai timp mai pune si tu o poza acolo oe site sa il mai vad si eu pe ingerasul tau:)

pupici de la Cluj

Am uitat sa iti spun ca si noi scaun tot ceva cum spui tu ca ai luat vrem, in care sa poata sta mai mult timp, ca nu vad rostul sa il tot schimb de la un an la altul. Deocamdata pe joi sper ca ne vine masina si atunci chiar ca trebuie sa luam scaunul asta:D<br><br>Post editat de: tzupi, la: 2006/05/15 16:18
tzupi
 
Mesaje: 227
Membru din: Mar Ian 03, 2006 8:14 pm


Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron