Sunteti de acord cu animalele in preajma copiilor

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Re:Sunteti de acord cu animalele in preajma copiilor

Mesajde tzupi » Lun Feb 27, 2006 2:57 pm

Si noi coker ne-am dorit dar daca am primit un puiut de pekinez de care sa am grija o jumatate de ora si m=am indragostit de el ca era minunat ce sa fac? Acum e Lara \"cokerasul nostru\" si e totul ok.Daca am sta la casa bineinteles ca ar fi si un caine mare, mare pentru Mara si cine stie ce alte animale:D
tzupi
 
Mesaje: 227
Membru din: Mar Ian 03, 2006 8:14 pm

Re:Sunteti de acord cu animalele in preajma copiilor

Mesajde sotieadmin » Lun Feb 27, 2006 3:50 pm

Sunt de acord cu MGM.Si eu iubesc la nebunie animalele dar prefer un copil sanatos decat un animal pe langa casa si un baietel bolnav. Nu poti sa stii cand din intamplare ajunge un par de animal in gura bebeului,iar apoi te dai cu capul de pereti de necaz ca, copilul e bolnav. Dupa varsta de 7-8 ani cand copilul intelege perfect ce inseamna igiena, sunt de acord cu animalele in casa dar pana atunci NU.
Zorilor
sotieadmin
 
Mesaje: 13
Membru din: Sâm Dec 03, 2005 7:26 pm

Re:Sunteti de acord cu animalele in preajma copiilor

Mesajde Nicole » Lun Feb 27, 2006 4:01 pm

eu nu am avut niciodata animale in casa si nici nu cred ca o sa am in curind, stiu ca trebuie sa te ocupi de ele si nu mai am timp si de asa ceva. Dar cred ca trebuie sa-i incurajam pe copiiisa iubeasca animalele. Ma enervez cind aud pe careva disciplinind copilul \"ca daca nu, vine cutu mare la tine!\" Noi nu avem pe nimeni la tara si imi pare rau, ca nu vreau sa invete ce e aia vaca si porc din cartile cu poze si TV. In privinta parului, da si eu am retineri... Dar daca nu il las sa se joace cu pisicile sau cu ciinii macar ii spun de fiecare data cind ne intilnim pe strada: uite ce ciine frumos, numai ne uitam la el, dar nu punem mina (asta mai mult pt ca in zona sint f multi ciini vagabonzi si nu poti sti niciodata). Si de fiecare data se bucura si ride si nici nu clipeste cind hamaie saintbernard-ul lui frate-meu linga el.
Nicole
 
Mesaje: 86
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 12:58 pm

Re:Sunteti de acord cu animalele in preajma copiilor

Mesajde tzush » Lun Feb 27, 2006 4:16 pm

no sa va zic io ceva de par ... si mie imi cam cade paru\':woohoo: :evil:
tzush
 
Mesaje: 318
Membru din: Dum Feb 12, 2006 11:16 pm

Re:Sunteti de acord cu animalele in preajma copiilor

Mesajde Arin » Lun Feb 27, 2006 4:26 pm

Pana acum ziua de azi a fost cam ... cenusie. Da\' acuma dupa mesajul asta :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Aproape nu pot scrie. De unde ti-a venit? Buna. Tare buna.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:Sunteti de acord cu animalele in preajma copiilor

Mesajde mgm » Lun Feb 27, 2006 4:33 pm

Sa stii ca si eu am avut problema asta dupa prima nastere,imi cadea la greu,e din cauza ca David al tau a \"luat\" tot ce se putea cand era in burtica si acum il alaptezi..de-aia.Eu cat am alaptat n-am prea avut ce face,in afara de a lua vitamine si mi-am cumparat un set complet de tratament pt. par-sampon,balsam si ceva crema care se dadea dupa spalat...si a fost mai bine un pic...dupa ce nu am mai alaptat,a revenit la normal...Dar o sa ne acuze lumea ca am combinat iar subiectele:))Am ajuns de la animale...la om:P
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Sunteti de acord cu animalele in preajma copiilor

Mesajde Arin » Lun Feb 27, 2006 4:36 pm

Pai uneori omu-i chiar mai ... Asa ca mai bine un animalut. Macar are un efect benefic.
Arin
 
Mesaje: 1022
Membru din: Mar Dec 20, 2005 11:33 am

Re:Sunteti de acord cu animalele in preajma copiilor

Mesajde tzush » Lun Feb 27, 2006 7:39 pm

vrei sa zici ca anumalu\' de mami care sta pe branci tata ziua n-are nici un beneficiu ... de zici \"macar\" :evil:
stiam mgm ca de-aia ... da\' sincera sa fiu nu m-am gandit inca la tratament. multam ca mi-ai atras atemtia. a avut efecta gama pe care ai folosit-o? si despre ce era vorba? :side:
tzush
 
Mesaje: 318
Membru din: Dum Feb 12, 2006 11:16 pm

Re:Sunteti de acord cu animalele in preajma copiilor

Mesajde mgm » Lun Feb 27, 2006 8:26 pm

A avut efect,dar de tot numai dupa ce am oprit alaptatul.De la Avon,dar nu mai stiu cum ii zicea,erau 3 chestii,un set
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:Sunteti de acord cu animalele in preajma copiilor

Mesajde dora » Mar Feb 28, 2006 8:02 am

Intr-adevar , uneori animalele sunt mai curate decat unii oamenii . Vom mai astepta vreo 2-3 ani pana la achizitionarea unui animalutz de casa .
Cat despre caderea parului ( chiar daca nu-i la subiect ) ........cred ca toata mamicile sufera dupa nastere .
Grigorescu
dora
 
Mesaje: 205
Membru din: Joi Ian 05, 2006 12:06 pm

Re:Sunteti de acord cu animalele in preajma copiilor

Mesajde tzush » Mar Feb 28, 2006 8:42 am

dora draga nu te supi pe noi ... pur si simplu a deviat ... de la o gluma. sau nu mai putem nici glumi? :blush:
tzush
 
Mesaje: 318
Membru din: Dum Feb 12, 2006 11:16 pm

Anterior

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron