dar de gadinite ce parere aveti?

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Re:dar de gadinite ce parere aveti?

Mesajde sidonia » Lun Iun 05, 2006 12:59 pm

Stie cineva ceva despre gradinita PP nr.18 de pe Pasteur?
sidonia
 
Mesaje: 412
Membru din: Dum Mai 21, 2006 12:36 pm

Re:dar de gadinite ce parere aveti?

Mesajde blueflower » Mar Iun 06, 2006 9:00 pm

Mamicilor azi a fost ziua cea mare!!!! Am fost sa cautam gradinitza unde sa-l dam. Am plecat de dimineata si am mers pe la mai multe gradinite...si am ales gradinita Tandarica ( mersi din nou mdamsa pt. informatii, mi-au fost de mare folos - cand auzi unele lucruri de la o mamica stii ca spune adevarul, nu sunt numai texte..). Limba a 2 a, germana de cand o fac, din ce grupa?
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re:dar de gadinite ce parere aveti?

Mesajde mgm » Mar Iun 06, 2006 9:14 pm

Blueflower,la care Tandarica il dai?Cea din centru?Si unde e exact?Ca mdamsa zicea ca pe Republicii si la ei pe site scrie ca pe Iuliu Maniu.Felicitari ca v-ati hotarat.De cand o sa inceapa?Pt. primavara mai au locuri?Sau nu stii?
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:dar de gadinite ce parere aveti?

Mesajde voichita » Mar Iun 06, 2006 9:21 pm

pe mine m-ar interesa cat ma costa o gradi particulara cum e Tandarica. aveti ceva informatii?
voichita
 
Mesaje: 473
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 1:56 pm

Re:dar de gadinite ce parere aveti?

Mesajde voichita » Mar Iun 06, 2006 9:24 pm

pe mine m-ar interesa cat ma costa o gradi particulara cum e Tandarica. aveti ceva informatii?
voichita
 
Mesaje: 473
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 1:56 pm

Re:dar de gadinite ce parere aveti?

Mesajde blueflower » Mar Iun 06, 2006 9:58 pm

Noi l-am inscris pt. toamna, la Tandarica de pe Republicii. Pt. toamna nu mai erau locuri, cel putin asa ne-a zis, dar daca vrei sa mergi cred ca se mai face vreun loc ( mai renunta cineva, poate se suplimenteaza cu un loc - nu stiu sigur cel mai bine e sa mergi acolo.) La Tandarica de pe Dorobantilor mai erau locuri, am fost si pe acolo.
Taxa este de 2 mil pt. prog. scurt, si 2,5 mil. pt prog prelungit. Din decembrie a spus ca se va modifica, va fi 2,5 si respectiv 3 mil. Pe langa aceasta se plateste mancarea 60 000/zi (cate zile merge copilul la gradi, daca e bolnav nu va plati masa). Si taxa de inscriere la gradi este de 400 000 lei. Daca mai vrei informatii mai intraba-ne, iti raspundem cu placere.
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re:dar de gadinite ce parere aveti?

Mesajde blueflower » Mar Iun 06, 2006 10:02 pm

Tandarica de pe Republicii este la nr. 30, iar cea de pe Dorobantilor la nr. 67
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re:dar de gadinite ce parere aveti?

Mesajde voichita » Mar Iun 06, 2006 10:28 pm

Dupa calculele mele cu program prelungit si cu masa inclusa la 20 de zile pe luna ajungi la 4,8 mil?!Optionale sunt incluse sunt pretul acesta?
voichita
 
Mesaje: 473
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 1:56 pm

Re:dar de gadinite ce parere aveti?

Mesajde blueflower » Mar Iun 06, 2006 10:46 pm

Da, asa mi s-a spus ca asta ar fi tot de platit. Oricum e destul...
Cam asa se ajunge. Dar eu sper ca se vor ocupa de ei, mai ales ca nu sunt mai multi de 15 copii in grupa. Cu somnul e bine, ca nu sunt decat 10 patuturi intr-o camera, asa ca sper ca nu se vor trezi. Si stau cu ei cat dorm. Si daca mai are suzeta sau pampers nu e nici o problema.
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re:dar de gadinite ce parere aveti?

Mesajde voichita » Mar Iun 06, 2006 11:05 pm

Cred ca pentru mine e totusi prea mult!!!!! ( mai inmultesc si cu doi toate cheltuielile) . Daca sti ceva gradinita mai ieftina (eventual de stat)cu predare in limba germana as foarte interesata !!!
voichita
 
Mesaje: 473
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 1:56 pm

Re:dar de gadinite ce parere aveti?

Mesajde blueflower » Mar Iun 06, 2006 11:18 pm

...ai gemeni, sau copii de varste apropiate? Oricum e mult si pt. unul singur, numai eu ma gandesc ca va invata ceva, mai ales limba straina ( la gradi se vorbeste in limba straina).
N-ai fost la baby expo? In brosura care ti-o dadeau erau si gradinite de stat si se spunea despre fiecare ce optiuni, limbi se predau. daca nu ma uit eu si maine iti spun ce gasesc, dar in ce zona te intereseza?
blueflower
 
Mesaje: 496
Membru din: Dum Mai 28, 2006 4:47 pm

Re:dar de gadinite ce parere aveti?

Mesajde voichita » Mie Iun 07, 2006 5:39 am

Sunt apropiati de varsta ( diferenta de 2,5 ani) si de la anu\' vor merge amandoi la gradi.Avand in vedere ca de la anu\' ne mutam in zona Intre lacuri ma pregatesc de pe acum sa le gasesc o gradi buna in zona centru ,Marasti cu predare in germana. Baiatul meu cel mare e la scoala in limba germana si asta e directia si pt ceilalti doi. Daca ai informatii spunemi si mie sa nu bat drumurile degeaba!!!!
voichita
 
Mesaje: 473
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 1:56 pm

Re:dar de gadinite ce parere aveti?

Mesajde mdamsa » Mie Iun 07, 2006 8:06 am

ma bucur ca ti-au fost de folos informatiile.oricum in ceea ce priveste a doua limba noi am facut din grupa mica cam cate o ora pe zi aproximativ deisgur
mdamsa
 
Mesaje: 243
Membru din: Mar Feb 21, 2006 3:50 pm
Localitate: cluj napoca

Re:dar de gadinite ce parere aveti?

Mesajde mdamsa » Mie Iun 07, 2006 8:07 am

momentan ajunge la 3.6 milioane dar daca se scumpeste va fi aproape de 4.5.desigur depinde de cate zile mananca acolo
mdamsa
 
Mesaje: 243
Membru din: Mar Feb 21, 2006 3:50 pm
Localitate: cluj napoca

Re:dar de gadinite ce parere aveti?

Mesajde mdamsa » Mie Iun 07, 2006 8:08 am

am auzit ca gradinita de la catedrala este cu limba de predare in limba germana. si este de stat.dar desigur asta trebuie vazut
mdamsa
 
Mesaje: 243
Membru din: Mar Feb 21, 2006 3:50 pm
Localitate: cluj napoca

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron