medici si clinici din cluj

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

medici si clinici din cluj

Mesajde lore6884 » Sâm Apr 22, 2006 10:16 pm

Sunt o mamiva in devenire 25 saptamani , si as vrea sa-mi spuneti niste pareri despre medici respectiv clinicile Stanca sau Gine ?

va multumesc si va doresc Sarbatori fericite
lore6884
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 9:26 pm

Re:medici si clinici din cluj

Mesajde Nicole » Sâm Apr 22, 2006 10:52 pm

un raspuns cit se poate de subiectiv (ca urmare a povestilor mamicilor trecute prin asta) - eu aleg categoric Gine 1 pentru mai multa flexibilitate in mentalitate
Nicole
 
Mesaje: 86
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 12:58 pm

Re:medici si clinici din cluj

Mesajde bori » Mar Apr 25, 2006 10:13 am

Cunoaste cineva pe dr. Ona Dan? Sunt curioasa voi ce experiment ati avut cu el. bori
bori
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Apr 25, 2006 10:04 am

Re:medici si clinici din cluj

Mesajde visualVenus » Mar Apr 25, 2006 10:23 pm

Tocmai am nascut la Gine1, asa ca impresiile sunt proaspete :-) Am foarte multe cuvinte de lauda pentru oamenii de acolo. Cel mai mult m-au impresionat nu medicii ci restul personalului, prin buna-cuviinta si rabdarea de care dau dovada. Aceasta a fost a treia nastere, insa prima in Cluj. Comparativ cu experienta celorlalte doua nasteri, aici personalul a fost mult superior. In primul rand au fost OAMENI si s-au purtat si cu mamicile si cu pruncii ca si cu niste oameni si nu ca si cu niste produse pe banda rulanta...

O verisoara a nascut la Stanca de 2 ani jumate si mi-a spus ca n-ar mai naste acolo pentru nimic in lume. Poate s-au mai schimbat treburile, cine stie?
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re:medici si clinici din cluj

Mesajde Nicole » Lun Mai 01, 2006 10:59 am

draga visualVenus, Felicitari pentru bebe!!!
Nicole
 
Mesaje: 86
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 12:58 pm

Re:medici si clinici din cluj

Mesajde mgm » Lun Mai 01, 2006 2:32 pm

visualVenus sa-ti traiasca bebele si sa te bucuri de toti cei 3 copii ai tai!!:kiss:Multa sanatate si putere de munca!
Si eu am nascut ambii copii la Gine 1 cu aceeasi dr.(Puscas Mariana) si nu am ce sa reprosez.Nastere usoara lore6884 si sa fiti sanatosi si tu si bebele!
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:medici si clinici din cluj

Mesajde visualVenus » Lun Mai 01, 2006 5:46 pm

Multumesc de urari, si voua si familiilor voastre toate cele bune!:side:
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re:medici si clinici din cluj

Mesajde Ioanab » Mar Mai 02, 2006 2:36 pm

Draga VisualVenus felicitari pt.bb! Sa creasca mare si sa fie sanatos si fericit....Oare ne-am inresectat pe hol la Gine 1? Eu am nascut pe 21 aprilie si sapt trecuta am venit acasa!!!
Revenind la subiect subscriu intru totul la parerea ta! Recomand din suflet Gine1!
Ioanab
 
Mesaje: 983
Membru din: Joi Feb 02, 2006 10:02 am

Re:medici si clinici din cluj

Mesajde visualVenus » Mar Mai 02, 2006 9:31 pm

Multumesc, felicitari si tie! Ce ai, fetita sau baiat? (Cineva din personalul Gine1 spunea ca anul trecut la ei s-au nascut 90% baieti!)

Eu am nascut mai demult un pic, deja are o luna gombotul ;)
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re:medici si clinici din cluj

Mesajde mgm » Mie Mai 03, 2006 7:21 am

Felicitari ioanab!Sa ne povestiti tu si visualVenus despre noii membrii ai familiei:)
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:medici si clinici din cluj

Mesajde tzupi » Mie Mai 03, 2006 1:43 pm

Felicitari proaspetelor mamici:) Sa va creasca mari ingerasii si sa aveti parte numai de bucurii
tzupi
 
Mesaje: 227
Membru din: Mar Ian 03, 2006 8:14 pm

Re:medici si clinici din cluj

Mesajde gabi77 » Sâm Mai 06, 2006 8:19 am

Felicitari pt. bebelushi si sa va fie sanatosi! Nu stiu cum e la gine 1, dar stiu sigur cum e la stanca. Parsonalul de la sala de nasteri e super ok, in mod special moasa Iulia(sa-i dea Dumnezeu muuuulta sanatate) si dr. mea Dana Mihut a fost o mare doamna. Apoi prof. Dan Mihu, care ne-a fost de mare ajutor, e si el un mare domn. Dar dupa ce ai nascut si mergi in salon, povestea se schimba. Curatenia lasa de dorit, in mod special in bai:sick: :sick: .
Apoi nici cu bebeii nu se poarta nu stiu cat de bine. Poate am avut si eu ghinion, dar pe Patrick al meu la 2 zile cand l-au dus la vaccinat l-au lovit la glezna. Nu s-a intamplat nimic, a fost doar julit, e ok copilul, dar chiar asa? Am crezut ca le si strang de gat. Fiind la prima nastere, l-eam rugat sa ma invete ce sa fac cu un bebe asa de fragil si cu o jum. de gura mi-au spus sa ma uit la ele, ca n-au vreme sa stea sa explice fiecaruia in parte. Si am invatat treptat sa am grija de bebe acasa si inca mai invatam. Asa ca, mamici viitoare, invatati din pataniile altora, si sa va dea Dumnezeu nastere usoara si un bebel sanatos
gabi77
 
Mesaje: 2829
Membru din: Mie Mai 03, 2006 9:18 pm

Re:medici si clinici din cluj

Mesajde tzupi » Sâm Mai 06, 2006 10:32 am

Imi pare tare rau pentru ce ai patit Gabi77.Nici eu nu stiu cum e la Stanca sau la Gine 1 cazi am nascut la Spitalul Privat HIPOCRATE al doctorului Nanu si a fost excelent din toate punctele de vedere(si felul in care se poarta cu tine si cu bebele, te invata cum sa il schimbi, cum sa il alaptezi) tot ce a trebuit sa fac a fost sa intreb ceea ce vroiam sa stiu.
tzupi
 
Mesaje: 227
Membru din: Mar Ian 03, 2006 8:14 pm

Re:medici si clinici din cluj

Mesajde visualVenus » Sâm Mai 06, 2006 11:13 pm

Vedeti voi, exact despre asta vorbeam, e foarte important cum se poarta *dupa* nastere! La Gine1, oricine intra in salon, de la femeie de servici la medic, intai saluta. Apoi, te intrebau \"de sanatate\", isi faceau treaba pentru care venisera iar in final iti spuneau frumos unde le poti gasi in caz ca ai treaba cu ele. Ba inca o asistenta ne-a si urat toate cele bune cand si-a terminat tura si ne-a invitat sa revenim si la urmatoarele nasteri tot la ei (ca la hotel!). Mi-au aratat cum sa ii dau sa suga de nu stiu cate ori, ca nu reuseam (uitasem de la ceilalti prunci) - or, unde am nascut primele dati, iti aratau o data apoi daca mai intrebai te repezeau. Iti aratau, cu chiu cu vai, dar te faceau sa te simti proasta. Sau poate asteptau bani, cine stie? Aici veneau singure si observau ce se intampla, cine nu se descurca la supt, ne intrebau pe fiecare de mai multe ori pe zi, si ne aratau de atatea ori cat era nevoie.

Cat despre cel mic, MGM, ca spuneai sa povestim... e sanatos, Doamne-Ti multam, e vioi, suge ca un zmeu, apus 1.1 kg in prima luna si de cateva zile a inceput sa zambeasca la noi. E bine, ce mai... :-)

[img:]http://www.parinticlujeni.ro/components/com_simpleboard/uploaded/images/floriZarzar.jpg[/img:]
Avatar utilizator
visualVenus
 
Mesaje: 683
Membru din: Mie Feb 01, 2006 10:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re:medici si clinici din cluj

Mesajde ionela77 » Lun Mai 08, 2006 5:47 pm

Ioanab, pe 21 aprilie am nascut si eu, dar la Stanca si acum 2 ani.
ionela77
 
Mesaje: 25
Membru din: Vin Dec 16, 2005 2:26 pm

Următorul

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

cron