Anticonceptionale

Re:Anticonceptionale

Mesajde rodi78 » Mie Iul 18, 2007 12:14 am

Ioly,eu am fisa la planing familiar pe clinicilor,ore as putea sa-mi fac acolo testul papanicolau? inainte sa-l am pe Catalin mergeam acolo si-mi luam medicamentele.
rodi78
 
Mesaje: 1589
Membru din: Joi Aug 17, 2006 11:17 pm
Localitate: cluj napoca

Re:Anticonceptionale

Mesajde Ioly » Mie Iul 18, 2007 8:57 am

cred ca da! Da un telefon si intreaba sau fa-le o vizita...
Ioly
 
Mesaje: 552
Membru din: Mar Iul 11, 2006 2:13 pm

Re:Anticonceptionale

Mesajde rodi78 » Mie Iul 18, 2007 2:15 pm

OK:kiss:
rodi78
 
Mesaje: 1589
Membru din: Joi Aug 17, 2006 11:17 pm
Localitate: cluj napoca

Re:Anticonceptionale

Mesajde 5august » Lun Iul 30, 2007 2:06 pm

Buna fetelor,
sterilet Mirena a folosit cineva?Daca da,cum se simte si cat costa? Anticonceptionalele nu ma incanta,am luat Rigevidon de la care nu m-am simtit bine,apoi Microgynon si ultima data mi-a recomandat medicul ginecolog Yasmin.Astea ultimele intr-adevar m-au multumit,au o doza mica de spironolactona ce nu lasa sa se retina apa in organism si nu m-am ingrasat deloc de ele,nici nu m-am simtit rau,dar asa dori o metoda anticonceptionala mai comoda si doctorita mi-a recomandat steriletul Mirena,care elibereaza si ceva hormon.Acum 2 ani am avut unul de cupru,obisnuit, pe care nu l-am suportat,l-am tinut doar 6 luni,dar a zis dr.ca mai pot incerca si cu asta,s-ar putea sa fie bine si menstrele ,dupa 2 luni de sangerari abundente se reduc semnificativ,pana la cateva picaturi.Dar nu mi-a zis pretul,despre care am auzit ca nu e tocmai mic si daca nici nu il suport?Daca stie cineva ceva despre acest subiect si imi impartaseste si mie.....noua.....multumesc.
5august
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Aug 28, 2006 8:27 pm

Anterior

Înapoi la De-ale mamicilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron