vergeturile

vergeturile

Mesajde muresan » Mie Oct 04, 2006 7:56 am

Dragele mele, stie cineva o solutie pt. ameliorarea vergeturilor, ca m-am pricopsit cu unele de toata frumusetea pe perioada sarcinii:angry: Stiu ca nu dispar definitiv, dar macar ceva care sa le amelioreze si sa dea rezultate:kiss:
muresan
 
Mesaje: 731
Membru din: Vin Mai 05, 2006 1:44 pm

Re:vergeturile

Mesajde danasalo » Mie Oct 04, 2006 8:08 am

buna
la fel si eu, atit pe coapse cit si pe burta- dovada celor 24 de kile:sick:

Eu stiu urmatoarele: creme, masaj,...SI STAT LA SOARE!!!. Ceea ce este acum mai naspa ca e toamna.
Nu este recomandat solarul pt ca arde celulele, si asa traumatizate.
Pina la vara viitoare eu cel putin imi propun masaj si sport.Eu oricum inca mai alaptez, deci nu stiu ce diete nu poci face.

:)
danasalo
 
Mesaje: 204
Membru din: Lun Aug 14, 2006 12:27 pm

Re:vergeturile

Mesajde sidonia » Mie Oct 04, 2006 8:39 am

Eu am folosit la un moment dat \"Supliform Gel\" de la Hofigal. Il gasesti la magazinele tip \"Plafar\". E rezonabil ca pret si iti poti permite sa il folosesti zilnic. Foarte bun impotriva celulitei si cu rezultate bunicele in ameliorarea vergeturilor.
sidonia
 
Mesaje: 412
Membru din: Dum Mai 21, 2006 12:36 pm

Re:vergeturile

Mesajde IoanaFiktusz » Joi Iun 19, 2008 1:00 pm

Fetelor, daca vreti sa nu ramaneti cu vergeturi, faceti ceva inca din timpul sarcinii sa nu apara, ca daca apar cam greu mai scapati de ele. Eu va dau o solutie pt cele care vor sa le previna:uleiul de masline cel comestibil, nu produse cosmetice cu ulei de masline :).Deci daca vreti sa nu apara vergeturi dupa sarcina, aplicati in timpul sarcinii, zilnic, dupa dus ulei de masline pe tot corpul. Si daca vreti ca uleiul de masline sa miroase bine;) puneti cateva picaturi de esenta de parfum in recipient sau cateva picaturi de ulei parfumat pt candela. Sper sa luati in considerare sfatul meu, sa nu mai cheltuiti banutii pe tot felul de creme exagerat de scumpe, care de cele mai multe ori se dovedesc a fi fara nici un efect. Pupici:kiss: :kiss: :kiss:
IoanaFiktusz
 
Mesaje: 83
Membru din: Joi Noi 29, 2007 11:04 pm

Re:vergeturile

Mesajde dicioanacris » Vin Iun 20, 2008 4:04 pm

In cazul meu nu a dat rezultate:(, adevarul e ca eu aveam 43 kg cand am ramas insarcinata prima oara si am avut o burta imensa(David a avut la nastere 3700kg si 56cm) din luna a 7a au inceput sa-mi apara vergeturi in jurul buricului era de asteptat zic eu, o fi avand si piele elasticitatea ei, dar cand e intinsa pana la refuz............
dicioanacris
 
Mesaje: 189
Membru din: Vin Ian 26, 2007 11:34 am

Re:vergeturile

Mesajde mihamatei » Vin Iun 20, 2008 5:12 pm

:( important e sa fim sanatoase! ca la maritat nu mai mergem!:laugh: :laugh: :laugh:
mihamatei
 
Mesaje: 1293
Membru din: Vin Dec 15, 2006 4:10 pm

Re:vergeturile

Mesajde claualex » Sâm Iun 21, 2008 8:35 am

:laugh: :laugh: Miha....si eu am vergeturi,nu stiu daca voi scapa vreodata de ele:P :P poate cand mooor....atunci nu imi mai fac griji
nu vreau sa fiu morbida,da era o gluma;) ;)
de uleiul de masline stiam ca e foarte bun si pentru bronz super...si in Italia cand sa nascut nepotelu meu,nasa lui de acolo ia facut prima baie in ulei de masline:laugh: :laugh: zicea ca e foarte bun pt piele

acum am sa imi iua sa incerc si eu...poate imi dispar vergeturile chiar daca nu mai sunt insarcinata;) ;) si oricum...la ce pret au cremele....cam tot asa e si uleiul..macar asta e "natural";) ;)
claualex
 
Mesaje: 3070
Membru din: Mar Mai 09, 2006 8:53 pm
Localitate: cluj-napoca

Re:vergeturile

Mesajde rodi78 » Sâm Iun 21, 2008 11:42 pm

Si mie mi-a recomandat o doctorita dermatolog,sa ma ung pe tot corpul cu ulei de masline,este foarte bun si pe par te poti unge,stai cam 15 minute si pe urma te speli,eu inca nu am incercat dar cred ca este foarte bun si la par.
Cind am fost gravida cu Larisa,am pus pe mine 24 kg si avem 51 de kg cind am ramas gravida,m-am uns cu crema de corp si nu am nici o vergetura.
Aveti grija ce ulei de masline va luati,unele uleiuri biros urit.
rodi78
 
Mesaje: 1589
Membru din: Joi Aug 17, 2006 11:17 pm
Localitate: cluj napoca

Re:vergeturile

Mesajde mihamatei » Lun Iun 23, 2008 1:32 pm

uleiul de masline l-am incercat anul trecut la mare si iti face un bronz super, si pielea nu se deshidrateaza! dar sa nu luati ulei pe care scrie SANSA, ca ala e atreia stoarcere a ceea ce mai ramane dupa a doua stoarcere, peste care se pun ceva chimicale. deci nu e sanatos! asta mi-a spus-o un tip din Sicilia, care are plantatie de maslini si fabrica de ulei! luati doar cel pe care scrie OLIO EXTRA VERGINE DI OLIVA, e normal ca ala e cel mai scump, pentru ca ala e uleiul adevarat!!!
mihamatei
 
Mesaje: 1293
Membru din: Vin Dec 15, 2006 4:10 pm


Înapoi la De-ale mamicilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron