prea putine crese

Va rugam postati comentariile si opiniile dvs in noile categorii create. Asteptam orice propunere de categorie noua pe adresa contact@parinticlujeni.ro. Va multumim!

Re:prea putine crese

Mesajde lianadari » Mie Mai 17, 2006 10:00 pm

TATIANA multumesc.....voi merge zilele acestea sa vad cresa ...sper sa nu fie aceleasi reguli ca la cresa de langa Mercur ( sa primeasca copiii doar daca mama s-a intors la serviciu )
lianadari
 
Mesaje: 15
Membru din: Joi Apr 06, 2006 10:56 pm

Re:prea putine crese

Mesajde lianadari » Mie Mai 17, 2006 10:04 pm

TATIANA multumesc....voi merge zilele acestea sa vad cresa...e f bine daca scot copii afara.... dar cate ingrijitoare sunt de reusesc sa-i supravegheze afara?.....sper sa nu fie si la ei valabila regula pe care mi-au spus-o la cresa de la Mercur
lianadari
 
Mesaje: 15
Membru din: Joi Apr 06, 2006 10:56 pm

Re:prea putine crese

Mesajde Tatiana » Joi Mai 18, 2006 8:12 am

LIANADARI, sunt 3 ingrijitoare/schimb la vreo 20 de copii. Cred ca nu scot toti copiii (tata o duce si-o aduce de la cresa si n-a intrebat cum ii scot afara), mai ales ca sunt si copilasi mici, chiar sub un an, care nu stiu sa mearga inca.

La cresele de stat se cere ca mama sa se reintoarca la servici, dar...poti sa spui ca esti in cautarea unui servici nou si sa duci adeverinta de la tata.
Tatiana
 
Mesaje: 186
Membru din: Mar Ian 24, 2006 2:13 pm

info

Mesajde claualex » Joi Mai 25, 2006 4:05 pm

poate sa imi spuna si mie cineva cum e la cresa de pe gr. alexandrescu ne 47,vreau sa imi duc in curand fetita acolo si daca este o mamica care are copilul acolo as vrea sa stiu cum se comporta cu ei,din cate am vazut eu doamna sefa este draguta dar nu am putut asista in grupasa vad ce se intampla,daca stici ceva astept raspuns,cu multumiri.:laugh: :laugh:
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:info

Mesajde ralu » Vin Mai 26, 2006 8:19 am

Claualex, eu mi-am inscris fetitza la aceasta cresa, mi s-a parut ok, personalul pare dragut, amabil, am fost de mai multe ori pe acolo si nu la-am auzit pe doamne urland la ei, etc... pe mine nu ma deranjeaza ca ar fi mai in varsta, kiar dimpotriva... tin la regulile pe care le au bine intiparite :) Deci, daca totul va fi ok, fata va merge de la 1 sept. la cresa:)

Am prietene care au avut copiii acolo, acum sunt la gradi deja, si au avut cuvinte de lauda la adresa personalului, a conditiilor, etc. Sper ca ti-am fost de ajutor.;)
ralu
 
Mesaje: 59
Membru din: Mie Feb 22, 2006 11:16 am

Re:info

Mesajde alunita » Vin Mai 26, 2006 10:10 pm

Draga Tatiana
Iti recomand cu toata caldura cresa nr. 9 de pe str. Mehedinti nr. 15. Fiul meu merge acolo de la un an si 10 luni si suntem foarte multumiti. Desi e cresa de stat copiii sunt organizati in doua grupe, dintre care cei mici de tot sunt invatati \"bunele maniere\" - sata pe olita, mancat, pastrat cutratenia - iar cei care au trcuta deja de aceasta faza au un program educativ interesant. Acum de 1 iunie vor face a doua serbare, de Craciun niste gagulite mici ca ei dand gata toata asistenta cu programul artistic. Alexandru va merge la gradinita de la toamna dar daca voi mai avea un copil cu siguranta ca il voi duca la cresa de pe Mehedinti, poate de la o varsta mai frageda. Cat despre servici, nu m-a intrebat nimeni nimic, desi la mine n-ar fi constituit un impediment.
Luminita
alunita
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Mai 25, 2006 10:16 pm

Re:info

Mesajde mgm » Sâm Mai 27, 2006 1:06 pm

De cresa de langa Politie din Grigorescu,stie cineva ceva?Eu am vorbit cu 2 parinti-o mamica care a avut probleme acolo,baietelul ei a fost muscat de ureche rau,iar o alta mamica a zis ca-si duce baietelul si e multumita.Nu stiu ce sa cred.
mgm
 
Mesaje: 1784
Membru din: Vin Dec 30, 2005 9:28 pm

Re:prea putine crese

Mesajde voichita » Sâm Mai 27, 2006 2:46 pm

Salut Raluca!Ma bucur ca la prima mea intrare pe acest site am dat de o persoana cunoscuta!
Sper sa povestim cat de mult on line!!!

Ca sa-ti raspund si eu la problema cu cresa: Cresa de pe Parang e foarte buna si doamnele foarte dragute ( iti spun din proprie experienta cu Tudor)Eu l-am inscris deja pe Radu la cresa , chiar daca o sa mearga din 2007 cand face 2 ani. Stiu ca nu mai sunt locuri (cel putin oficial) pentru ca inscrierile s-au facut din aprilie, dar insista la doamna asistenta sa o inscrie pentru ca mai apar sitruatii de retragere la toamna sau care vin mai tarziu (cum e Radu al meu)

Daca nu reuseste te pot ajuta cu o recomandare! Sorin ,sotul, le-a facut destule servicii si nu cred ca o sa ne refuze.
Te sarut !
voichita
 
Mesaje: 473
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 1:56 pm

Re:prea putine crese

Mesajde ralu » Sâm Mai 27, 2006 8:29 pm

Servus, draga Voichita... ce mult ma bucur ca putem vorbi asa... dar cel mai bine zic eu sa ma abordezi pe messenger: ralucames@yahoo.com ... asa putem vb. in voie-cand avem timpB) Eu am inscris-o pe Stefania la cresa de pe Gr. Alex., de ea ziceam ca am fost impresionata... dar sa stii ca ffff mult mi-a placut si cea de pe Parang (sau cum i-o fi zicand la strada:ohmy: )... dar pt. noi, acum e mai departe decat cea de pe Gr. Alex.... stii ca ne-am mutat;) ??
Abia astept sa vorbim despre copilasii tai, dar si despre noi;)
Te pup
ralu
 
Mesaje: 59
Membru din: Mie Feb 22, 2006 11:16 am

Re:prea putine crese

Mesajde ralu » Sâm Mai 27, 2006 8:39 pm

[b:]MGM, [/b:] sa-ti spun ceva: in ziua cand am inscris-o pe Stefi la cresa, un copil de la gradi s-a lovit ff urat la cap, nu stiu prin ce imprejurare nefericita,(si era tot personalul in incinta cresei)... dar asa ceva pot pati copiii, mai ales unde sunt mai multi... nu as imputa tot personalului, pt. ca eu vad cat e de greu sa imi supraveghez fata acasa, dar acolo unde sunt in general mai multi decat ar trebui!!??!! Scuza-mi parerea, te pup:)
ralu
 
Mesaje: 59
Membru din: Mie Feb 22, 2006 11:16 am

Re:prea putine crese

Mesajde amo2004 » Dum Mai 28, 2006 9:41 am

[b:]Tatiana a scris:[/b:]
[quote:]AMO, cresa cu program prelungit(pana la ora 19) e si cea studenteasca, de pe Republicii, langa Gradina Botanica. Fetita mea merge acolo, sunt multumita (desi ar fi loc si de mai bine). Au invatat-o sa se ceara la olita, mananca bine, si-a dezvoltat si vocabularul.. Nu au program incarcat (gen: desenat, colorat, plastelina - cum mi-as fi dorit eu, dar pana la urma am ajuns la concluzia ca mai are vreme pentru asa ceva). Canta, danseaza, se joaca, invata poezioare, se uita la desene animate. Si ce-mi place cel mai mult, ii duc afara, in curte (de saptamana trecuta) sau in Gradina Botanica. D-na directoare e preocupata de dotari. Exista cateva ingrijitoare (educatoare) care se ocupa de copilasi (chiar au organizat si o serbare) si altele care sunt cam \"pasive\", doar au grija de ei fara a se implica prea mult. Exista trei incaperi, pentru joaca, somn si de luat masa. De obicei, sunt locuri libere si in cursul anului.

LIANADARI, citeste mai sus![/quote:]

[color=#FF0000:]Tatiana[/color:], multumesc pentru informatii privind cresa studenteasca. Am sunat acolo si momentan nu au locuri, primesc doar din toamna. Dar avand in vedere programul prelungit si faptul ca e aproape de casa cred ca il voi inscrie acolo. Nu am ajuns la Kinderland, ca exact cand ne-am apucat de cautat cresa am avut ghinionul sa ne loveasca cineva masina si ne deplasam mai greu acum si doar casa-servici-casa. Dar in curand e gata masina si reincep vizitarea creselor. La cresa eu intentionez sa il las pana pe la 2 ani, 2 ani jumate, pe urma vreau sa il mut la o gradi, cu program pana pe la 6 daca se poate.<br><br>Post editat de: amo2004, la: 2006/05/28 10:47
amo2004
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Feb 20, 2006 12:50 pm

Re:prea putine crese

Mesajde adria » Joi Iun 01, 2006 11:55 am

[b:]voichita a scris:[/b:]
[quote:]
Ca sa-ti raspund si eu la problema cu cresa: Cresa de pe Parang e foarte buna si doamnele foarte dragute ( iti spun din proprie experienta cu Tudor)Eu l-am inscris deja pe Radu la cresa , chiar daca o sa mearga din 2007 cand face 2 ani. Stiu ca nu mai sunt locuri (cel putin oficial) pentru ca inscrierile s-au facut din aprilie, dar insista la doamna asistenta sa o inscrie pentru ca mai apar sitruatii de retragere la toamna sau care vin mai tarziu (cum e Radu al meu)

[/quote:]

Cresa de care vorbesti nu o fi oare cea de pe str. Tazlau? Adica in spatele strazii Parang? Da ca e asa ma bucur tare mult pt. xca acolo i-am inscris si eu pe gemeni!!! Ei vor merge din octombrie anul asta. I-am mai inscris si la cea de pe Meziad dar nu mi-a placut deloc directoarea cu care am vorbit si din ce in ce mai mult ma gandesc sa-i duc pe Tazlau. Inconvenientul e ca trebuie sa-i iau pana la 16.30 cel tarziu, dar ne-om descurca cumva
adria
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Mar 16, 2006 10:45 pm

Re:prea putine crese

Mesajde Ella » Joi Iun 01, 2006 12:04 pm

alex al meu are 9 luni acuma, dar ma gandesc din septembrie, cand va avea un an si 2 saptamani, sa-l dau la cresa...
oare nu-i prea mic atunci, voi ce ziceti?
si ceva recomandari de cresa? mai aproape de Marasti, eventual?:(
stie cineva peste vara is deschise cresele, sau au ceva pauza de 1 luna?<br><br>Post editat de: Ella, la: 2006/06/01 13:25
Ella
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Mai 30, 2006 1:59 pm

Re:info

Mesajde claualex » Mar Iun 20, 2006 7:37 pm

Azi a fost a doua zi de cresa a lui Alexandra,ma mirat atitudinea ei,nu a plans dupa noi,a fost cuminte,a mancat tot,si sa acomadat repede cu copii.Oricum saptamana aceasta o scot la amiaz,apoi de saptamana viitoare o sa ramana la program lung.Sper sa nu imi faca surpriza si sa faca figuri cand va trebui sa doarma.:P
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Anterior

Înapoi la Parinti Clujeni - vechile posturi!.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron